JarekTymiski

poblem z wysuwaniem noży rp 220 master

Polecane posty

Witam. Mam problem z wysunięciem noży w mojej prasie. elektrozawór się przełącza z podbieraków na nożę i noże z 2 cm się podnoszą a dalej nie. może trzeba odpowietrzyć gdzieś?

na pierszym zdjęciu to ktory to jest przewód od wypychania siłownika? olej tryska pod ciśnieniem z dwójki. a nie powinnio to być odwrotnie? w jedynce nie leci.

wiecie może od czego są te czarne pojemniki na drugim zdjęciu? od amortyzacij? 

na trzecim zdjęciu z onzaczenia jedunką olej leci pod ciśnieniem do siłownika drugiego przewodu( oznaczone na zdjęciu numerem 2) . natomiast odkreciłem spod jedynki nic nie leci.

czarna magia. wie ktoś co to może być? :/

post-56447-0-29602300-1488476357_thumb.jpg

post-56447-0-82929800-1488476362_thumb.jpg

post-56447-0-87969400-1488476367_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę słabo widać na zdj wszystko. Nie wiem jak w 220 ale w mojej rp200 ciśnienie oleju chowa noże(wysuwa się siłownik hydrauliczny jednostronnego działania). A jeśli chce wysunąć to otwieram przepływ na rozdzielaczu by olej wrócił a sprężyny wyciągają noże. Poszukaj może coś blokuje a jak to nie pomoże to omiń elektrozawory i podłącz bezpośrednio pod hydraulikę ciągnika.


Andree94444

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic nie blokuje. A jak podłączyć siłowniki bezpośrednio? Jak one mają po dwa przewody na jednym. To tak jak by jeden wypychal A drugi chował. Na zdjęciu silownika co jest to wypada ze pod numerem dwa wypycha bo olej tam leci jak się odkreci przewód A siłownik się nie wypycha
.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roman05    10

Czarne bańki to amortyzacja noży aby mogły się cofnąć gdy coś wpadnie w rotor. Ten gumowy przewód który wychodzi od tych baniek to do którego wejścia w siłowniku jest podłączony 1 czy 2 ?  (powinien być do 1) 

Pierwsze zdjęcia siłownika 1 wypychanie siłownika(podnoszenie noży)  2 chowanie siłownika (opuszczanie noży)

Trzecie zdjęcie  przewód 2 idzie do czarnych baniek i do siłownika do punktu 1 podnoszenie noży

przewód 1 idzie do siłownika do punku 2 i opuszcza noże 

No chyba że w master jest inaczej ale raczej tak samo jak w profi

Edytowano przez roman05

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na siłowniku co jest zxjecie to pod 2 olej
Leci tryska pod ciśnieniem A z jedynki nic nie idzie. To może ktoś źle przedwody podpiął. Bo widać dawno może nie były używane bo takie ładne są. Prwod ten co idzie do dwójki się rusza pod cisnieniem, to tak jak by olej tu szedł. Może przedwody jendak przedwody ktoś źle przykrecil.
Przewody nie mogą być źle podpiete bo przwody te od piłek tych czarnych są podpiete do wypychania silownika do jedynki. Czyli są dobrze. Może ktoś źle elektrozawory podłączył, odwrotnie. Jutro ma mechanik przyjechać i zobaczyć. I wam powiem co było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roman05    10

Może być też tak że nie otwiera jednego elektrozaworu nr 1 trzecie zdjęcie. Olej idzie do 1 przy siłowniku a z 2 nie może powrócić. I będzie tak jak piszesz noże podnoszą się 2cm ciśnienie w wężu wzrośnie i dalej nie idzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic nie blokuje. A jak podłączyć siłowniki bezpośrednio? Jak one mają po dwa przewody na jednym. To tak jak by jeden wypychal A drugi chował. Na zdjęciu silownika co jest to wypada ze pod numerem dwa wypycha bo olej tam leci jak się odkreci przewód A siłownik się nie wypycha

.

No po prostu pomiń elektrozawory w obiegu. 1 pod jedno wyjście 2 pod drugie przy ciągniku.


Andree94444

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sooem
      Witam. Stoję przed zakupem prasy rolującej mam dwie na oku jedna jest welger 435 2008rok rotor bez noży 33tys bali pasy bez spinek stan prasy 6/10 główna zebatka prawie do wymiany. Claas variant 370 2016 rok w naprawdę ładnym stanie pasy bez spinek 16tys bali prasy maja robic około 500 bali rocznie siano sianokiszonka. Co byście polecili jakieś ich wady zalety na co patrzeć jak claas daje rade sobie przy kiszonce. Pozdrawiam.
      Dzięki za odpowiedź.
    • Przez velFoka
      Panowie sprawa taka że w planie jest zakup prasy Welger Lely 235 Double Action Profi. Chciałbym się dowiedzieć co nieco o niej. Nurtuje mnie też kwestia podłączenia do ciągnika🤔
    • Przez OkoM
      Witam mam problem z naliczaniem bel na komputerze Balercontrol E otóż przy wyrzuceniu belki z komory, liczy jako sześć. Zrobiłem dwie bałdy komputer policzył jedenaście. Gdzie szukać przyczyny czy ktoś kolegów miał podobny problem ?
      Prasa lely welger rp 445 2011 rok
    • Przez OkoM
      Witam mam problem z naliczaniem bel na komputerze Balercontrol E otóż przy wyrzuceniu belki z komory, liczy jako sześć. Zrobiłem dwie bałdy komputer policzył jedenaście. Gdzie szukać przyczyny czy ktoś kolegów miał podobny problem ?
      Prasa lely welger rp 445 2011 rok
    • Przez Szaman1990
      Witam posiadam prase massey ferguson 4160v i nie potrafię poradzić z problemem wyrzucania slomy w stronę adaptera siatki. Problem najczęściej widoczny w krótkiej słomie gdy jest jest malo i jest bardzo sucha. Jedyne wyjście to wyjazd z rana lub wygarnianie slomy co druga sztukę prase mam od nowości w serwisie nic mądrego mi nie powiedzieli słyszałem tylko żeby jechać na mniejszych obrotach i kwestią ślepych noży bo ich nie posiadam i czy to by miało jakiś wpływ? Miał ktoś podobny problem ? Dodam jeszcze że współpracuje z traktorem 105km prędkość jazdy do 7 km/h
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj