Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Majes897    0

Witam serdecznie, w tym roku przesiewam trawę i zazwyczaj sieję 25 kg/ha kupkówki pospolitej + 2-3 kg/ha koniczyny czerwonej. Planuję zrobić teraz mały eksperyment i żeby podbić 1 pokos zamierzam dodać to materiału siewnego Futtertrio lub Mieszankę Gorzowską ( tu jest jeszcze do wybory,myślę ze pomożecie w wyborze. Siana będzie na 3 klasie ziemii ). Wtedy słyszałem że dodaje się ok 10 kg/ha. Próbowaliście już może coś takiego ? Widziałem tematy podobne, ale tam bardziej się wypowiadają na temat tych traw a nie o dawkowanie itp

Z góry dziękuję, Pozdrawiam :)

Majes897    0

Sprawdzone, wytrzymuję parę lat...  no ale nie zbaczajmy z tematu ; )

Wiadomość z agroFakt.pl

Armand    24

Zdecydowanie polecam Futtertrio do mieszanek traw oraz pojedynczych gatunków - zwłaszcza wolno wschodzących czyli np. kupkówka czy kostrzewa trzcinowa.

Dawka 5-15 kg/ha.

Optymalnie siew rzutowy czyt. nie siew rzędowy.

Mieszanka Gorzowska tutaj raczej odpada...

Pamiętajcie, że Futtertrio to życice westerwoldzkie ale... bardzo dobre odmiany i tutaj przy okazji o jednym "myku":

Tanie mieszanki traw mają już zwykle w swoim składzie życice westerwoldzkie i/lub wielokwiatowe.

Pomijam kiepską jakość tych odmian i ich słabe plonowanie etc.

Kwestią zasadniczą jest po prostu obniżenie ceny mieszanki (nasiona życicy westerwoldzkiej to 6-9 zł/kg).

Wszystko byłoby jeszcze cacy ale największa "krzywda" dla rolnika (głupota producenta i "doradców - pseudosprzedawców") dzieję się w przypadku, gdy polecają wysiew mieszanek, w których jest PO 10-20!% życic westerwoldzkiej/wielokwiatowej w dawce 35-40kg/ha.

Trzeba mieć świadomość, że ten pewien procent odpadnie nam po roku, a kolejny (czyli suma tych dwóch) już po 2 latach. Wychodzi wielka kicha. O ile ktoś się cieszy w pierwszym roku to później jest otrzeźwienie...

Dobra i teraz ktoś powie... Armand dobrze mówi, a sam poza DSV i Agriland'em wstawił w ofertę Pietrzaka. Tak wstawił, ale...

a) zwiększył normy wysiewu w opisie na stronie

b. nie wstawił wszystkich mieszanek czyt. tych gdzie - o zgrozo - jest PO 20% życicy westerwoldzkiej i wielokwiatowej

c) choćby miał na tym zarobić więcej to nikomu nie wciska tego towaru...

d) a zrobił to dla ludzi, którym nie da się wytłumaczyć, że gdy cena za 1kg jest niska to na 1ha nie jest niska, że nie będzie jakości, że za chwilę trzeba będzie to pole siać od nowa

e) albo dla ludzi, którzy po prostu chcą coś posiać... dla dopłaty etc.

Przy okazji kupkówki... wstawiam zdjęcie.

Jest to porównanie "zwykłej" kupkówki i tej w Country 2013.

Nic nie mówię o jakości paszy itd. Bo to jest totalnie jasne.

Kwestią zasadniczą (nie patrzcie na górną część - wielkość traw) jest stan / skład jaki pozostał po 2/3 roku użytkowania.

Jak widać kupkówka w mieszance DSV nie wypiera innych gatunków i znacznie poprawia to jakość paszy i wielkość plonu.

Polecam Ci wypróbować tą mieszankę. Jeśli masz 3cią klasę to litości! Nie siej czystej kupkówki tylko zadbaj o jakość... na tej glebie możesz sporo wyciągnąć. Polecam również inne mieszanki. Lucernę itd.

Pozdrawiam :)

Armix.png

mk9422    111

Czy futtertrio można zasiać na słabszym stanowisku jako osłonę? Czy lepiej zboże? 

Armand    24

Teoretycznie, można. Praktycznie to zależy o jak słabym mówimy. Na pewno nie polecam Futtertrio na zakwaszoną glebę, bo jest lipa wtedy.

Na słabszych i lekko zakwaszonych lepiej wychodziła mi Country 2053 Turbo czyli życice westerwoldzkie i koniczyna perska. Dają do niej jakieś inne odmiany i sobie radziły znacznie lepiej aczkolwiek deczko wolniej rosną.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Piotrek9095
      Kupię trawę odmiana Kupkówka. Potrzebuję od 80kg do 120kg.I ile kosztuje.
    • Przez dorek13169
      chciałem się dowiedziec się ile kosztuje potraw z trawy nasiennej bo bedę chciał sprzedac ale nie wiem za ile i jak lepiej sprzedac za ha czy za belkę Dziękuje z góry za odpowiedz
    • Przez marian7k
      Co myślicie o grodylu w trawie nasiennej rajgras włoski a może starane,chodzi o to żeby nie zaszkodzić trawie a zniszcyć chwasty (przytulia) i inne.
    • Przez maniakrycha
      Gdzie można kupić trawę sudańską.
      Proszę o kontakt ludzi którzy posiadają trawę sudańską
    • Przez Mati2812820
      Witam. Mam takie pytanie: Czy można dawać trawę królikom, którą się cięło kosiarką spalinową? Czytałem o tym na różnych forach i jedni mówili, że tak, a inni że nie... Dawał ktoś z Was kiedy swoim zwierzątkom siano po takiej kosiarce i czy one po nim nie zdechną ze względu na zanieczyszczenie spalinami, itp.?