Skocz do zawartości
News
Rolnik7343

Rejestr osób wchodzących do obory ?!?!?!

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
obory
Rolnik7343    1475

Nie wiem czy można na tym forum podawać linki do innych stron ale warto to przeczytać bo to po prostu kpina !
http://superbiz.se.pl/wiadomosci-biz/absurdalne-przepisy-rolnicze-rolnik-bedzie-prowadzil-rejestr-wchodzacych-do-obory_960287.html

Dla potwierdzenia tej informacji jakieś10 minut temu mówili o tym w wiadomościach ... Chyba tym na stołkach juz zdrowo odwala ...

Gość ZosiaSamosia   
Gość ZosiaSamosia

Do tego jeszcze trzeba prowadzić rejestr występowania szkodników (np. szczury, myszy) i w jaki sposób je unieszkodliwiasz ;)

i konieczne maty dezynfekcyjne hahaha u nas była kontrola z weterynarii, nie było mat więc pan inspektor podał wizytówkę firmy która sprzedaje piankę tapicerską, i tu nasuwa się pytanie czemu mają służyć te przepisy ;)

jonek98    1181

W d*pach się idoiotim przewraca, system tego kraju jest chory dlatego że rządzą wciąż post komuchy

Wiadomość z agroFakt.pl

zetorki12    4626

Tylko jakoś nikt nie słyszał żeby w innych krajach unii takie rejestry były obowiązkowe . Co maja robić nasi rządzący ? Najłatwiej udając że coś robią po przez nowe zakazy i nakazy dla rolników , bo tu najłatwiej sprawdzić i ukarać .

ZETOR TEAM

matias95    79

Tu po prostu takie zarządzenie wydała osoba/osoby, których rodzina, znajomi itd zajmuje się produkcją takich mat. Niestety układy, układziki

Senior    15

Panowie bez paniki.Niby jak mieli  był sprawdzić czy wpisujemy wszystkich, Postawią nam w oborach policjanta, weterynarza czy inne monstrum. Będzie to kolejny durnowaty martwy przepis. 

maroon    81

Za cara już powstawały durne ukazy Teraz za Brukseli nic się nie zmienia Chcą mieć rejestr to będą mieć  Ja na początku listy wpiszę sobie - Tuska, Kaczyńskiego i Jurgiela I jeszcze Palikota dodam do kolekcji A jak ktoś się przy kontroli przyczepi to - panie  - tak mi się przedstawili Ja im w dowód nie zaglądałem jak mi do obory wchodzili bo mi takich uprawnień nie daliście 

Swoją drogą to niech od razu do Miodka i Bralczyka napiszą aby przysłowie "Wszedł jak do obory" usunęli z polskich słowników bo teraz nie da się wejść do obory bez wpisania do rejestru Oby tylko nie nakazali nam wynajmować ciecia z firmy ochroniarskiej by siedział na bramie do gospodarstwa i wypełniał rejestry

slawek74    300

jeżeli chodzi i tabliczki nieupoważnionym wstęp wzbroniony to powinna być w każdym gospodarstwie już dawno (u mnie jest chyba z 8 lat) a co do rejestru to wejść mogą tylko osoby z aktualną książeczką zdrowia i teoretycznie nikt obcy nie wchodzi poza weterynarzem i zootechnikiem . jak będzie obowiązek to zeszyt podpisany jako rejestr i biurokracja spełniona .

maroon    81

To ty kupców też nie wpuszczasz do obory? Ani żadnych pomocników przy załadunku? Ale nawet jeśli to wejdzie to kolejny bzdurny przepis I tak sobie tam siedzą  i pierdzą w te stołki i zajmują się takimi bzdetami a poważnymi rzeczami nikt się nie zajmuje Niech się lepiej zajmą stworzeniem przepisów dotyczących rolniczego handlu detalicznego bo ustawa weszła w życie 1 stycznia 2017 a w PIW mówią że jest ona jak na razie martwa bo brakuje rozporządzeń do jej stosowania i nie zgadzają się bym u nich zarejestrował jako prowadzący rolniczy handel detaliczny

adikpl1    196

Jedyne dwie obory jakie powinien dotyczyć ten przepis znajdują się w Brukseli na 60 rue Wiertz / Wiertzstraat 60 i w Warszawie na Wiejskiej

Amen.

Adrian_K_90    63

Rządzący w Polsce wszystkie durne pomysły tłumaczą UE, tylko, że w innych krajach unii jakoś takich rozwiązań nie ma. Cóż, były wybory i wieś nie wiedzieć czemu zagłosowała na ludzi z rolnictwem nie mających nic wspólnego. Eto efekty. 

Edytowano przez Adrian_K_90

MariuszE38    19

Bo Polski Rolnik musi dostać solidne jeb...cie w d*pę żeby mózg zaczął pracować, chociaż nie zawsze zaskakuje iskra.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PolskiTraper
      Witam. Interesuje mnie szczera opinia na temat wypłaty odszkodowań łowieckich, a dokładniej czy myśliwi je rzeczywiście wypłacają. Jakie to są sumy tzn. czy współmierne do szkód spowodowanych przez zwierzyne. Widziałem tutaj na forum w jednym z tematów, że opinie są bardzo złe tzn. myśliwi nie dopełniają swoich obowiązków jakimi są wypłaty odszkodowań, często są to sumy niewspółmierne do strat. Powiedzcie jak to w rzeczywistości u was jest.
      Jestem również zainteresowany stosunkiem samych myśliwych do rolników, ich podejściem do tematu. Proszę o szczere wypowiedzi.
    • Przez rafkap
      Już od 26 września według zapowiedzi Ministra Rolnictwa ruszają wypłaty suszowe.
      W ciągu pierwszego tygodnia wnioski złożyło 9 tyś rolników. 
      Piszcie kiedy dostaniecie przelewy, z jakich gmin jesteście.
    • Przez coolman111
      Jakie są ceny ziemi w waszych rejonach?

Wątek o cenach ziemi w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72441-ceny-ziemi-2013/
      Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5089-ceny-ziemi/

Statek a co ma powiedzieć "normalny" rolnik co ma z 20ha . Kupować działki o pow. nie więcej jak 1ha i bawić się na takich małych powierzchniach jeśli powiedzmy jest przyzwyczajony, że ma co najmniej z 10ha w jednym kawałku.
    • Przez Piszczu
      Jezeli jestem rolnikiem,oplacam obowiązkowy krus oraz korzystam z dofinansowań-młody rolnik oraz modernizacja gospodarstw rolnych i chciałbym sobie "dorobic" poza gospodarstwem to jest taka możliwość? Moge wtedy zawiesić krus,jeżeli w dofinansowaniach jest napisane,ze muszę być ubezpieczony w krusie? Jak to się ma do tego? Można to jakaś "ominąć "?
    • Przez wysos
      ponoć mają być wypłacane od 15.10, ciekawi mnie jak sobie poradzą pracownicy ARiMRu jeszcze z tym zadaniem. Suszone, materiał siewny i jeszcze zaliczki trochę dużo im się nazbierało. piszcie jak dostaniecie i z jakiego rejonu jesteście. pozdrawiam :)

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.