ziutek92

John deere 5515 alternato grzeje sie!

Polecane posty

ziutek92    43

witam posiadam kolejny problem za moim świeżo zakupionym jeleniem. Problem tkwi w alternatorze grzeje się gdy ciągnik jest zgaszony po nocy! dotykając jego czy kółko to jest ciepłe. Dodam że alternator ładuje ponad 14v lampka normalnie się zaświeca po zapłonie gdy zgaszony jak się go zapali to gaśnie. Do alternatora są podłączone 3 przewody na śrubkę prądowy z rozrusznika oraz dwie wsuwki według oznaczenia to IG-zółta wsuwka i tam powinien pojawiać się prąd po zapłonie i tak jest oraz druga wsuwka L-niebiesko czerwony to dotyczy się lampki kontrolnej i tam też pojawia sie prąd po zapłonie oczywiście mowie że sprawdzane było na odpiętych przewodach i w obu po zapłonie jest prąd. Jest jeszcze jedno miejsce na wsuwkę ale ono nie jest oznaczone niczym dodam że alternator jest firmy denso.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hemi    45

Prądowy od rozrusznika odkręć i sprawdź czy się grzeje. Pewnie mostek . Denso  jest 4 fazowy i jeszcze wyrabia się z napięciem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziutek92    43

no ale jak odkręcę prądowy od rozrusznika to tak jakbym odkręcił prądowy od alternatora albo zdjął całkiem kleme.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hemi    45

Chciałem się upewnić . Tu się nie ma co zastanawiać, tylko targaj alternator i do elektryka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziutek92    43

alternator był u elektryka i sprawdził ze wszystko jest ok ale u niego lampka się nie zaświecała dodam ze w ciągniku jest dioda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hemi    45

To co czary? Iskrzy na przewodzie prądowym jak go dotykasz do śrubki?, nie masz amperomierza żeby zmierzyć czy nie płynie prąd na alternator?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

alternator był u elektryka i sprawdził ze wszystko jest ok ale u niego lampka się nie zaświecała dodam ze w ciągniku jest dioda.

 

Jeżeli jest tak jak piszesz to zmień elektryka, jeżeli odepniesz te 2 przewody na wsuwki to też się grzeje?, jeżeli tak to w 100% winny alternator.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziutek92    43

przyczyna znaleziona ale nie w 100% bardzo dziwny i nietypowy przypadek ponieważ winny był regulator raz brał się zacinał ze cały czas płynął prąd na wirnik a raz nie jak dotykało się przewód prądowy to nic nie iskrzyło jak odpięło się dwa przewody na wsuwki to też się grzał. ale problem jest teraz tego typu został założony regulator wiadoma rzecz zamiennik chiński bo akurat taki posiadał i po zmontowaniu wszystkiego lampka na stole już normalnie się zaświecała i gasła został zamontowany z uśmiechem na twarzy już alternator do jelenia i po przekręceniu zapłonu normalnie ładowanie się zaświeca po odpaleniu lampka sie delikatnie podświeca myślałem ze to podświetlanie tablicy to powoduje ale jednak nie. i teraz pytanie czy to może być wina chińskiego regulatora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

W normalnie działającej instalacji po wyłączeniu kluczyka na regulatorze nie powinno być napięcia i niezależnie w jakiej pozycji jest regulator prąd nie powinien  płynąć na alternator.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziutek92    43

nie wiem czy czytasz ze zrozumieniem ale napisałem wyraźnie że po wyłączeniu zapłonu nie ma napięcia na regulator jest tylko napięcie w przewodzie głównym zasilającym. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

W takim przypadku po wyłączeniu kluczyka niezależnie w jakiej pozycji został regulator, alternator nie powinien się grzać.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Nicik83
      Witam jak w tytule potrzebuje informacji jakie powinny być długości pasów w tej prasie.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj