michal96

Wasze wyczyny pronarem..

Polecane posty

michal96    0

Witam czy miał ktoś jakieś problemy pronarem ?

tzn. porządnie sie zakopał itd.?

Ja tego nie widziałem ale dziadek mi mówił .

Przyjechali z wapnem (tirem) , no i był mały rów no to wcofał przez ten rów tym tirem wysypał wapno .

Wyjeżdza i sie zawiesił na ośce tylnej . No to dziadek po pronara i nie może dopiero chrzestny wziął MTZ i jakoś poszło .

A osiągnięcia to co 2 lawety i 2 przyczepy pełne bel po polu ciągnąłem nawet napędu nie musiałem włączać


Sprzedam części do sieczkarni New Holland !

Kontakt na PW lub GG 364354

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Ja parę lat temu ciągnąłem Pronarem 82A Autosankę 4 tonową po polu z burakami i był bardzo mokro, zawiesiłem przyczepę po same osie i nie mogłem ją Pronarkiem wyciągnąć <_< :) :)


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil9161    0

moj znajomy w tamtym roku podczas orki ukresil półoś...... <_<


CASE 5140 MAXXUM 1995r
CASE 845XL 1993r
Ursus C330 1991r
Ursus C330 1984r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronarek82a    1

Hehe umnie wyczyn to. Na łonce sie zawaliłem to wyciągał mnie deutz k110 i pronar tsa. A osiągnięcie to byka zawiozłem na skup i było mokro i tur przyjechal i niedał rady wyjechać to ciągnołem przyczepe z bykami pełną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15    0

Moj tato gdy kupił pronara to w jesiennej orce na podmokłym terenie chciał pugami zrobic rów by woda spływala i utonoł ale ursus c 360-3p dał radę go wyciągnąc po uprzednim odpięciu pługa i odciagnięciu go na smyka. :> :)


Pozdrowienia dla wsztstkich!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

A ja kiedyś jechałem na dwóch kołach bo takie luzy w kierownicy i jechałem na maxxa no i jakos tak wyszło potem juz tak szybko nie jezdziłem mam go juz 18 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BAGHIS1    1

po primo - wywrotka pronarem podczas orania- podniosłem go U-3512

-niechcący w nocy wiechałem w sadzawkę zarąbał się pod same tylne błotniki w mule tylko przód wystawał- wyciągnołem koparką gąsiennicową na drugi dzień (wtedy jezdzłem po małej imprezce :P )

tej zimy nie trafiłem na mostek i wiechałem w rów głęboki na jakiś 1 metr wyjechał sam tylko musiałem go łopatą odkopać -

podczas wyciągania t-25 z błota ruski pękł a podczepiony miał rozrzutnik- miałem jeszcze kilka ciekawych przypadków ale to już mniej interesujące :(


assasasas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

To i tak strasznie długo, 110 km w ciągu 2 godz i 30 min Pronarem 82A


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

Pronar82a : chcesz nam wcisnąć że zrobiłem 110km przez 2h i 30 minut ???

Daje ci to średnią 44km/h i nie mógłbyś się nawet na chwilę zatrzymać ani zwolnić.

Ładne bajki panowie, ładne bajki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Sory, wkradł się błąd miało być 100 km


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

A nie zwalniałeś ani razu ani się nie zatrzymywałeś ? Czy po autostradzie jechałeś cały czas ?

Utrzymanie średniej 40km/h jest możliwe tylko gdybyś cały czas jechał z maksymalną prędkością przez całe 2h i 30 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerTV    0

Mi znajomy mówił że jak jego kolega wyciągał pronarem bizona to mu przodek odjechał :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
momek    27

ja pronarem 82a 304km zrobiłem w 10godz jak go kupiłem

i wdalszym użytkowaniu tak woziłem żwir na 2przyczepach jak wykręcałem na polu to zaczep wyrwałem w przyczepie (dobrze ze pneumatyke i światła podpiołem to niepoleciały do tyłu)bo wyrwało przewód od hamulcy i je wysadziło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Mi się w Pronarze udało wrzucić bieg bez zgrzytu B)


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

8 litrów oleju napędowego na godzine, 5l silnikowego na dzień ;[ maszyna była roczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymen1    1

Ja swoim pronarkem 82SA wyciągnąłem tira z naczepą pełną nawozów. Oczywiście to było w piachu.

Najciekawsze jest że farmer sąsiada z takim samym obciążeniem na przodzie (czyli turem metal facha)

niedał rady tylko cały czs brykał. Nie znam oznaczenia tego farmera ale wiem że z takim samym silnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Ja swoim 82TSA ładnych kilka lat temu przywiozłem z cukrowni odległej ok 20 km 29.5T wapna. Nie miałem -pojęcia że to wapno może być aż tak ciężkie. Z 2 przyczep ledwo czubki było widać:) Dopiero na wadze zorientowałem się co mam za sobą. Ładunek 29,5 T, przyczepy ok 7.5T ciągnik 4.5T razem prawie 42T :blink: .

Pamiętam, że największą górkę na trasie pokonywałem jedynką a czwórki pod żadną postacią nie użyłem chyba wcale :rolleyes:


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gaga195    44

Ja ciągam co żniwa przyczepę HL 8t z nadstawkami ładuje po 9t + przyczepa chyba 4 i góra prawie pionowa biegiem 1.5 drogowym i ogień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ciachoxtx
      Witam , tata orał pole i chcąc wyjechać z bruzdy traktor nagle zablokował tzn. może ruszyć ciut do przodu ciut do tyłu i blokuje takie aby centymetry 10 % obrotu koła skrzynia biegi wchodzą bez zarzutu co może być przyczyną ?
    • Przez Pawel1985
      Jaki olej do wspomagania układu kierowniczego 
       
    • Przez User988
      Witam,
      Czy wiecie może gdzie dostane taki fartuch błotnika do tego modelu pronara?
      Szukałem na różnych stronach ale nie moge znaleźć odpowiednika. 
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.

    • Przez Kuba08102003
      Witam mam problem z przednim napędem w pronarze 1025a, napęd na tył po załączeniu działa i wszystko jest okejo a gdy włączę napęd tylko na przód i ruszę do przodu lub do tylu automatycznie napęd przestaje działać i rozłącza kontrolkę która sygnalizuje działanie napędu 
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj