sobek112

Jaki nowy siewnik 4m na 200ha?

Polecane posty

Gość   
Gość

Pneumatyczny, bierny, redlice talerzowe 4 metry. Czyli pół zawieszany.

 

Mam właśnie taki tylko że 3 m na 120 ha i teraz bym kupił 4m składany. Wtedy też bym kupił gdybym miał konia do 4 m ale cóż...

 

plusy to:

4m to większy promień zawracania więc nie trzeba się pocić przy tym manewrze. 4 metry to mniej przejazdów po polu czyli mniej zawracania, 4 metry to mniej przejazdów po polu i mniej ugniatania gleby.

 

minusy to:

słabo na przejazdy, szczególnie nocą trzeba do rowów zjeżdżać aby debile z osobówek jadących z naprzeciwka nie przyrypali w siewnik. A składany znacznie droższy ale za to lepszy do przejazdów niż 3m.

 

Więc zasada taka, czym więcej i mniejszych działek tym szerszy siewnik aby jak najmniej na nich zawracać. Czym dalej działki od domu tym bardziej składany.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baarth    20

Sobek 112    bierny  kvernelanda .

 

Damianzbr     bardzo  dobrze napisane. Każdy ma inne warunki  i   do nich  trzeba dopasować maszyny :)  Co do małych działek to do końca się nie zgodzę.  Zawieszanym  sprawniej  zawrócisz i  mniej ujeżdzisz.

 

Na takiej  działce    miałbym ciężko  ciąganym.

 

upilka.pl/fotos/pia.jpg


New Holland T7.185; New Holland T6050 Plus; New Holland T6050 RC; New Holland T5060; New Holland TC5050; Kverneland 150S x 2 ; Kverneland Exacta HL; Unia Kombi ; Apollo 16 ; Pottinger 3003 S i pare innych "zabawek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A czy ja gdzieś coś wspomniałem o zawieszanym żeby móc się zemną nie zgadzać w tej kwestii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturo69    43

Siewnik 3 metrowy zawieszany na 200ha to porażka.W porównaniu do 4m ciąganego to wydłużenie czasu siania czasami nawet dwukrotnie.

Chyba, że ktoś ma pola rozmieszczone  na terenie całego kraju, ale rozwiązaniem jest samochód ciężarowy plus naczepa, najlepiej niskopodwoziówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baarth    20

Arturo czemu ma to wydłużyć  czas   dwukrotnie ??   Bo masz większy zasyp w  ciąganym ?? 


New Holland T7.185; New Holland T6050 Plus; New Holland T6050 RC; New Holland T5060; New Holland TC5050; Kverneland 150S x 2 ; Kverneland Exacta HL; Unia Kombi ; Apollo 16 ; Pottinger 3003 S i pare innych "zabawek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sobek 112    bierny  kvernelanda .

 

Damianzbr     bardzo  dobrze napisane. Każdy ma inne warunki  i   do nich  trzeba dopasować maszyny :)  Co do małych działek to do końca się nie zgodzę.  Zawieszanym  sprawniej  zawrócisz i  mniej ujeżdzisz.

 

Na takiej  działce    miałbym ciężko  ciąganym.

 

upilka.pl/fotos/pia.jpg

 

Niezła działka, opryski na takiej to sama przyjemność zapewne


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturo69    43

Arturo czemu ma to wydłużyć  czas   dwukrotnie ??   Bo masz większy zasyp w  ciąganym ?? 

 

Przede wszystkim ze względu na pojemność zbiornika - nie marnujesz czasu na głupie przestoje.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal225    14

Głupoty piszesz kolego ja przerzuciłem się z ciąganego na zawieszany o  wszystko zależy kto jakie ma warunki ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba5r    18

Dokładnie tak jak napisał kolega wyżej, tym bardziej, że ciągnik 200 km którym dysponuje autor tematu bez problemu udźwignie agregat zawieszany 4m ze skrzynią nasienną ponad 1t, przy odrobinie wprawy nawrotkę zrobi w kilkanaście sekund, co w przypadku zestawu pół zawieszanego będzie trwało o wiele dłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturo69    43

Widać jeszcze na niektórych wsiach ciemnogród, jak w średniowieczu, co kto lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba5r    18

Widać jeszcze na niektórych wsiach ciemnogród, jak w średniowieczu, co kto lubi.

To ciemnogród czy kto co lubi? Uzasadnisz nam swoją wypowiedź? Jakieś konkretne argumenty? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chodzi o tą nawrotkę, nie jest prawdą że pół zawieszany dłużej zawracasz niż zawieszany w pełni. Robiłem takim i takim więc wiem. I pokuszę się o stwierdzenie że pół zawieszanym nawet szybciej zawracam tylko więcej miejsca potrzeba aby było szybko. Bo jak pole wąskie że pustym ciągnikiem muszę dwa razy się łamać to wtedy faktycznie zawieszany szybciej.

 

Debata jaki siewnik lepszy jest bez sensu. Znam ludzi którzy mogą sobie kupić sztywny 6 m, bo mają 300 ha wokół domu, znam ludzi którzy na 200 ha tylko zawieszany 3m (około 150 ha w 220 działkach szerokich na 8 - 15 m) i znam ludzi którzy 3 metry pół zawieszany lub 4m składany to najlepsza opcja bo pond 100 ha w kilkunastu działkach 4 - 20 ha oddalonych dość od gospodarstwa.

 

Kolega prosi o podpowiedź musi określić jakie warunki u niego panują i wtedy można jechać z za i przeciw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sobek112    23

Już po dyskusji, zamówiłem horsch 4m, pompa na wałek. Zdam relacje po zasiewach. Dzięki za wszelkie sugestie i podpowiedzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam mam pewien problem wymieniłem stary rozsiewacz na nowy kverneland exacta el 900 i nie moge ustawic wysiewu w nim(przepuszczam przez granulator ustaiwam na rozsiewaczu ilosc nawozu a i tak musze siac po 2 razy bo zostaje) a w książce nie ma polskich nawozów😕😤 czy moze ktos pomoc kto ma ogarnięte sianie takim rozsiewaczen? Prosilbym o pomoc!
    • Gość
      Przez Gość
      Witam 
      Mam pytanie czy ursus 1201 uciagnie 4m agregat uprawowo siewny z wałem strunowym 
      Pozdrawiam
    • Przez macko94
      Cześć :) Stoję przed wyborem rozsiewacza nawozu. Do wyboru mam trzech producentów taki jak podałem w temacie. Amazone ZAM 1001 Kverneland Exacta CL 110 Rauch Axis 20.2 K W każdym z wyposażenia będzie plandeka i ewentualnie nadstawka. Który z nich będzie najlepszym wyborem?  Zależy mi na tym aby nie mielił nawozu, wysiewał do końca, był stosunkowo prosty do ustawienia no i wysiewał tyle ile mu się ustawi. I co ważne aby posiadał tabele wysiewu do polskich nawozów takich jak polifoska 6, saletrosan, saletra itp.
    • Przez rumcajsm10
      Witam, zna ktoś ceny siewników pneumatycznych do qq, interesuje mnie 4 rzędowy w budżetowej cenie (RMG), może są jakichś Polskich producentów?
    • Przez agropiotrmosz
      Witam
      Zastanawiam się nad kupnem agregatu uprawowego do C-4011.
      Nie wiem który będzie lepszy - z przednim wałkiem czy bez..
      patrzyłem na te agregaty:
      2,4 m
      https://agromil.pl/agregaty-uprawowe-apollo/2423-agregat-apollo-o-szer18m-.html
      2,1 m
      https://agromil.pl/agregaty-uprawowe-apollo-z-walkiem-z-przodu/2434-agregat-apollo-o-szer-18m.html
       
      Pola mam płaskie, bez górek. III-IV klasa. Agregat nie może być za ciężki, żeby mi przodu ciągnika nie podnosiło.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj