Grzenio

JD 6195M vs NH T7.230 vs Claas Axion 800 vs MF 7720

Polecane posty

Grzenio    17

Witam.
Który polecacie jako główny.
Co słyszeliście dobrego o tych modelach, co o awariach?
Użytkownicy co jest fajnego w waszych modelach a czego wam brakuje w wyposażeniu.


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobruchowskiYT    182

mam jedynie NH więc mogr polecić dobra maszyna, 4 rok użytkuje odpukać awarii nie było, moc jest wygoda jest. Jestem zadowolony i polecam. pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

podłokietnik z wyświetlaczem posiadasz? jakie maszyny ciagasz.


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

grzeniu bierz maseja. radzilbym dopłacić do vario ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massei8    130

Mam 2 mfy 5465 z 2006 ma 9,5 tyś mth i 7495 z 2012, ale kupiony w 2015 i ma niecałe 3 tyś mth i jak najbardziej polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek55    18

jeżeli JD to radziłbym tylko serię R tylko kwestia ceny z, tych maszyn tez bym wybrał MF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

cena najwyższa właśnie za mfa i to jak narazie stawia go na ostatnim miejscu


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massei8    130

na jakiej pow będzie pracował i co będzie robić łatwiej bendzie ci coś doradzić z wyposażenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mody00    0

Czekam aż przyjedzie 6195M. Stałem przy tym samym pytaniu i wybrałem JD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

pług, bezorkowy 3.5m, uprawowo siewny integra 3m, żniwa transport 2 x 12
W gre wchodzi jeszcze valtra t194

Edytowano przez Grzenio

Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

JD serii M nie bierz bo to jest podróba JD która powinna być tańsza od NH. Prawdziwy JD to tylko R.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

seria M ma praktycznie co stare premiumki tylko wyświetlacza nie ma, wiec nie wiem dlaczego podróbka.

poza tym po przemyśleniu wstepnym NH Axion i JD R, odpadają z tych samych względów - nie mają przewietrzanej kabiny.
a jazda cały dzień zamkniętym na klimie kisić się nie wiem czy jest takie dobre.
teraz nawet Ferdek wrócił do otwieranej szyby z boku z jednej strony.
jak dla mnie błędem jest kabina na 4 słupkach zapewniająca wspaniałą widoczność, kosztem mojego zdrowia, poza tym jaki zysk nam przynosi lepsza widocznosc od trochę gorszej, a zdrowie ma się tylko jedno.
wiec na placu boju pozostaja
JD 6195M
MF 7720
Valtra T194


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massei8    130

Jest sens kupić jd i napierdalać tymi wajchami jak w rusku ,valtra a mf to samo tylko skrzynią sie różnią. Mfa możesz wyposażyć w skrzynie vario to + na korzyść mfa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

valtra i mf tez maja wajchy
a jest sens wywalic kase na cos co nie bedzie używane.
3/4 użytkowników nie używa kupionego wyposażenia, i napier... wszystko ręcznie


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

bardzo cenne uwagi wniosles do tematu
przeczytałeś gdzieś że mf ma skrzynie vario a nie przeczytales że valtra ma skrzynie direct bezstopniowa, takie plusy i minusy sam potrafię sprawdzic


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

po to zeby użytkownicy sie wypowiedzieli, a widzę że ty nie chcesz albo nie potrafisz nic ciekawego powiedzieć o mf,
i nie potrafisz nic mądrego napisać o ciekawych rozwiązaniach bo pewnie z nich nie korzystasz jak 3/4 użytkowników


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AS2    199

seria M ma praktycznie co stare premiumki tylko wyświetlacza nie ma, wiec nie wiem dlaczego podróbka.

 

poza tym po przemyśleniu wstepnym NH Axion i JD R, odpadają z tych samych względów - nie mają przewietrzanej kabiny.

a jazda cały dzień zamkniętym na klimie kisić się nie wiem czy jest takie dobre.

teraz nawet Ferdek wrócił do otwieranej szyby z boku z jednej strony.

jak dla mnie błędem jest kabina na 4 słupkach zapewniająca wspaniałą widoczność, kosztem mojego zdrowia, poza tym jaki zysk nam przynosi lepsza widocznosc od trochę gorszej, a zdrowie ma się tylko jedno.

wiec na placu boju pozostaja

JD 6195M

MF 7720

Valtra T194

Damianzbr ma M-kę i ponoć podnośnik mu trudniej ustawić niż w premium, o ile dobrze pamiętam, więc napisał to jako użytkownik a nie teoretyk.

Ja bym odrzucił JD ze względu na upchanie w nim ostatnio wszelkiego możliwego ekobadziewia, które zamula ten silnik. A w MF i Valtrze jest tylko SCR i prosty DOC. Gdyby nadal produkowano JD 7710 to pewnie sam bym takiego kupił. Ale ostatnio wybierałem miedzy MF 7714 a Valtrą T144 i wybrałem Valtrę. MF droższy a nic lepszego nie oferuje. Choć w twoim przypadku możesz wybrać skrzynię dyna6 a u mnie tylko dyna4. Poza tym skandynawskie produkty bardziej do mnie przemawiają niż francuskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

to prawda dyna 6 w 7720, a w valtrze t194 jaka jest skrzynia tzn ile zakresow a ile polbiegow, a moze same biegi od 1 do 20


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AS2    199

W Valtrze 4 zakresy i 5 biegów pod obciążeniem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sobek112    23

Czemu nie bierzesz pod uwagę claasa? Ma taką samą skrzynię co MF, do tego kabina na 4 sprężynach.  Silnik chyba IVECO a w mniejszych serii arion ma silnik JD. Dobra jednostka. Do tego niestandardowe ułożenie wlotów powietrza, co daje wielki plus. Nie leci Ci powietrza twarz tylko po całej kabinie równomiernie zależy jak sobie ustawisz.

Edytowano przez sobek112

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

na axiona mam dobrą ofertę, jeździłem nowym i nie powala komfort jazdy a kabina tez była na sprężynach i oczywiście oska resorowana. wentylacji nie sprawdzałem ale nie ma otwieranych szyb prócz tylnej i to jak dla mnie minus.
każdy silnik lepszy od jd z tym calym eco gownem,


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja pier**le kup se tego jd i ludziom d*py nie zawracaj! polecamy to co dobre i co się sprawdza a ty wyskakujesz nagle że mf za drogi? to trzeba było go na początku wykluczyc i głowy nam nie zawracać !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez katopo
      Jaki nowy tani ciągnik polecacie w mocy około 35km?
    • Przez molibden01
      Witajcie.
      Na wstępie chciałbym się przywitać z Wami. Odnoszę się z problemem wyboru traktoru (zaznaczam, że nowego, ponieważ sytuacja na rynku używanych ciągników mnie do tego zmusiła). Stoję przed wyborem modelu. W pierwszej kolejności od czego to się zaczęło to promocja na serię 5D i 4E w Deutz Fahre: 5080d w cenie 158 tys. zł netto.  Traktorem miałem przyjemność jeździć, fajny, zwrotny, nie głupi. Macie jakieś opinie na jego temat bo już jest kilka lat po premierze a w poprzednich postach żadnych opinii z użytkowania.
      Tylko co jak co, ma tylko 3 cylindry i turbo. Dlatego w głowie chodzi, a może wybrać co innego. Myślę o Kubocie serii M4-073. Moc podobna, ale 4 cylindry i wyższa pojemność. Jeżeli znacie obecnie ceny Kuboty (z dilerem w tym wypadku sie jeszcze nie kontaktowalem) lub polecacie inne ciagniki w podobnej mocy to będę wdzięczny za pomoc.
       
      Dodam że ciagnik ma głównie pracować w gospodarstwie przy opryskiwaczu ciąganym z nadmuchem, sadzarką karuzelowa, do jakiś prac pomocniczych ale zapewne czasem i jakiś pług 3 skibowy się zapnie lub mniejszy agregat.
       
      Pozdrawiam serdecznie.
    • Gość murtek
      Przez Gość murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.
       
      W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).
       
      Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.
       
      Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)
       
      Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?
       
      Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez bortys2001
      Witam. 
      Ktoś się pokusi o porównanie,np Deutz 5080keyline, new Holland T4/t4s
    • Przez Krzyszt0f
      Witam planuje podnieś moc w moim massey ferguson 5445 dyna 4 i teraz pytanie co sądzicie o tym podnoszeniu mocy i czy jest to bezpieczne czy nie za bardzo?
      ciągnik ma niby 90km a chce podnieś tak do 110/115km 
      a i jaka firmę polecacie do podniesienia mocy? 
      -agrotronic
      v-tuning
      -Agroecopower
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj