Skocz do zawartości
Rolnik7343

Rejestr osób wchodzących do obory ?!?!?!

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Obory
Rolnik7343    429

Nie wiem czy można na tym forum podawać linki do innych stron ale warto to przeczytać bo to po prostu kpina !
http://superbiz.se.pl/wiadomosci-biz/absurdalne-przepisy-rolnicze-rolnik-bedzie-prowadzil-rejestr-wchodzacych-do-obory_960287.html


Dla potwierdzenia tej informacji jakieś10 minut temu mówili o tym w wiadomościach ... Chyba tym na stołkach juz zdrowo odwala ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZosiaSamosia    146

Do tego jeszcze trzeba prowadzić rejestr występowania szkodników (np. szczury, myszy) i w jaki sposób je unieszkodliwiasz ;)

i konieczne maty dezynfekcyjne hahaha u nas była kontrola z weterynarii, nie było mat więc pan inspektor podał wizytówkę firmy która sprzedaje piankę tapicerską, i tu nasuwa się pytanie czemu mają służyć te przepisy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    886

W d*pach się idoiotim przewraca, system tego kraju jest chory dlatego że rządzą wciąż post komuchy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

zetorki12    2030

Tylko jakoś nikt nie słyszał żeby w innych krajach unii takie rejestry były obowiązkowe . Co maja robić nasi rządzący ? Najłatwiej udając że coś robią po przez nowe zakazy i nakazy dla rolników , bo tu najłatwiej sprawdzić i ukarać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matias95    74

Tu po prostu takie zarządzenie wydała osoba/osoby, których rodzina, znajomi itd zajmuje się produkcją takich mat. Niestety układy, układziki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senior    15

 Panowie bez paniki.Niby jak mieli  był sprawdzić czy wpisujemy wszystkich, Postawią nam w oborach policjanta, weterynarza czy inne monstrum. Będzie to kolejny durnowaty martwy przepis. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    63

Za cara już powstawały durne ukazy Teraz za Brukseli nic się nie zmienia Chcą mieć rejestr to będą mieć  Ja na początku listy wpiszę sobie - Tuska, Kaczyńskiego i Jurgiela I jeszcze Palikota dodam do kolekcji A jak ktoś się przy kontroli przyczepi to - panie  - tak mi się przedstawili Ja im w dowód nie zaglądałem jak mi do obory wchodzili bo mi takich uprawnień nie daliście 

 

 

Swoją drogą to niech od razu do Miodka i Bralczyka napiszą aby przysłowie "Wszedł jak do obory" usunęli z polskich słowników bo teraz nie da się wejść do obory bez wpisania do rejestru Oby tylko nie nakazali nam wynajmować ciecia z firmy ochroniarskiej by siedział na bramie do gospodarstwa i wypełniał rejestry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    144

jeżeli chodzi i tabliczki nieupoważnionym wstęp wzbroniony to powinna być w każdym gospodarstwie już dawno (u mnie jest chyba z 8 lat) a co do rejestru to wejść mogą tylko osoby z aktualną książeczką zdrowia i teoretycznie nikt obcy nie wchodzi poza weterynarzem i zootechnikiem . jak będzie obowiązek to zeszyt podpisany jako rejestr i biurokracja spełniona .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    63

To ty kupców też nie wpuszczasz do obory? Ani żadnych pomocników przy załadunku? Ale nawet jeśli to wejdzie to kolejny bzdurny przepis I tak sobie tam siedzą  i pierdzą w te stołki i zajmują się takimi bzdetami a poważnymi rzeczami nikt się nie zajmuje Niech się lepiej zajmą stworzeniem przepisów dotyczących rolniczego handlu detalicznego bo ustawa weszła w życie 1 stycznia 2017 a w PIW mówią że jest ona jak na razie martwa bo brakuje rozporządzeń do jej stosowania i nie zgadzają się bym u nich zarejestrował jako prowadzący rolniczy handel detaliczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    179

Jedyne dwie obory jakie powinien dotyczyć ten przepis znajdują się w Brukseli na 60 rue Wiertz / Wiertzstraat 60 i w Warszawie na Wiejskiej

Amen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian_K_90    59
Napisano (edytowany)

Rządzący w Polsce wszystkie durne pomysły tłumaczą UE, tylko, że w innych krajach unii jakoś takich rozwiązań nie ma. Cóż, były wybory i wieś nie wiedzieć czemu zagłosowała na ludzi z rolnictwem nie mających nic wspólnego. Eto efekty. 

Edytowano przez Adrian_K_90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszE38    19

Bo Polski Rolnik musi dostać solidne jeb...cie w d*pę żeby mózg zaczął pracować, chociaż nie zawsze zaskakuje iskra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


 • Podobna zawartość

  • Przez jestem_z_miasta
   Cześć, 
   mam nadzieję, że trafiłem w dobre miejsce. Odziedziczyłem 6 hektarów ziemi (2 łąki, 4 ziemi) łąki w 3 działkach, pola w 2 + budynki gospodarcze i maszyny. 
   I nie wiem co z tym zrobić. 
    
   Mieszkam w mieście 70km od wsi w której znajduje się ziemia. I raczej nie zostawię mojej pracy, bo po prostu ją lubię, a codziennie dojazdy nie wchodzą w grę. 
    
   Mielibyście jakieś porady, co mógłbym zrobić, aby zarabiać na tej ziemi i jednocześnie nie musieć tam pracować non - stop? Szukam czegoś, co pozwoli wyciągnąć z tego więcej niż na dzierżawie. 
    
   Mam nadzieję, że ktoś podrzuci jakieś fajne pomysły  
    
   dzięki!
  • Przez karol
   Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
  • Przez Aries
   Na własnej posesji od dzisiaj czyli 01.01.2017 można wycinać drzewa bez zezwolenia jeżeli nie odbywa się ona na cele gospodarcze. Czyli u siebie prywatnie można już ciąć wszystko według uznania, pamiętając tylko, że wycina się łatwo a na urośnięcie trzeba długo czekać.
    
   Na cele gospodarcze zezwolenie obowiązuje na drzewa, których obwód pnia na wysokości 130 cm nie przekracza 100 cm w przypadku: topoli, wierzby, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej i platanu klonolistnego. W przypadkach pozostałych gatunków drzew – 50 cm czyli np. dąb, brzoza, sosna, świerk, grab, buk i inne nie wymienione w przedziale powyżej 100 obwodu.
    
   Warto ochłonąć po tym nagłym uchyleniu niesprawiedliwej blokady i najpierw przemyśleć co naprawdę trzeba wyciąć. Często człowiek rzuca się na możliwość kiedy tylko ona powstanie a potem żałuje.
    
   ====================================================
   4 stycznia - Dodaję praktyczną informację z gminy Gniezno
    
                              *   *   *
   1 stycznia 2017r. weszła w życie ustawa o zmianie ustawy o ochronie przyrody oraz ustawy o lasach. Znosi ona wymóg uzyskania zezwolenia na wycinkę drzew i krzewów, które rosną na nieruchomościach stanowiących własność osób fizycznych i są usuwane w celach niezwiązanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz są usuwane w celu przywrócenia gruntów nieużytkowanych do użytkowania rolniczego.
   W pozostałych przypadkach (dotyczy to m.in. użytkowników działek na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych, osób fizycznych i podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, wspólnot mieszkaniowych, osób prawnych) wymagane jest uzyskanie zezwolenia na usunięcie drzewa, którego obwód pnia liczony na wysokości 130 cm przekracza: 100 cm – w przypadku topoli, wierzb, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego; 50 cm – w przypadku pozostałych gatunków drzew, oraz na usunięcie krzewów rosnących w skupisku o powierzchni powyżej 25 m2. Wszelkie informacje w tym zakresie można uzyskać w  Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego pokój numer: 46, 47 oraz pod numerami telefonów: 61 426 04 45, 61 426 04 46, 61 426 04 47. Wnioski w sprawie wydania zezwolenia na wycinkę drzew lub krzewów są dostępne w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego ul. Lecha 6, 62- 200 Gniezno pokój nr 46, 47 oraz na stronie internetowej: www.gniezno.eu.
   http://www.informacj...ug-nowych-zasad
    
   Już nie ma wątpliwości - u siebie prywatnie tniemy jak chcemy a w "pozostałych przypadkach" (wymienione wyżej) jest ograniczenie między innymi w postaci podanych średnic mierzonych na wysokości 130 cm.
  • Przez coolman111
   Jakie są ceny ziemi w waszych rejonach?
    
   Wątek o cenach ziemi w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72441-ceny-ziemi-2013/
   Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5089-ceny-ziemi/
    
   Statek a co ma powiedzieć "normalny" rolnik co ma z 20ha . Kupować działki o pow. nie więcej jak 1ha i bawić się na takich małych powierzchniach jeśli powiedzmy jest przyzwyczajony, że ma co najmniej z 10ha w jednym kawałku.
  • Przez Arni
   Czy musieliście zrobić plan i dostać pozwolenie od sąsiadów żeby zrobić dach na oborze?
   Jak to było u was?
    
    
   Pozdro Arni
×