Skocz do zawartości
Albercik003

Wał korbowy Pom Tyczyn - tak naprawdę to wał indyjski.

Polecane posty

Albercik003    0

Witam wszystkich na forum. Wały korbowe C-360 firmy Pom Tyczyn to nic innego jak indeyjskie a dokładnie http://www.baluindustries.com.

Po pewnej analizie wszystko się zgadza, a potwierdza to fakt że na sklepie stoi masa skrzynek z tychże wałow. Widziałem również jak kierownik sklepu zdrapywał naklejkę z nr katalogowym ze skrzynki Balu, którą później dostałem na zakupione części.

Ja osobiście nie kupię już od nich nic. Sam założyłem wał z Ostródy, ale pewnie lepszy będzie każdy inny markowy niż made in india.

bears    28

Kiedyś o tym pisałem. Chińczyk czy polski przychodzi w tym samym pudełku tak samo oznaczony z takimi samymi nalepkami. Te najtańsze chińczyki mają odlane przeciwwagi razem z wałem, te droższe przeciwwagi mają dokręcane i to jedyna różnica pomiędzy tymi wałami.

matias95    74

Ja osobiście mam zamontowany wal bodajże Turecki. Nie miał on wogóle przeciwwag. Został on wybrany, ponieważ różnica ceny co do wału polskiego wynosiła ok. 400zł na korzyść Turka, a po kilku latach pracy różnicy żadnej nie widać, a ciągnik oszczędzany nie jest

Wiadomość z agroFakt.pl

Albercik003    0

Jestem tego zdania, że jak już kupować chińczyka czy indyjczyka to taniego skoro ten drogi to ten sam.

Adi96    865

To co z Ostródy też india? Na portalach pełno wałów oryginalnych można kupić dobrego przyzwoitej kwocie

Albercik003    0

Nie wiem, o Ostródzie i Andorii nie będę się rozpisywał. Wiem, że Ostróda ma zwykły i azotowany. Zwykły tańszy o ok 400 zł.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez piotrekkkk
      Czy można założyć do świec żarowych jakiś czujnik, czy oznacza że świece są dostatecznie rozgrzane do uruchomienia silnika?
    • Przez UrsusJohnDeereTeam
      Witam.Mam problem z odpaleniem szescdziesiatki.Otoz gdy mialem stary rozrusznik wraz z bendixem odpalał normalnie,lecz gdy rozrusznik sie spalil i zalozylismy nowy rozrusznik i nowy bendix pojawil sie problem.Otoz gdy proboje ja odpalic slychac jakby chodzil tylko sam rozrusznik,szczegolnie tak sie dzieje gdy jest zimno(w lato nie bylo takiego problemu,gorzej jest teraz w zime).Dodam ze zeby na wiencu sa wszystkie w porzadku.
      W czym moze byc problem.Bede bardzo wdzieczny za odpowiedzi.Pozdrawiam
    • Przez mafia5855
      Moja chłodnica strasznie się grzeje przy cięższych pracach polowych. Na dole chłodnicy znajduje się już rdza ok7cm². Czy mam ją wymienić czy może jakieś płyny pomogą bo zależy mi na jak najtańszych kosztach. Z góry dziękuję.
    • Przez abuk14
      Witam
      Gdy uruchomiłem dziś ciągnik po kilku minutach pracy uszłyszałem dziwne stuki dochodzące z dolnej części silnika. Podejrzewam panewki albo pompę olejową.
      Nie mam teraz zbytnio czasu i jezeli możecie, napiszcie co to może być, bo nie chcę się teraz grzebać.
    • Przez Sqowron
      Hejka jaki luz na zaworach ustawić w c 360 ? Z tego co wiem to ssące 0,18 - 0,22  a wydechowe 0,28 - 0,32 ale w praktyce może być chyba trochę luźniej nie? np ssący 0,25 a wydechowy 0,35 ?? Dobrze mówię? A teraz pytanie jak je ustawiać chyba na przemian tylko który z którym 1-4 2-3 ? Czy jak bo nie mam pewności ?