Skocz do zawartości
johndeere975

Renault 155.54 od czego te czujniki.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Napisano (edytowany)

Witam. Kupiłem Renault 155.54 z 1999r. i mam parę pytań.

1. Znalazłem nie podłączony czujnik na pierwszym zdjęciu, znajduje się on z prawej strony pod rozdzielaczem w górnej części skrzyni biegów. Zdjęcie pierwsze.drugie

2. Od czego ten elektrozawór. Przed lewą zwolnicą. Zdjęcie trzecie.

3. Czy ten elektrozawór jest od przedniego napędu przy przystawce. Zdjęcie czwarte.

Posiada może ktoś instrukcję katalog części schemat instalacji  do tej maszyny, chętnie bym kupił.

post-8535-0-19887000-1488730517_thumb.jpg

post-8535-0-79561400-1488730696_thumb.jpg

post-8535-0-82558600-1488730715_thumb.jpg

post-8535-0-82887800-1488730911_thumb.jpg

Edytowano przez johndeere975

PIOTREK79    1

Pierwszy to zabezpieczenie przed odpaleniem na biegu   drugi to elektrozawór napędu   a trzeci czujnik prędkości

Napisano (edytowany)

Dzięki, miałem z tym niezłego rebusa. Gdzie znajduje się czujnik od kontrolki pierwszej z prawej, i dlaczego mam dwa włączniki wycieraczek, chodzi o spryskiwacz?

Chciałem podłączyć czujnik od hamulca ręcznego i jak ściągnąłem peszel z kabla to okazało się że porozrywane kable od hamulca ręcznego, sprzęgła wałka wom, blokady mostu, generalnie kipisz, który był dobrze ukryty. Czy posiada ktoś schemat, bym mógł to szybko naprawić. Nawet opis forumowicza który przerabiał ten temat pewnie coś by mi wyjaśnił.

post-8535-0-62422800-1488732130.jpg

Edytowano przez johndeere975

Wiadomość z agroFakt.pl

PIOTREK79    1

Kontrolka pierwsza z prawej jest od klocków hamulcowych jeśli ten model je posiada. Niektóre modele miały hamulec na napędzie tzn za przystawką .

izydor6280    485

bzdury piszesz, ten model nie posiada klocków hamulcowych w półosiach ani na przystawce napędu

AleksanderXY    34

Sam wypisujesz często piramidalne bzdury, których większość po pijaku nawet nie napisze.

Kolega PIOTREK79 napisał "jeśli ten model je posiada" - ale trzeba umieć czytać ze zrozumieniem.

izydor6280    485

Sam wypisujesz często piramidalne bzdury, których większość po pijaku nawet nie napisze.

Kolega PIOTREK79 napisał "jeśli ten model je posiada" - ale trzeba umieć czytać ze zrozumieniem.

Twoje wszystkie 15 postów wnoszą wiele do tematów, dobrze że są tacy pomocni ludzie jak ty

Właśnie trzeba umieć czytać ze zrozumieniem, wtedy wiedziałbyś że ten ciągnik nie posiada ani klocków, co kolego może i wspomniał, ani żadnego hamulca w przystawce, na wale czy przednim moście, bo  o tym kolega wyżej też wspominał

AlaCapone    4091
Napisano (edytowany)

Twoje wszystkie 15 postów wnoszą wiele do tematów, dobrze że są tacy pomocni ludzie jak ty

Właśnie trzeba umieć czytać ze zrozumieniem, wtedy wiedziałbyś że ten ciągnik nie posiada ani klocków, co kolego może i wspomniał, ani żadnego hamulca w przystawce, na wale czy przednim moście, bo  o tym kolega wyżej też wspominał

Kochane Dziecko! Mam do Ciebie prośbę: NAUCZ SIĘ PISAĆ PO POLSKU - bo robisz tyle błędów, co przedszkolak.

Potem naucz się czytać ze zrozumieniem. Dopiero na końcu zacznij pisać.

SORKI. ale kolega dopiero zaczyna swoją przygodę z AF a każdy z nas popełnia błędy.

Edytowano przez AlaCapone

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez emsi1903
      Potrzebuje wiadomości ile litrów i jaki olej wlać do skrzyni w Renault 120.54 z 95r. Obecnie mam mineralny Agrol U. Gdy się zagrzeje to półwki i rewers nie chcą wchodzić. Słyszałem że musi być półsyntetyczny. Czy konieczna jest wymiana filtrów przy wymianie oleju (jaki koszt). Pomóżcie
    • Przez TomekLOP
      Witam
      W mojej 103,54 nisko podnosi podnośnik pytałem innych to max podniesiony ma 105cm mój podniesie tylko na 85cm podnosząc rękami za ramiona podnośnika osiągnę te 105cm, gdzie szukać problemu może są jakieś zawory krańcowe źle poustawiane. Chyba że jest jakaś regulacja przy dźwigni do podnoszenia. Podnośnik zwykły mechaniczny bez ehr.
      Dodaje filmik jak to wygląda: 

• Przez lukas96
      Witam. Mam problem z renault 103.54 z skrzynią 24/8 a mianowicie podczas zmiany półbiegów następuje szarpnięcie. Znajomy mechanik powymieniał wszystkie filtry,olej i wyregulował na skrzyni ale problem nie ustąpił. Spowodowane jest to prawdopodobnie złą kalibracją skrzyni( to co się kalibruje przez komputer). Czy znacie kogoś kto to robi w okolicach Łańcuta. 
    • Przez mieszko12k
      Witam. Ile jest filtrów paliwa w Renault 103 14 ? Gdzie się znajdują? Jak wyglądają? Może ktoś wie, jakie ceny, jakie zamienniki czy cuś  : D
    • Przez pawelozim
      Witam wszystkich zakupiłem Reno 75-14 z 87r. i potrzebuje kilku porad a mianowicie; Jaki olej do silnika, skrzyni biegów no i przede wszystkim ile, jakie filtry, ile płynu do chłodnicy i jaki, co smarować i kiedy, dalej do czego służy pedał pomiędzy pedałami sprzęgła a hamulca czy to blokada czy co bo nigdzie jej nie widzę, i co to jest za linka z tyłu po prawej stronie na dole za wajchami od podnośnika i do czego służy, a i jeszcze jedno na desce rozdzielczej jest przełącznik tak jakby baków paliwa ale jest jeden bak po co to i koło niego po prawej pod przykrywką coś co można przekręcić śrubokrętem co to jest, a iczy są tam jakieś świece żarowe czy płomieniowa.
      Na razie tyle co bym chciał wiedzieć jak mi się coś przypomni to znowu zapytam.
      A może ktoś wie gdzie kupić katalog lub instrukcje albo skąd pobrać z internetu.
      Z góry dziękuje i pozdrawiam Paweł.