Skocz do zawartości
adikpl1

Wydajniejsza pompa hydrauliczna niż 32 l/min w Zetorze

Polecane posty

adikpl1    192

Witam. Czy stosował ktoś wydajniejszą pompę hydrauliczną np. 42l/min zamiast standardowej 32l/min?

Są dostępne różne wydajniejsze pompy z dedykacją dla Zetorów np. Hylmet http://sklep.hylmet.pl/pompa-hydrauliczna-wzmocniona-zetor-1070114610wal-premium-zawor-bezpieczenstwa-7011-4610-p-390.html

albo waryński https://jacekmocny.pl/warynski-agro/ciagnik-rolniczy/pompy-hydrauliczne/w-70114610/pompa-hydrauliczna-5211-7745-wzmocniona-42lmin-zetor-warynski

Może ktoś się podzielić spostrzeżeniami z eksploatacji tych pomp?

Edytowano przez adikpl1

leszekd    92

Ta z hylmetu aluminiowa wcale nie jest wydajniejsza od oryginału ma tylko większe ciśnienie. 

mariuszd93    489

Najpierw  przeczytaj  uwaznie parametry  potem  sie  wypowiadaj .

Oczywiście że  jest wydajniejsza  , cisnienie  też ma  podwyższone .Dobra  sprawdzona marka , tylko po  co i dlaczego szukasz  zetorowskiej?

Hylmet  robi  tez  dla  c 360  wydajniejsze  i  wzmacniane 

np 

http://sklep.hylmet.pl/pompa-hydrauliczna-wzmocniona-ursus-c-360-c-4011-zawor-bezpieczenstwa-6046546310w1al-004654-6310-p-104.html

http://sklep.hylmet.pl/pompa-hydrauliczna-wzmocniona-ursus-c-360-c-4011-6046546310w1al-premium-zawor-bezpieczenstwa-17-5-mpa-004654-6310-p-383.html

http://sklep.hylmet.pl/pompa-hydrauliczna-wzmocniona-ursus-c-360-c-4011-6046546310w1al-premium-004654-6310-p-382.html

;)

Wiadomość z agroFakt.pl

Tomasz78    632
(edytowany)

hehe leszek  a co ma ciśnienie do wydajności ?Hylmet w c360 sprawuje sie bardzo dobrze od roku sasiad ma założona do tura ,ja na dniach zakładam tą sama

Edytowano przez Tomasz78

rabit500    2

Na przykład to że moc jaka może wytworzyć/przekazać pompa wynika z ilorazu ciśnienia jakie wytwarza i przepływu który generuje.

mariuszd93    489

Mowa  była  o wydajności , wiesz  co to jest moc? jak  to sie ma  do  hydrauliki? 

;)

adikpl1    192

Fajnie by było usłyszeć opinię od osoby, która dłużej eksploatuje tego rodzaju pompy niż rok.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez chwiolas
      Witam. Zastanawia mnie czy macie również problem z prasowaniem Forterrami. Chodzi o przypadek gdy są duże lusy słomy albo ściernisko jest wysoko. Mam forterre 110 hsx i forterre 135 i obie mają tak zaniżone mocowanie zaczepów że słoma normalnie się podwija i zapycha pod ciągnikiem. Chyba nie ma możliwości przesunięcia tego mocowania do góry? Jak sobie z tym radzicie?
    • Przez lukasztusin123
      Witam kupiłem zetora 8145 w którym ciężko ze zgrzytem wchodziły biegi oraz ciągnęło sprzęgło.
      po rozjechaniu Wymieniłem : Słoneczko, piasta napędu WOM, tarcza dociskowa była nowa i w bdb stanie więc zostawiłem, tarcza sprzęgła nowa, koło zamachowe było już nowe i w bdb stanie, łożysko oporowe zmieniłem na nowe wyższe 45mm, nowa tuleja wyciskowa + nowe widełki i cięgło regulacyjne. piaste WOM i tarczę sprzęgła założyłem na 100% dobrze (tarcze krótszą piastą w stronę skrzyni. Po zjechaniu jest tak samo co przed "naprawą".
      Zrobiłem pomiary i po wciśnięciu pedału sprzęgła łożysko oporowe pracuje max 10.5mm, natomiast skręciłem na wierzchu docisk z tarczą do koła zamochowego i po wciskaniu prasą hydrauliczną tarcza zwalnia się przy 13-14mm wciskając słoneczko. stara tarcza była zwykła pełna i tutaj pytanie czy w docisku typu słoneczko nie powinna znajdować  się 6ramienna tarcza ceramiczna? czy to może być problemem złego wysprzęglania tarczy?
    • Przez MariuszGontarek
      Panowie, może ktoś podpowie. W sobotę zetor 7011 palil od strzała kilkanaście razy palony i gaszony (żniwa) a kolejnego dnia, po wcisnieciu startera bloga cisza i tylko przygasające kontrolki oleju i akumulatora. Zupelnie żadnego dźwięku, na "krótko" odpalil od razu. Czy ktoś ma pomysł co mogło nawalic? Ktoś miał podobnie?  
    • Przez Baumax
      Witam mam zetora 8045 i chce do niego podpiąć sieć karmie pottinger mex 2s. Zmieniłem obroty wałka z 540 na 1000 i kosi elegancko tylko jest takie ostrzeżenie i do końca nie rozumiem (w załączniku) 
      Na razie jeżdżę na 1 polowej i obrotach 1500 bo kuku duża ale nie wiem czy dobrze robię bo nie rozumiem tego ostrzeżenia

• Przez adam8056
      Witam, mam prośbę czy mógł by ktoś wstawić zdjęcie tabliczki znamionowej z tego modelu? Chodzi o tą tabliczkę nad hamulcem w kabinie, czy na tej tabliczce powinien być pełny numer nadwozia z dowodu rejestracyjnego ?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.