Skocz do zawartości
pelepele22

Renault 103.54 + HUARD 4 qr 65 3-4 klasa ziemi czy poradzi sobie ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Huard
pelepele22    0
Napisano (edytowany)

Witam. Mam na oku dwa pługi huard qr 67 a dokłądnie takie:

https://www.olx.pl/oferta/plugi-obrotowe-huard-qr65t-CID757-IDjosFo.html#19d2721fd0

https://www.olx.pl/oferta/plug-huard-4-skiby-3-1-bdb-transport-kuhn-lemken-rabewerk-gregoire-CID757-IDkmeK6.html#19d2721fd0

I moje pytanie jest takie czy do tego ciągnika  i na 3-6 klase ziemi bez dużych wzniesień  renault poradzi sobie bo mam bardzo duży dylemat jedni mówią, że do tego ciągnika spokojnie 4 mniejsze a drudzy, że tylko 3 wiekszę , ale 4 mniejsze to jakie ? aby zabierały 120 cm tylko czy moze 160 ? 

Może  nie bedę zakładał nowego tematu i korzystając z okazji zadam jeszcze parę pytań odnośnie ładowacza czołowego mam założoną adaptacje mailleuxa z dzojstikiem  i chciałbym dobrać  resztę. Znalazłem kilka rodzai  ale nigdzie nie mogę znaleźć danych technicznych, czym się różnią ... Chodzi mi dokładnie o  mailluxa MX 260, MX 6000 MX MX 40-85 podaje linki do ogłoszeń. 

https://www.olx.pl/oferta/ladowacz-czolowy-mailleux-mx-260-z-lyzka-CID757-IDhuvcT.html
https://www.olx.pl/oferta/ladowacz-czolowy-mailleux-CID757-IDkbpj2.html

https://www.olx.pl/oferta/ladowacz-tur-i-tuz-mailleux-40-85-lyzka-CID757-IDj7AQt.html

https://www.olx.pl/oferta/ladowacz-czolowy-tur-103-54-mailleux-renault-103-14-massey-valtra-land-CID757-IDhDi8w.html

Z góry dziekuje...

Edytowano przez pelepele22

Trewq    4

odnosnie tura to mx 40 85 będzie pasował bo on jest do czterocylindrowych silników widziałem  adaptacje nowszego typu i właśnie taki był założony  adaptacja nowszego typu to prowadnice takie płaskowniki a starszego typu to pręty okrągłe ogólnie ładowacz mx 120 jest do 6 cylindrowych bo jest dłuższy podobno założyć się da na 4 cylindrowy motor ale okropnie  ciężko się manewruje takim zestawem gdyż tur dosyć dużo wystaje

mx 260, mx6000 oraz 40-85 to są raczej dosyć stare modele  dwu sekcyjne wiec szału w pracy nie będzie

ten 260 to jest chyba na szufli grawitacyjnej tylko blokada jest hydrauliczna

pelepele22    0

Mam włąsnie adaptacje założoną typu " prowadnice takie płąskowniki" potrzeba mi ładowacz głównie do przewozu koszy z tytoniem  zależy mi w wiekszości na widłach i od czasu do czasu łyżkę.  To czym sie różnią od siebie te łądowacze ? łądownością ? konstrukcją ? grubością metalu  czy może siłownikami ? 

Wiadomość z agroFakt.pl

pelepele22    0

A jak z pługiem ? Posiada ktoś taki pług do takiego ciągnika bądź wie cośna ten temat ?

izydor6280    483

ja uważam że 4 w obrocie to za dużo na ten ciągnik, tu bardziej chodzi o stabilność niż o uciąg, bo jakoś tam pociągnie te 4 skiby

Trewq    4

ładowacze pewnie różnią się konstrukcją możliwe ze na twoją adaptacje będzie pasował tylko jeden jak nie pomierzysz to nie sprawdzisz ma podrostu wejść na twoje mocowanie i się zapiać i będzie git

pelepele22    0

To jeżeli nie 4 skiby to 3 ale co mi z tego jak nawet gdy będą one zabierać  150 cm  to nie zabiorą mi śladu i od miedzy będzie lipa.

pelepele22    0

Temat pługa może zostać zamknięty zamówiłem nowy czas realizacji tydzień  i za 7 tys zł mam nowy. Jeszcze pozostają pługi ktoś coś pomoże ?

Arturo69    34

O co chodzi, nic nie rozumiem? "Temat pługa może zostać zamknięty..." a na końcu jakieś "pługi"? - o co chodzi?

pelepele22    0

Przepraszam najmocniej miało być temat ładowacza gdyż zamówiłem nowy. Chodzi mi jeszcze o te pługi huard co w temacie czy  z moim ciagnikiem będą mogły dobrze pracować ?

AlaCapone    4048

Dla tego ciągnika jeśli chodzi o pług obrotowy optymalnym wyborem jest pług 3 skibowy, który zabiera 150 cm.

Jeśli chodzi o 4 skibowy szerokość robocza ta sama, czyli max 160 cm z tym, że odległość między korpusami nie więcej niż 80 cm.

Na twoim miejscu pokusiłbym się o porządne dociążenie przodu (waga obciążników 250-300 kg).

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wonda
      witam szukam pługa obrotowego najlepiej 3x50 lub ewentualnie  jakiejś lekkiej konstrukcji 4x 35(40) do 10 tyś
      ciągnik zetor 82km ziemie lekkie 4-6 klasa (dużo klinowatych pól). Obecnie ciągam pług zagonowy polski chyba(Bareła) 4x40 idzie bardzo ciężko (pcha ziemie a nie ją odwraca masakra)a efekt jeszcze gorszy ale zetorek sobie radzi.
      Może ktoś mi doradzi jakiś pług zachodni używany 3x50+ lub 3x45+ albo 4x tylko lekki żeby nie było problemu z manewrowaniem.
      Na aukcjach internetowych jest masa trójek ale 3x 30,35,40 myślę że to strata czasu,  jak polski pług 160 cm szerokość robocza który idzie ciężko zetorek daje radę to taki z podobną szerokością zachodni,  który idzie o niebo lżej też by sobie radził (podnośnik wzmocniony 2 siłownikami)  a pola też by ubywało. Kiedyś trafiłem na pług 3  nie znam dokładnie nazwy bodajże ( van gerlich) i właściciel mówił że ma szerokość 45 cm na korpus ale niestety był już zarezerwowany w sumie to szerokość  robocza 135 cm ale już lepiej niż 120 na kilkunastu przejazdach to jest już sporo.
    • Przez MatiTM
      Witam!
      Mam Od niedawna ursusa 912 i dziwnie zachowuje się podczas orki bo jak skręcę szerokość orki na minimum to ściąga ciągnik w orankę a jak na max to wtedy nie z tym że ma trochę ciężko czy to normalne? Szerokość pierwszej skiby również na minimum a i tak wydaje się że pierwsza skiba jakby większa była bądź ostatnia za daleko odkłada.
    • Przez Gero
      Witam wszystkich. Mam zamiar kupic zetora 7540. Większość ludzi sądzi że ciągnik ten ma 75 KM, niektórzy natomiast sądzą że ma 71 KM. Zastanawiam się nad sprzętem do tego ciągnika. Czy ciągnik ten da radę agregatowi uprawowo-siewnemu 2.7m?
      Zastanawiałem się też nad pługiem 4-skibowym U170P firmy STALTECH.
      Charakterystyka techniczna pługa U170P:
      Liczba korpusów [szt.]
      4
      Rozstaw korpusów [cm]
      83
      Szerokość korpusu [m]
      0,35
      Szerokość robocza [m]
      1,40 - 1,50
      Głębokość orki [m]
      0,30
      Zapotrzebowanie mocy [KM]
      60 - 75
      Masa [kg]
      450
      Strona z tym pługiem
      Czy ktoś z państwa dysponuje takim sprzętem i mógłby mi doradzić czy dla tego ciągnika te maszyny nie są za duże? Proszę o pomoc i z góry dziękuję.
    • Przez dzony9203
      Witam wszystkich, poszukuję pługa do belarusa 920.2, moc 81KM, ziemie nie są tragicznie ciężkie ale zdarzają się bardzo ciężkie. Ogólnie lekko ciężkie obecnie ornych mam 12 ha ale stopniowo planuję zwiększać.
      Poszukuję pługa (nowego lub lepiej używanego).
      Zakresu cenowo jeszcze nie mam, ale ukrywam że im taniej tym lepiej.

Z jakim pługiem (4 skibowym) poradzi sobie 920?
      Pozdrwiam, Dzony.
    • Przez chrap17
      Witam wszystkich. I tak jak w temacie chciałbym odnowić niedawno kupiony pług obrotowy 5skib firmy THIEME i mam do was pytanie o kolor lakieru z palety RAL..