Nejtiko

Mlekomaty w Bydgoszczy-który lepszy?

Polecane posty

Nejtiko    0

Hejka! Jako iż od jakiegoś czasu zainteresował mnie temat Mlekomatów, a pochodzę z Bydgoszczy i nigdy jeszcze z nich nie korzystałam...Chciałam się zapytać o opinie na ich temat tych Bydgoszczan którzy z nich korzystali. Który waszym zdaniem jest lepszy? Ten na ul.Połczyńskiej czy ten na ul.Broniewskiego? Z którego mleko wydaje się bardziej świeże i zawiera wszystkie cenne składniki odżywcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

pani kochana nie ma opcji żeby w ktoryms mleko było lepsze albo gorsze. w obu musi być świeże i najlepszej jakości więc nie ma problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nejtiko    0

pani kochana nie ma opcji żeby w ktoryms mleko było lepsze albo gorsze. w obu musi być świeże i najlepszej jakości więc nie ma problemu.

 

Oczywiście, że jest taka opcja, ponieważ każdy gospodarz w inny sposób traktuje swoje krowy, na różne sposoby także je karmi i przez różny okres czasu pozwala im przebywać na pastwisku. Dlatego, proszę aby szanowny pan zrozumiał, że mleko od krowy która większość życia przestoi w oborze karmiona paszą, będzie miało znacznie mniejszą wartość odżywczą od tej która większość swojego życia biegała swobodnie po łące jedząc świeżą zieloną trawę. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

biegała swobodnie po łące jedząc świeżą zieloną trawę. Pozdrawiam.          taaaa w zimie/na przedwiośniu świeża zielona trawa  :blink:   :D  :lol: 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszE38    25

Oczywiście, że jest taka opcja, ponieważ każdy gospodarz w inny sposób traktuje swoje krowy, na różne sposoby także je karmi i przez różny okres czasu pozwala im przebywać na pastwisku. Dlatego, proszę aby szanowny pan zrozumiał, że mleko od krowy która większość życia przestoi w oborze karmiona paszą, będzie miało znacznie mniejszą wartość odżywczą od tej która większość swojego życia biegała swobodnie po łące jedząc świeżą zieloną trawę. Pozdrawiam.

 

:lol: k... padłem.... takie to pojęcie mają miastowi o rolnictwie... mniejsza wartość odżywcza... <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszzzz    4

Ty się nie dziw miastowym bo to jeszcze można zrozumieć...ale czytając niektóre tematy pisane przez ludzi ze wsi można wywnioskować, że mimo tego iż żyją w 2017 roku to tam jeszcze średniowiecze panuje :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1115

Dziś krów już na pastwiskach nie widać, ciekawe czy to nie kolejna reklama?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Tomson5120
      Chciałbym się dowiedzieć co dajecie Krowom i ile? . Z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez piter8
      Witam mam ok 10 ha III kl ziemi miejscami II, 3,70 ha IV i V kl ziemi (przeważa IV), 1,60 VI kl 2 ha łąk koszone 2 razy w roku i moje pytanie brzmi ile bym był w stanie utrzymać Krów Mlecznych na takim areale ? prosze o odpowiedz.
    • Przez tomasz38
      witam. O jakiegoś czasu urozmaiciłem swoim opasom dietę. Wprowadziłem suche wysłodki / tofii. Lepiej nieco jedzą, i wydaje mi się że bardziej im przybywa na wadze, szybciej. Oprócz tego daję ospę własną, ziemniaki i dodatki paszowe dla opasów. Ciekaw jestem jakie są wasze spostrzeżenia w tym temacie ???
    • Przez PatrycjaFrelek
      Witam.
      Mam problem.
      Wydoilem rano krowe, która się po tym położyła i nie chce się podnieść.
      Lekarz był i dał wapno bo stwierdził że jest odwapniona.
      Ale nadal do tego czasu się nie podniosła.
      Czy ktoś miał takie doświadczenie ?
      Co można by było jeszcze coś zrobić, podać jej.
      Proszę o pomoc.
    • Przez leszek1000
      Witam jak prawidłowo zasuszać krowy.U nas doi się najpierw raz dziennie później raz na dwa dni i na końcu raz na 3 dni.Chciałem teraz zmienić zasuszanie, na dojenie raz dziennie przez tydzień i zasuszenie z antybiotykami. Jak wy zasuszacie.Oczywiście zmieniam dawkę pokarmową na słomę  i trochę sianokiszonki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj