Skocz do zawartości
Albercik003

Wał korbowy Pom Tyczyn - tak naprawdę to wał indyjski.

Polecane posty

Albercik003    0

Witam wszystkich na forum. Wały korbowe C-360 firmy Pom Tyczyn to nic innego jak indeyjskie a dokładnie http://www.baluindustries.com.

Po pewnej analizie wszystko się zgadza, a potwierdza to fakt że na sklepie stoi masa skrzynek z tychże wałow. Widziałem również jak kierownik sklepu zdrapywał naklejkę z nr katalogowym ze skrzynki Balu, którą później dostałem na zakupione części.

Ja osobiście nie kupię już od nich nic. Sam założyłem wał z Ostródy, ale pewnie lepszy będzie każdy inny markowy niż made in india.

bears    187

Kiedyś o tym pisałem. Chińczyk czy polski przychodzi w tym samym pudełku tak samo oznaczony z takimi samymi nalepkami. Te najtańsze chińczyki mają odlane przeciwwagi razem z wałem, te droższe przeciwwagi mają dokręcane i to jedyna różnica pomiędzy tymi wałami.

matias95    79

Ja osobiście mam zamontowany wal bodajże Turecki. Nie miał on wogóle przeciwwag. Został on wybrany, ponieważ różnica ceny co do wału polskiego wynosiła ok. 400zł na korzyść Turka, a po kilku latach pracy różnicy żadnej nie widać, a ciągnik oszczędzany nie jest

Wiadomość z agroFakt.pl

Albercik003    0

Jestem tego zdania, że jak już kupować chińczyka czy indyjczyka to taniego skoro ten drogi to ten sam.

Adi96    1145

To co z Ostródy też india? Na portalach pełno wałów oryginalnych można kupić dobrego przyzwoitej kwocie

Albercik003    0

Nie wiem, o Ostródzie i Andorii nie będę się rozpisywał. Wiem, że Ostróda ma zwykły i azotowany. Zwykły tańszy o ok 400 zł.

Ostróda produkuje wały do mf 3, 330 i 360. A andoria tylko mf 3.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez jktuning
      Witam mam pytanie czy wie ktoś jak wymontować stare tuleje i wmontować nowe w silniku perkins? bo nie są to tuleje takie jak w zwykłych silnikach z mokrymi tulejami tylko suche.
    • Przez MarcinC360
      Ratunku!Wentylator poluzował mi się już 3 raz i 3 raz będę musiał to skręcić!!Co może być tego przyczyną?Luźny pasek klinowy?Jak ostatnio rozbierałem pompe wody,żeby reperaturkę wymienić to włożenie jej blokował mi taki jakby pierścień więc go zdemontowałem i przy demontazu ten pierścień pekł i zmontowałem to wszystko bez niego.Dodam,że jak przykręcałem wentylator to dałem podkładkę spręzynową i zakontrowałem drugą nakrętką.Nic to nie pomaga.
    • Przez Axd529
      Witam, Ciągnik jest po kapitalnym remoncie silnika,ma przepracowane 15mth na biegu jałowym,na obrotach silnika od 800 do 2000. Ostatnio trochę jeździłem. Chciałbym się dowiedzieć czy mogę już jechać kultowatorować pole,czy jeszcze za wcześnie? Kultowator to unia grudziądz szer2.1m
    • Przez MichalP
      Witam. Mam problem ze swoją  3p. Ciągnik po rozgrzaniu kręci ale nie chce odpalić tak jakby był zapowietrzony. Jak tylko wystygnie wszystko jest oki. 
      Filtr paliwa wymieniany był w tym roku, układ  zapowietrzony nie jest. Ciągnik jak pracuje, prawidłowo reaguje na   gaz. Zauważyłem tylko że jak jest na wysokich obrotach(i jest rozgrzany)  odpuszczę gaz  to  przygasa. 

Miał ktoś taki problem?  Co może być przyczyną ? 
    • Przez febru36
      Witam. Jak w tytule. Silnik nie ma tabliczki znamionowej,nie wiem czy to jest s-4001,s-4002, czy s-4003. O osprzętach rózniących te silniki czytałem,tak że o filtrach oleju proszę nie pisać. Czy te silniki miały wybijany numer typu na bloku,czy tylko numer seryjny? Pozdrawiam. Noi czy któreś z cyfr numeru seryjnego oznaczają rok produkcji?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.