Grzenio

JD 6195M vs NH T7.230 vs Claas Axion 800 vs MF 7720

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Grzenio    17

Axion w starej kabinie byłby na 1 miejscu

Edytowano przez Grzenio

Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaczyn    585

W NH przecież można uchylić tylko trochę tylnią szybę


RÓB TO CO LUBISZ, A NIGDY NIE BĘDZIESZ MUSIAŁ PRACOWAĆ ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

kali sam zaśmiecasz ten temat, posty typu "bierz mf bo dobry..." za***iscie dużo wnoszą do tematu
jeździć na uchylonej tylnej szybie cały dzień.... nie widze tego, to tak jakbym jeździł bez szyb hehe.
boczna szyba musi być uchylna.
mam taki swój wymóg i dlatego tylko takie biorę już pod uwagę, może to głupie ale tak już mam


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ale w r jd mozesz wziąć uchylane okno dachowe zawsze to jakiś ruch powietrza jest, co do eko badziewia to sie podpinam chetnie bym to wywalil z jd ale ciezko to czyms w miarę dobrej cenie zastąpić, na twoim miejscu celowalbym w valtre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

wlasnie jutro jade valtre t194 oglądać tam tylko adblue które można odłączyć.
tzn adblue ma a czy doc, egr czy dpf ma to nue wiem


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dpf nie ma u nas jest jeden użytkownik valtry t115to po gwarancji pierwsze co zrobil wywalił adblue
ale jak juz jestes posiadaczem paru jd nie chcesz dalej z nimi wspolpracowac zaawsze to jakies upusty na oleje filtry i czesci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

co mi po upustach na olejach jak 30tys wiecej chcą mnie skasować za M ze skrzynia nie na comandzie plus ten cały eco szmelc na silniku i dodatkowo 2 sprezarki to troche juz przegiecie. chociaż jednej marki i tej ramy bedzie szkoda jak wybiorę coś innego.


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massei8    136

Czyli wybierasz ciągnik i twoim jednym warunkiem jest uchylna szyba jprd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja w swoim jd egr włączyłem i jest lepiej a dpf w przyszłości sie czymś zastąpi, co do ramy to jest super sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

belarusa niech sobie kupi. tam w standardzie dwie uchylne szyby i dach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

jak macie po 20ha i jezdzicie w sumie 20 dni w roku to wszystko jedno dla was, klime wlaczycie i panem zycia i smierci jestescie
ale jak ja mam za***rdalac 5 miesiecy zamkniety na klimie od rana do wieczora to zobaczylibyscie różnice jak to jest miec szybe uchylna a nie miec.
fendt powrócił do uchylnej szyby w swoich modelach,
wiec wasze posty nie ruszaja mnie w ogóle


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jd w nowej 6 tez z lewej strony chyba uchylna szybe zrobil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daaniel766    4

A jakie masz inne ciągniki? Weź pod uwagę oleje. Wiadomo jak jest w gospodarstwie czasem bierze się ciągnik wolny pod ręką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ale tej co zrobili 6230r i 6250r ale nie jestem pewien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massei8    136

Ja rocznie robię ponad 2 tyś h w ciągnikach i szyby boczne otwieram tylko jak gazu w klimie braknie i nic mi się nie dzieje, nw o co ty z tymi szybami spinasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

jeżeli 6175r ma takie szyby jak 6230 i 250 to bedzie to mocny lider. ma 1 sprezarke i można zrobić z tego silnika 6215


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Nie idealizujcie tak tej kabiny 4 słupkowej, ma więcej wad niż zalet. Wielkie drzwi, które łatwo rozbić, szeroko sie otwierają i cieżko sie czasami domykają jak nie ma uchylonej tylniej szyby, brak bocznej uchylnej szyby(też nie cierpie klimy). 4 słupkowa to ładnie wygląda na zdjęciu a w użytkowaniu szału nima, dobrze sie sprawuje na pewno przy kosiarce wysięgnikowej.

Edytowano przez JD1052

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

ja klime lubie ale jako dodatek chłodnego powietrza a nie jako powietrze którym cały dzień oddycham
ciezko domknac bo podcisnienie sie robi
ja w M jak nie mam bocznej uchylonej to tez nie moge domknac


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ze 175 mozesz wiecej wyciągnąć niz te 215
a moze kubota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

a tego w ogóle nie sprawdzałem, ciekawe co uzytkownicy mowia
kubota z tego co widze to 175KM max


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190

4 słupki to dobre do prac na drodze jak musisz widzieć non stop cały ciągnik koszt szyb jeśli zdarzy się wybić jest ogromny też nie widze w niej zalet. Jeżdziłem MF ale serią 54 i 56 na dyna 4 rewelacyjne skrzynie choć to w przypadku mniejszych gospodarstw. Na wiekszych areałach bezstopniówka będzie chyba lepszym rozwiązaniem aczkolwiek nie mówię że tak musi być. Przejechałem się kiedyś Valtrą u jednego z gospodarzy powiem że przyjemny ciągnik i dość zwinny ale to też 110 czy 115 koni miała tylko. Poczekaj na więcej opini. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sprinter33    5

ja też rozważam zakup ciągnika do 200 koni. W grę wchodzi póki co axsion 800 na cmaticu i pełnym wypasie oraz jd 195r na skrzyni DD oraz Valtre T194 na D. Co mi się podoba w Valtrze to że ma osobne zbiorniku oleju do skrzyni oraz hydrauliki olej się nie miesza jak ma to miejsce w case cvx gdzie czułość za zabrudzenia jest duża a koszty napraw duże. Przednia os jest super rozwiązana no i silnik 7.4 litra pojemności gdzie jest duży moment obrotowy i zapas w stosunku do konkurencji. Duże gospodarstwo o powierzchni ponad 4 tys hektarów ma parę jd w wersji R . Ostatnio w 190 przy 3 tys. godzin urwało zawór i silnik do wymiany. Z tego co rozmawiałem z kierowcą tego ciągnika serwisant mówił że silnik się dusi od spalin i go rozwala. Dostali oni od innego dilera oddalonego od nich o 15 KM właśnie claasa axsiona 810 na testy ich demowke na ponad 2 tyg. i ich wrażenia są jak najbardziej za claasem. ciagnik ma lepsze zaparcia lepszy uciag lepiej radził sobie z przyczepami 3 osiowymi 25 ton. Dla mnie jd jest teraz na poziomie landini bazuje jedynie na marce i prestiżu a jakość jest daleka. dla tego uważam iż oprócz fenda zostaje albo właśnie valtra lub claas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez katopo
      Jaki nowy tani ciągnik polecacie w mocy około 35km?
    • Przez molibden01
      Witajcie.
      Na wstępie chciałbym się przywitać z Wami. Odnoszę się z problemem wyboru traktoru (zaznaczam, że nowego, ponieważ sytuacja na rynku używanych ciągników mnie do tego zmusiła). Stoję przed wyborem modelu. W pierwszej kolejności od czego to się zaczęło to promocja na serię 5D i 4E w Deutz Fahre: 5080d w cenie 158 tys. zł netto.  Traktorem miałem przyjemność jeździć, fajny, zwrotny, nie głupi. Macie jakieś opinie na jego temat bo już jest kilka lat po premierze a w poprzednich postach żadnych opinii z użytkowania.
      Tylko co jak co, ma tylko 3 cylindry i turbo. Dlatego w głowie chodzi, a może wybrać co innego. Myślę o Kubocie serii M4-073. Moc podobna, ale 4 cylindry i wyższa pojemność. Jeżeli znacie obecnie ceny Kuboty (z dilerem w tym wypadku sie jeszcze nie kontaktowalem) lub polecacie inne ciagniki w podobnej mocy to będę wdzięczny za pomoc.
       
      Dodam że ciagnik ma głównie pracować w gospodarstwie przy opryskiwaczu ciąganym z nadmuchem, sadzarką karuzelowa, do jakiś prac pomocniczych ale zapewne czasem i jakiś pług 3 skibowy się zapnie lub mniejszy agregat.
       
      Pozdrawiam serdecznie.
    • Gość murtek
      Przez Gość murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.
       
      W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).
       
      Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.
       
      Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)
       
      Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?
       
      Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez bortys2001
      Witam. 
      Ktoś się pokusi o porównanie,np Deutz 5080keyline, new Holland T4/t4s
    • Przez Krzyszt0f
      Witam planuje podnieś moc w moim massey ferguson 5445 dyna 4 i teraz pytanie co sądzicie o tym podnoszeniu mocy i czy jest to bezpieczne czy nie za bardzo?
      ciągnik ma niby 90km a chce podnieś tak do 110/115km 
      a i jaka firmę polecacie do podniesienia mocy? 
      -agrotronic
      v-tuning
      -Agroecopower
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj