Skocz do zawartości
Saperpako

Ponośnik Ehr Renault 110.54 Sagem TEC 2 podłączenie

Polecane posty

Saperpako    0

Witam serdecznie.

Pojawił się problem z podnośnikiem, po odkręceniu sterownika EHR czekał mnie niemiły widok, wszystkie piny były luźne, problem w tym, że nie bardzo wiem jak połączyć piny ponownie do sterownika.
Czy miał już ktoś podobny problem ??
Może posiadacie jakieś schematy ??
Coś, co mogłoby pomóc przy naprawie.

Ehr Renault 110.54

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam.

post-206762-0-41089500-1488834774_thumb.jpg

post-206762-0-45162400-1488834800_thumb.jpg

Saperpako    0

Nie do końca ten typ luzu, problem w tym, że nie ma kostki, łączącej komputer z czujnikami itd.
Było połączone wszystko na krótko.
Widać na pierwszym zdjęciu w prawym rogu.

I tu pojawia się problem połączenia tego ponownie.

Wiadomość z agroFakt.pl

Arturo69    34

Było wszystko połączone a tyś to bezmyślnie rozpiął i masz problemy z ponownym połączeniem?! (bez zrobienia zdjęcia, czy opisania przewodów)

Wszystko działało przed wyjęciem panela?

piciaj    31

druga renie znalezc identyko gdzies obok Ciebie , porownywac wszystko i polaczyc bo inaczej tego nie widze

Saperpako    0

Czy bezmyślnie ?? Nie do końca.. Bezmyślnie to zrobił twórca tego pomysłu, by to zrobić tak chaotycznie.
Problem w tym, że nie działało. Gdyby działało, nie rozbierałbym tego.

Co wiązki to poświęciłem prawie cały dzień w poszukiwaniu informacji jak to naprawić, czy może ktoś podejmie się naprawy.
I wszyscy uważają, że to nie jest takie proste... A druga sprawa, że jest bardzo mało informacji na ten temat.

A wiązki nie ma nawet w sprzedaży, nawet nie występuje, zamiennik złącza z pinami do samodzielnego zarobienia.

I to jest najprostsze rozwiązanie znaleźć drugą, niestety w okolicy mają, ale wszystko obsługa manualna,

druga sprawa, który rolnik pozwoli mi na coś tego typu ?? :/

Jutro przedzwonię kable, oznaczę przewody i będę szukać rozwiązania,

makel9    0

Z kąd jesteś kolego chętnie to naprawie (jeśli daleko to podrzucę ci jutro schemacik )

Wojtek987    61

Witam serdecznie.

Pojawił się problem z podnośnikiem, po odkręceniu sterownika EHR czekał mnie niemiły widok, wszystkie piny były luźne, problem w tym, że nie bardzo wiem jak połączyć piny ponownie do sterownika.

Czy miał już ktoś podobny problem ??

Może posiadacie jakieś schematy ??

Coś, co mogłoby pomóc przy naprawie.

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam.

Opanowałeś już ten EHR?

Jak nie to tutaj masz link z pięknie rozpisaną instalacją

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3018626.html

Miernik w rękę i przy odrobinie znajomości elektryki dojdziesz który kabelek gdzie. Ja tak doszedłem prawie do wszystkiego.

Mianowicie do elektrozaworów nie wiem gdzie jest + a gdzie -. Podpiąłem cewki elektrozaworów  na "pałę" i działa ale miga mi kontrolka na panelu i nie wiem czy nie pozamieniałem tych kabli. Zostało mi zrobić sterowanie na błotnikach, ale to nie z tego powodu miga ponieważ tam są zwykłe włączniki ON - OF i sterowanie masą, więc to nie z tego powodu. Ktoś wie który kabel na elektrozaworze jest +???

Saperpako    0
Napisano (edytowany)

Niestety nie udało mi się do chwili obecnej. Operuje ciągnikiem ale wszystko na krótko, ale to nie jest to. Prawdopodobnie u mnie jest coś z jednostką sterująca, co do elektrozaworow to jest to mało istotne, który z nich to +. Na schematach z 120.54 jest troszkę inny sposób łączenia. Co do błonnika to mam schemat połączeniowy tam idą tylko 3 kable.

Edytowano przez Saperpako

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kolas1989
      Mam problem z podnośnikiem w Same Laser 100. Sama pompa podnośnika jest w pełni sprawna jednak moim zdaniem problem tkwi w nieprawidłowym ustawieniu 'przełączników' podnośnika. Ciągnik kupiłem niedawno i prawie od samego początku miałem problemy z podnośnikiem, raz podnosił a raz nie. Jeżeli ktoś posiada taki ciągnik to prosiłbym o pomoc bo nie bardzo wiem co mogę jeszcze zrobić...
    • Przez Sesk
      Witam, znowu mam problem z moim fergusonem.. tym razem nie dziala ehr nagle przestal działać... podczas orki nie chciał mi podnieść wiec zgasiłem i odpalilem ciagnik ponownie i działało dalej normalnie, pozniej juz natomiast padło całkowicie nie wiem juz gdzie szukac.. Panel EHR dziala bo jechałem sprawdzić do kolegi na jego ciągnik tam normalnie podnosi i opuszcza. U mnie gdy go odpale i zgasnie kontrolka ładowania to migną kontrolki od podnoczenia i opuszczania to samo sie dzieje gdy wyłączam ciągnik, czyli jakiś prąd dochodzi..  Próbując podnosić albo opuszczać nie zaświeci sie żadna kontrolka, na błotnikach też nie działa. Bezpicznik przy akumulatorze sprawdziłem, kable na klemach także.. Wiecej pomysłów nie mam jeszcze 7 ha do orania a ciągnik stoi a zima sie zbliża ...
    • Przez KlaQ24
      Witam. Prowadzę FanPage poświęcony rolnictwu na Podkarpaciu i szukam zdjęć ponieważ moje "zapasy" powoli się kończą. Możecie wysyłać mi po 3-4 zdjęcia z jednej akcji, które dodam na FB.  Piszcie w temacie lub na GG 47289209

Link do FB:
      https://www.facebook.com/podkarpacieagriculture

Możecie wysyłać zdjęcia z linkami do waszych stron lub kanałów YouTube.

• Przez marian3p
      Witam!

Niedawno zbudowałem dwie wersje EHRu do ciągników, nie posiadających tego dobrodziejstwa fabrycznie. W związku z tym mam pytanie do użytkowników forum, czy bylibyście zainteresowani takim urządzeniem i chcielibyście posiadać takowe w swojej maszynie? Mógłbym przygotować zestaw, który każdy sam by mógł założyć do swojego ciągnika, albo jeśli ktoś by się nie czuł na siłach i nie mieszkał zbyt daleko ode mnie ja mógłbym to zrobić. Przedstawię teraz obydwie wersje i mniej więcej koszty.

Wersja analogowa.
      Jest to dosyć prosty układ ale bardzo funkcjonalny, zalecam go do wszystkich ciągników wyposażonych w pozycyjną regulacje podnośnika, głównie starszych, ale także nowszych. Ma następujące funkcje:
      - główne pokrętło podnoszenia/ opuszczania- ustala pozycję podnośnika
      -przycisk automatycznego podnoszenia/opuszczania- po naciśnięciu podnoszenia, podnośnik zostanie podniesiony do pozycji ustalonej przez pokrętło regulacji wysokości podnoszenia, a po naciśnięciu opuszczania, zostanie opuszczony do pozycji ustalonej przez główne pokrętło podnoszenia/ opuszczania
      - pokrętło regulacji wysokości podnoszenia- działa z przyciskiem  automatycznego podnoszenia/opuszczania opisanym wyżej
      - pokrętła szybkości podnoszenia/opuszczania-mogą być oddzielne dla podnoszenia/opuszczania, albo jedno wspólne, według upodobań
      -przyciski podnoszenia/opuszczania na błotnikach
      -trójpozycyjny przełącznik- 1.-sterowanie podnośnikiem z panelu, 2.- blokada EHR na czas transportu, nie działają żadne przyciski, 3.-sterowanie podnośnikiem z błotników, po przełączeniu na pozycję 1, podnośnik wraca do pozycji ustalonej przez  główne pokrętło podnoszenia/ opuszczania
      -diody sygnalizujące działanie podnośnika- podnoszenie/opuszczanie

Koszt panelu sterującego, wraz z wiązką wynosiłby jakieś 300zł, co uważam za cenę bardzo korzystną, dokładniej ustalę jak założę układ do ciągnika. Do tego potrzebny jest jeszcze układ wykonawczy, przesuwający dźwignię podnośnika. Są dwie opcje: tańsza, to wykorzystanie silniczka wycieraczek z jakiegoś samochodu i dołożenie potencjometru i droższa, ale mniej kombinowania, wykorzystanie fabrycznego siłownika elektrycznego, z wbudowanym potencjometrem. Wybór zależałby od Was.

Wersja na mikrokontrolerze.
      Również do ciągników z regulacją pozycyjną, ale jest także możliwość sterowania na elektrozaworach, jednak jest to droga opcja i bardziej pracochłonna.  Funkcje ma identyczne jak wersja analogowa, główne różnice:
      - polecenia wykonuje szeregowo, czyli np. gdy naciśniemy przycisk automatycznego podnoszenia, to już nie możemy w tym czasie zmienić wysokości podnoszenia, ani prędkości podnoszenia. Nowe ustawienia zadziałają przy kolejnej operacji, w wersji analogowej wszystko możemy zmieniać na bieżąco
      -przy używaniu przycisków podnoszenia/opuszczania na błotnikach, nastąpi automatyczne zablokowanie sterowania z panelu, do odblokowania służy dodatkowy przycisk i wtedy podnośnik wraca do pozycji ustalonej przez główne pokrętło podnoszenia/opuszczania

Koszt tego układu, czyli panel i wiązka to jakieś 400zł. Tutaj jako układ wykonawczy przewiduję tylko fabryczny siłownik z wbudowanym potencjometrem. Zapewni to najlepszą jakość sterowania, ale jego wadą jest cena w okolicy 600zł. Jednak myślę, że warto założyć tą wersje do ciągnika, który jest w miarę nowy i którego dużo używamy w polu z zawieszanymi narzędziami. Będę starał się w miarę możliwości rozwijać tę wersję i dołożyć np. automatyczną regulację głębokości pracy.

Tak jak pisałem wcześniej, układ mógłbym założyć od podstaw osobiście. Ale raczej tylko u osób w promieniu ok 100km ode mnie, mógłbym też dalej podjechać, po wcześniejszym ustaleniu. Jestem z okolic Grajewa w województwie podlaskim. Mam więc też zamiar przygotować wersję do samodzielnego podłączenia, czyli ja wykonuje panel, wiązkę i odpowiednio przygotowuję silnik poruszający dźwignię jeśli taki będzie wybrany. A w ciągniku możecie sami wszystko zamontować, udzielę wszelkich wskazówek do montażu i regulacji układu. Jeśli nastąpiła by awaria sterowania elektroniczna można szybko przejść do sterowania ręcznego. Wystarczy odłączyć układ od dźwigni podnośnika.
      Póki co chciałbym sprawdzić, czy jest ktoś tym zainteresowany i czy to rozwijać w tym kierunku. Osoby chętne zapraszam na PW, oraz pisania tutaj swoich uwag, czy układ się podoba, co można zmienić, itp. W galerii można zobaczyć wersje testowe urządzeń. Pozdrawiam.
    • Przez Rolnik_Szuka
      Najnowszy wynalazek Sterowanie podnośnikiem z zewnątrz w 7211   Działa w pełnym zakresie wysokości. Dźwignia jest krótka ale przełożenie powoduje, że działa lekko. Zaczepianie maszyn naprawdę stało się łatwiejsze... (bez zbędnej gimnastyki, czyli wsiadaniu i wysiadaniu po to aby wyregulować podnośnik) Jeśli ktoś chce to mogę mu zrobić (pasuje do wszystkich z kabiną bk 6011 - 5211,7211,5245,7245,7711,7745), gotowe elementy łatwo zamontować. Bez demontażu żadnych elementów traktora. Jeśli jest ktoś zainteresowany to proszę pisać!.