Skocz do zawartości
Sharma1910

Kojce pojedyncze dla macior

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Kojce
Sharma1910    4

Witam mam do was kilka pytań.Mam zamiar przerobić obore z grodek na kojce pojedyncze dla macior.Mam do wykorzystania pomieszczenie 3.7 ×11 m na tej powierzchni mają stać kojce i teraz pytanie ile kojcow pojedynczych ustawie na tej powierzchni(myślę nad 10)? jaka szerokość mają mieć ruszta(myślę o detonowych) i na jaką głębokość muszę wykopać szambo pod rusztami.I czy ktoś może mi podać przybliżony koszt rusztow? Z góry dziękuję.

LukaszBRO    56

ruszta okolo 100za metr kwadratowy bo pod pojedynki betonowe, kojce pojedyncze dla loch luźnych do zaproszenia prośne kojce zaczynasz czy chodujesz juz lochy pojedynki polecam z barierkami samoblokujacymi

Wiadomość z agroFakt.pl

MARAKAM    8

Klatka używana pojedynka koszowa wczoraj zamówiłem po 150 zł. Musisz zobaczyć ale maciora ma mieć chyba  2,48 m2 do dyspozyczji . Nie piszesz jaki będzie korytarz, zapewne ok 1 m czyli zostaje ci 2,7 x11 = 29,7 m2. Czyli max 11 sztuk tam możeż dużych loch zmieścić chyba że korytaż bedzie mniejszy i kojec bedzie miał długość min 2,81 m2

Troche przepisów :

W zależności od wielkości grupy minimalne powierzchnie na jedną sztukę wynoszą:

• grupa liczącą mniej niż 6 sztuk:

- lochy - 2,25 m2 i +10%, tj. 2,48 m2,

- loszki - 1,64 m2 i +10%, tj.1,8 m2,

- minimalna długość boku kojca - 2,41 m.

• grupa 6-39 sztuk:

- lochy - 2,25 m2,

- loszki - 1,64 m2,

- minimalna długość boku kojca - 2,81 m.

• grupa 40 sztuk i więcej:

- lochy - 2,25 m2 i -10%, tj. 2,03 m2,

- loszki - 1,64 m2 i -10%, tj.1,48 m2,

- minimalna długość boku kojca 2,81 m.

Edytowano przez MARAKAM

MARAKAM    8

Kojce pojedyńcze mają ok 60 cm i inaczej niż obok siebie ich nie ustawisz.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Arek
      Chcę założyć filtr wody i reduktor na linii pojenia, głównei dla zminimalizowania strat wody w poidłach. Co byście polecili?
      Czy np. http://allegro.pl/reduktor-cisnienia-wody-1-2-manometr-honeywell-i6745752717.html
      reduktor ciśnienia wody honeywell z manometrem będzie ok ? Mosiężny chyba lepszy niż ocynk? Jakie ciśnienie powinno być ustawione ?
      Filtr wody http://allegro.pl/filtr-do-wody-obudowa-korpus-narurowy-1-2-10-cali-i6361493851.html#
      czy http://allegro.pl/honeywell-filtr-do-wody-ff06-1-2-z-oplukiwaniem-i6976072232.html
      Plastikowy lepszy bo nie skoroduje ale znowu mosiężny ma opcje wypłukania osadu. Który lepiej wybrać ? I jaka gęstość wkładu ?

• Przez RolnikFarm
      Witam. Ma ktoś z was jakieś sprawdzone dobre lampy grzewcze i mógłby mi polecić? Bo te aktualnie co mam z pobliskiej agromy to już mnie... strzela. Jak wytrzyma jeden miot to jest dobrze.
    • Przez abuk14
      Jak myślicie co jest lepsze do chlewni na tuczniki?? Mi się wydaje, że głęboka ściółka byłaby najlepsza w tym wypadku. Sam już nie wiem.
    • Przez Micho264
      Dzień dobry interesuje mnie orientacyjny koszt budowy tuczarni dla 200 sztuk tucznika. Wiem że bardziej opłaca się większa liczba, ale znam mozliwości swojego gospodarstwa i wiem że będę w stanie wyprodukować paszę dla takiej ilości nie większej. Tuczarnie budował bym sam, bez żadnej firmy.
    • Przez matias95
      Witam serdecznie.
      Zakupiłem kilka dni temu mieszalnik pasz, a raczej elementy mieszalnika pionowego.  Byłby ktoś chętny do skanu lub zdjęć instrukcji obsługi(napraw) mieszalnika firmy Zuptor? Potrzebuje tego, gdyż przywieźliśmy go w częściach i teraz pasuje to jakoś złożyć w całość i dorobić/dokupić brakujące części.
      Pozdrawiam