Skocz do zawartości
News
jarekvip99

Premia za przekazanie gospodarstwa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jarekvip99    4

Chciałem zapytać czy wiecie coś o tym programie ze można było dostać za przekazanie ponad 20 tys złotych. Czy jest ten program cały czas i kto się na to łapie? Czy np jak rodzice przekażą mi 25 ha czyli całe gospodarstwo to mogą taka premie otrzymać czy jest to skierowane do małych gospodarstw tylko? A co jakby teraz mi przekazali 20 ha a 5 sobie zostawili i np za rok przekazali by mi to 5 ha jeszcze to czy wtedy by mogli skorzystać z premii? Ma ktoś doświadczenie z tym programem?

Shaun    38

Wg mnie masz szanse na Młodego Rolnika, 100 tysięcy.

jarekvip99    4

Mi tu nie chodzi o premie dla młodego rolnika tylko o premie ze przekazanie gospodarstwa

Wiadomość z agroFakt.pl

Shaun    38

Nie słyszałem o takim programie, może kiedyś było. Teraz jest (lub ma być niedługo) jakaś Modernizacja Małych Gospodarstw czy jakoś tak. Pewnie o to chodzi. Można dostać 60 tysięcy. Ale chyba macie za dużo ziemi.

jarekvip99    4

Czyli z tego tak jakby wychodzi ze jeśli np ktoś sprzedaje lub oddaje gospodarstwo 20 ha to się nie łapie na to??

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kedzior12
      Witam, swoje pytanie kieruję głównie do rolników, którzy ubiegali się o certyfikat ekologiczny dla swojego gospodarstwa Posiadam same TUZ-y, hoduję bydło mięsne (mamki, sprzedaż odsadków). Z racji ubiegania się o premię dla młodego rolnika musiałem wziąć zobowiązanie ekologiczne na wybrane działki, aby uzyskać wymaganą liczbę punktów. Mam parę pytań:
      1.Jak często mieliście kontrole (z ARiMR-u lub jednostki certyfikującej)
      2.Czy mocno przyczepiali się do niezgodności?
      3.Czy wnikliwie kontrolowane są rejestry np. uzyskanych pasz z gospodarstwa? Chodzi mi głównie o ilość paszy.
      4.We wniosku do ARiMR zgłosiłem tylko wybrane działki do uprawy ekologicznej, czy resztę mogę prowadzić w uprawie konwencjonalnej? Czy zwierzęta mogę również hodować konwencjonalnie, a nie ekologicznie? Mógłbym mieć problem z zakupem pasz z gospodarstwa ekologicznego, gdyż w okolicy praktycznie żadnego nie ma.
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez kadioor
      Jestem młodym rolnikiem. W 2019 chcę ubiegać się o dotacje z funduszu 'młody rolnik'. Czy podlega temu zakup busa bądź chłodni? Chciałabym z niego korzystać w celach rolniczych i nie tylko. Jak wyglada teraz sytuacja jeśli o to chodzi? Czy ktoś z was ubiegał się w podobnym celu? 
    • Przez ursusowski289
      Witam kolegów, czy wiadomo już coś na temat pomocy posuchowych? 
      Dodam że jestem z powiatu gnieźnieńskiego i mam 5 klasę ziemi także słabo
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.