Skocz do zawartości
Zenek714

Fendt 714 zaczep PITON FIX

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Fendt

Zenek714    0

Witam. Planuję kupić jakoś dolny zaczep do ciągnika fendt 714 i standardowe zaczepy z mocowaniami i belką to koszt około 3000zł

Jest jeszcze opcja pitona na szynie przesuwnej tak jak zaczep górny. Jest opcja kupić nowy za 1200-1400. Pytanie czy to spokojnie wytrzyma obciążenie poziome? Pionowo napewno da rade ale przy poziomym się zastanawiam ponieważ zaczep będzie na dolnym położeniu a tam nie ma zbytnio dużo materiału ;/

Obecnie nie mam dużych maszyn ale nie chce się potem zastanawiać jak będę mieć np większy rozrzutnik.

extrabyk    831

Na firmowym zaczepie będziesz miał tabliczkę z homologacją i danymi jakie obciążenia dany zaczep wytrzyma. Na używanym tabliczka może być nie czytelna ale jak chcesz kupić nowy to nie będzie problemu. Generalnie są to zaczepu do dużych obciążeń pionowych czyli maszyn na tandemach itp. ale biorąc pod uwagę dużą masę tych przyczep to wytrzymują też duże obciążenia poziome więc nie masz się czego obawiać.

Zenek714    0

Chodzi mi o wytrzymałość szyny w ciągniku a nie samego zaczepu

Wiadomość z agroFakt.pl

extrabyk    831

Nie mam Fendta więc nie wiem ale skoro szyna idzie do dołu i jest możliwość opuszczania zaczepów aż na sam dół to myślę,że powinno to wytrzymywać każde obciążenie przewidziane do tego ciągnika.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Ktosxxx123
      Witam za siedzeniem znalazlem taki kabelek jak na zdjęciu jest on od siedzenia i jest ewidentnie urwany bądz tez odlaczony jesli ktos wie gdzie jego miejsce z gory dzieki za pomoc a druga sprawa cały czas mi mrygaja strzalki kierunku jazdy nie pokazuje zadnego błędu
    • Przez PIOTREX1979
      Witam niedawno kupiłem fendt 716 z francji i doposażam go w  pneumatykę i jest problem wszystko podpięte ciśnienie jest w układzie ale nie widzi ciśnienia na zegarach czy muszę program zmienić jak tak to czy znacie kogoś z pomorskiego proszę o pomoc dziękuję

• Przez Jarekb20
      Witam kolegów mam Fendta 714 z 2001 roku. Wszystko chodziło ok do wczoraj.
      Podczas pracy w polu nagle zaczęło ciągnikowi przybywać obrotów najpierw do 2600 obr/min. Chciałem go zgasić ale nie reagował, a obroty wzrastały do 3000 a następnie do 3800obr/nim i tak pozostały. ciągnik w ogóle nie reagował na kluczyk. Dopiero udało mi się go zgasić odcinając przewód paliwowy od zbiornika. Po 5 godzinach jak już był zimny spróbowałem go znowu zapalić i gdy odpalił znów obroty zaczęły wzrastać. Jaka może być tego przyczyna i jak można to naprawić. Proszę o pomoc.
    • Przez hydroplast
      Witam wszystkich i proszę o pomoc. Mam Fendt 714 2000r favorit vario.
      Problem jest następujący: Wyświetlają mi się dwa błędy.
      1) 9.1.D0 ikona przedni tuz. Wymieniłem przedni włącznik i nic nie pomogło oraz nie działa obsługa z wewnątrz przedniego tuza , zero reakcji nie działa ani pokrętło ani przełącznik ani przyciski zewnętrzne. Wygląda jakby był całkowicie nieaktywny. Jak skasuje błąd to po ponownym uruchomieniu znowu wraca błąd.

2). A.1. F0 - wyświetla ikonkę z siłownikiem i znak wykrzyknik. Problem leży w niedziałających szybkozłączach z tyłu. Po odpaleniu ciągnika i wciśnięciu przycisku odblokowania szybkozłączy odrazu wywala ten błąd i zero reakcji. Stało się to przy oraniu pługiem obrotowym.

Posprawdzałem wszystkie bezpieczniki oraz mini bezpieczniki w słubku. Wyczyściłem styki w e-boxie .

Od czasu jak rano odpalam wywala kilka innych błędów jakby coś niestykało i zaraz gasną - resorowanie, tryb awaryjny, itp.

Proszę o pomoc i rady. Tel. 791777850
    • Przez Famer21
      Witam. Mam takie pytanie, ale głównie do użytkownich fendta 700.. jak przenieść obsługe podnoszenie podnośnika tylniego na joystick? Podczas orki żeby można podnosić i opuszczać pług w joystiku wszystko w 1 ręce.. Wiem, że jest taka możliwość poprostu trzeba jakiś guzik wcisnąć żeby przeżucić z bocznego podnoszenia na joystik..