Skocz do zawartości
tadi77

skrzywiony wałek wom massey

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
wałek
tadi77    0

witam skrzywiłem wałek wom massey 4260 ma delikatne bicie,nowy dosc drogi czy ktos moze prostował cos podobnego czy jest na to szansa aby go wyprostowac

rolnik2102    9

witam kolego, miałem podobny przypadek przy ciągniku FORD, też mi się skrzywił wałek WOM, ja swój prostowalem u tokarza-ślusarza, wyprostowal i wywarzył go, żadnych "bić" nie ma

tadi77    0

witam kolego, miałem podobny przypadek przy ciągniku FORD, też mi się skrzywił wałek WOM, ja swój prostowalem u tokarza-ślusarza, wyprostowal i wywarzył go, żadnych "bić" nie ma

jaka technika to zrobiliscie prasa czy uderzanie w krzywe miejsce

Wiadomość z agroFakt.pl

rolnik2102    9

prasą najpierw robił, a później przy wyważaniu metodą prób i błędów przy używaniu młotka, zostały delikatne odchylenia bo nie byliśmy w stanie zrobić tego idealnie, ale przy pracy z maszyną nie jest to odczuwalne, a wizualnie wygląda jak by się nic nie stało, majster powedzial że została naruszona struktura materiału i tego raczej już lepiej się nie zrobi bo nie jest w stanie tego odtworzyć żeby było jak oryginalne

andrewk    74

jak Wy je skrzywiliście ?

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" -_-

tadi77    0

jak ci kiedys wypnie sie połowka wałka przekaznika z maszyny to sam zobaczycz

andrewk    74

jak ci kiedys wypnie sie połowka wałka przekaznika z maszyny to sam zobaczycz

No raczej do tego też trzeba mieć "talent" - no chyba, że wałek zbyt, krótki do danej maszyn, co i tak jest winą użytkownika.

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" -_-

tadi77    0

No raczej do tego też trzeba mieć "talent" - no chyba, że wałek zbyt, krótki do danej maszyn, co i tak jest winą użytkownika.

o jakim talencie piszesz, z twojej wypowiedzi wynika ze nigdy niczego nie popsułes ,najzwczjniej wyskoczył wałek bo uszkodziła sie blokada zabezpieczenia /jak ci uszkodzi sie silnik w samochodzie, ciagniku to tez mam powiedziec ze masz do tego talemt/

andrewk    74

o jakim talencie piszesz, z twojej wypowiedzi wynika ze nigdy niczego nie popsułes ,najzwczjniej wyskoczył wałek bo uszkodziła sie blokada zabezpieczenia /jak ci uszkodzi sie silnik w samochodzie, ciagniku to tez mam powiedziec ze masz do tego talemt/

Spoko luz - nigdzie nie napisałem, że nigdy czegoś nie popsułem. Nie natknąłem się jeszcze w tej kategorii na tego typu historię więc najzwyczajniej się dziwię. Wałek, też mi się nie wypiął - może dlatego, że mam pierdolca na punkcie agregowania ciągnika z obojętnie jaką maszyną - potrafię kilka razy sprawdzać czy zawleczki na miejscu, czy owe zabezpieczenie w wałku zaskoczyło. 

Assasin    498

A jakbyś podgrzał go i młotkiem przez grube drewno? Może pomogłoby

Edytowano przez Assasin

tadi77    0

skrzywiona jest chyba ta czesc która wystaje z obudowy ,jeszcze go nie wyciagałem

John23    5

No to musisz wyjąc i zobaczyć. A jak sama końcówka to obciąć i nowa wspawać. Takie jest moje zdanie i tak myślę.

LOST    7

Zależy jak bardzo jest skrzywiony, bo może prostowanie już nie da rady. Należy pamiętać, że wyciągnięcie nie da się ścisnąć i może pęknąć przy prostowaniu. Od razu wymieniłbym łożysko, bo w wyniku przeciążenia może się złuszczać bieżnia itd. Więc jak byłoby wyjęte to od razu wymienić.

KPK Kumurun Team

szymon09875    147

Nam sie zgiela koncowka walka przez to ze wypadlo zabezpieczenie na krzyżaku. Podgrzewac nie radzilbym bo moze sie ukręcić później...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez TheAgroDawidTv
      Witam w skrzyni w Massey Fergusonie 590 pękł ten wąż i chciałbym sie dowiedzieć czy można go wymienić bez ściągania kabiny bądź odjeżdżania tyłem,bo z jednej strony jest normalnie na gwint a z drugiej prawdopodobnie przytwierdzony do rurki która idzie na tył ciągnika.Jest również problem z biegami-wsteczny i czwórka wyskakują a na polowym zakresie wszystkie (skrzynia 8+2) Co może być przyczyną ? (ciągnik świeżo kupiony)

• Przez Kondzi84
      Witam 
      Jestem nowy na forum, więc proszę o wyrozumiałość.Kupilem fergusona 165 r. 1976 maszyna śmiga,ale jest jeden problem a mianowicie gdy jedzie się ciągnikiem z góry  nie trzyma bieg tylko jakby ciągnik był na luzie.czy to może być problem za żółw/zająć.Zauważył em tez ze gdy przelączam tą wajcha to nic sie niezwolnij dzieje.Jaka może byc przyczyna?
    • Przez cyganek
      panowie. od jakiego ciagnika pasuje zwolnica tyl , do mf 698.
    • Przez piotreklp13
      Mam pytanie. Chciałbym kupić ciągnik Messey ferguson 6255. Potrzebuje Waszej  pomocy. Na co zwracać szczególną uwagę przy kupnie tego ciągnika?
    • Przez KrowieBieszczady
      Siemanko
      Tak jak w temacie chciałbym podnieść moc w ciągnikach MF 5410 i 5440 jednak wiem, że elektronicznie jest to nie możliwe, jedynie poprzez ustawienie/modyfikację pompy. Tutaj rodzi się moje pytanie, ma ktoś z was kontakt do osoby bądź firmy, która zajmuje się tym PROFESJONALNIE w południowej Polsce? Najlepiej podkarpackie, ew. sąsiednie województwa