Skocz do zawartości
rolnikus21

Jaka odmiana jęczmienia jarego ?

Polecane posty

rolnikus21    0

Witam, mam w tym roku do zasiania 10 ha jęczmienia jarego i zastanawiam się nad odmiana. Klasa ziemi IV. Chciałbym abyście polecili mi jakieś odmiany i opinie na ich temat. Z góry dziękuje.

kuba24051    96

ja mialem w zeszlym roku Conchita jeczmien plonowal rekordowo ale tez warunki byly bardzo sprzyjajace stanowisko po burakach i przedsiewnie 100kg mocznika

Moris7598    7

Ja ci polece flavor dobrze sie krzewi z jednego ziarka 9 rozkrzewień miałem . mi sypnoł lekko ponad 6 ton .

Wiadomość z agroFakt.pl

Roman_h2    45

Ja polecę Ci elle ze względu na dość dobre planowanie na słabszych stanowiskach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez MonkeyPL
      Jak uprawiacie jęczmień jary?

- uprawa przedsiewna
      - ilość na hektar/odmiana
      - dożywianie
      - ochrona

i jaki rezultat?
    • Przez crystal169
      Witam, zakupiłem , siewnik Kverneland Accord 3 m, pneumatyczny, który posiada komputer odpowiedzialny za włączanie ścieżek, i gdzie przy nowszym ciągniku działa super, ponieważ ciągnik ma gniazdo na wtyczke od komputera, to Ursus 1634 jej nie posiada, co w tej sytuacji mam zrobić?. Czy musze przerobić wtyczke od komputera na zapalniczkę, czy może są jakieś przejściówki, ?
      Proszę o pomoc.
       I z góry dziękuję.
    • Przez kolo19
      Witam, zastanawiam się nad kupnem siewnika do warzyw.
      Wypatrzyłem sobie Stanhaya i Monosema i teraz dylemat krórego wybrać...
      Służył by on do zasiania marchewki, pietruszki, buraczka
      Moje pytanie do Was, który według Was byłby lepszy pod względem jakosci wykonania, prezycji itp.
      Dodam jeszcze że zależy mi na tym aby siewnik miał regulacje, np. chce sobie zasiać marchew i ustawiam sianie na 3 rządki na 1 redlinie, a buraczka na 2 rządki.
      Z góry dzięki za odpowiedzi
    • Przez jankes185
      Siemano, jak myślicie czy jeśli posieje jęczmień razem z koniczyną w tym tygodniu to nie będzie za szybko? Jeśli, np. napiszecie, że ''tak lub ''nie'' to proszę też o uzasadnienie tego  Z góry dzięki. 
    • Przez sebarr
      Jak w temacie- zatrudnię osobę do pracy przy pługu 5 lub 7 skib i ciągnikach JD ponad 200km
      Praca u mnie jest tylko sezonowa i na tę chwilę potrzeba mi osoby od 4maja do ok 30maja.
      Wynagrodzenie 16zł/h+ premia jeśli będę zadowolony z pracy. Praca w woj lubuskim okolice Żar i Szprotawy
      NIE INTERESUJĄ MNIE OSOBY:
      - bez doświadczenia w pracy na zachodnich ciągnikach
      - do dużego przyuczenia ( nie mówię tu o podst. informacjach jak jeździć z daną skrzynią, tylko o wytłumaczeniu na czym polega orka...)
      - osoby nie potrafiące dbać o sprzęt - tacy są "eliminowaniu" jeszcze w pierwszym dniu pracy. To jest priorytet i takie osoby naprawdę nie mają co dzwonić bo szkoda ich i mojego czasu.

tel 603 073 119 Sebastian
      ps. proszę dzwonić lub pisać smsy a nie pisać na PW bo aktualnie rzadko bywam na forum.