Rolnik7343

Rejestr osób wchodzących do obory ?!?!?!

Polecane posty

Rolnik7343    5859

Nie wiem czy można na tym forum podawać linki do innych stron ale warto to przeczytać bo to po prostu kpina !
http://superbiz.se.pl/wiadomosci-biz/absurdalne-przepisy-rolnicze-rolnik-bedzie-prowadzil-rejestr-wchodzacych-do-obory_960287.html


Dla potwierdzenia tej informacji jakieś10 minut temu mówili o tym w wiadomościach ... Chyba tym na stołkach juz zdrowo odwala ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZosiaSamosia   
Gość ZosiaSamosia

Do tego jeszcze trzeba prowadzić rejestr występowania szkodników (np. szczury, myszy) i w jaki sposób je unieszkodliwiasz ;)

i konieczne maty dezynfekcyjne hahaha u nas była kontrola z weterynarii, nie było mat więc pan inspektor podał wizytówkę firmy która sprzedaje piankę tapicerską, i tu nasuwa się pytanie czemu mają służyć te przepisy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

W d*pach się idoiotim przewraca, system tego kraju jest chory dlatego że rządzą wciąż post komuchy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tylko jakoś nikt nie słyszał żeby w innych krajach unii takie rejestry były obowiązkowe . Co maja robić nasi rządzący ? Najłatwiej udając że coś robią po przez nowe zakazy i nakazy dla rolników , bo tu najłatwiej sprawdzić i ukarać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matias95    80

Tu po prostu takie zarządzenie wydała osoba/osoby, których rodzina, znajomi itd zajmuje się produkcją takich mat. Niestety układy, układziki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senior    16

 Panowie bez paniki.Niby jak mieli  był sprawdzić czy wpisujemy wszystkich, Postawią nam w oborach policjanta, weterynarza czy inne monstrum. Będzie to kolejny durnowaty martwy przepis. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Za cara już powstawały durne ukazy Teraz za Brukseli nic się nie zmienia Chcą mieć rejestr to będą mieć  Ja na początku listy wpiszę sobie - Tuska, Kaczyńskiego i Jurgiela I jeszcze Palikota dodam do kolekcji A jak ktoś się przy kontroli przyczepi to - panie  - tak mi się przedstawili Ja im w dowód nie zaglądałem jak mi do obory wchodzili bo mi takich uprawnień nie daliście 

 

 

Swoją drogą to niech od razu do Miodka i Bralczyka napiszą aby przysłowie "Wszedł jak do obory" usunęli z polskich słowników bo teraz nie da się wejść do obory bez wpisania do rejestru Oby tylko nie nakazali nam wynajmować ciecia z firmy ochroniarskiej by siedział na bramie do gospodarstwa i wypełniał rejestry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12189

jeżeli chodzi i tabliczki nieupoważnionym wstęp wzbroniony to powinna być w każdym gospodarstwie już dawno (u mnie jest chyba z 8 lat) a co do rejestru to wejść mogą tylko osoby z aktualną książeczką zdrowia i teoretycznie nikt obcy nie wchodzi poza weterynarzem i zootechnikiem . jak będzie obowiązek to zeszyt podpisany jako rejestr i biurokracja spełniona .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

To ty kupców też nie wpuszczasz do obory? Ani żadnych pomocników przy załadunku? Ale nawet jeśli to wejdzie to kolejny bzdurny przepis I tak sobie tam siedzą  i pierdzą w te stołki i zajmują się takimi bzdetami a poważnymi rzeczami nikt się nie zajmuje Niech się lepiej zajmą stworzeniem przepisów dotyczących rolniczego handlu detalicznego bo ustawa weszła w życie 1 stycznia 2017 a w PIW mówią że jest ona jak na razie martwa bo brakuje rozporządzeń do jej stosowania i nie zgadzają się bym u nich zarejestrował jako prowadzący rolniczy handel detaliczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Jedyne dwie obory jakie powinien dotyczyć ten przepis znajdują się w Brukseli na 60 rue Wiertz / Wiertzstraat 60 i w Warszawie na Wiejskiej

Amen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Rządzący w Polsce wszystkie durne pomysły tłumaczą UE, tylko, że w innych krajach unii jakoś takich rozwiązań nie ma. Cóż, były wybory i wieś nie wiedzieć czemu zagłosowała na ludzi z rolnictwem nie mających nic wspólnego. Eto efekty. 

Edytowano przez Adrian_K_90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszE38    25

Bo Polski Rolnik musi dostać solidne jeb...cie w d*pę żeby mózg zaczął pracować, chociaż nie zawsze zaskakuje iskra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj