Skocz do zawartości

Polecane posty

F312    0

Witam,

Czy ktoś z Was orientuje się jak najprościej wyjąć klepisko w Mercatorze 75 ?

Może ktoś z was ma jakieś swoje sprawdzone metody ?

Z góry dzięki za odpowiedzi!

wojtal24    242

musisz od przodu odpiac heder zdjąć podajnik pochyly odkręcić klepisko i je wyciągnąć do przodu w koło bębna mlucacego

ZETOR TEAM

F312    0

Za podajnikiem młocarnia jest szersza niż otwór więc nie wyjdzie.

Wiadomość z agroFakt.pl

wojtal24    242

ja u siebie w dominatorze tak wyjmowalem zobacz na yt widziałem filmik jak ktoś wyjmowal tylko też to był większy Claas myślę ze u Ciebie będzie podobnie

ZETOR TEAM

akmaly    219
(edytowany)

Obawiam się że nie będzie podobnie i przez przód w tym kombajnie nie ma możliwości. Pozostają dwa wyjścia, przez tył lub na bok bo jak dobrze kojarzę to merkator ma taką dużą osłonę z jednej strony ( tylko nie wiem czy obędzie się bez demontażu bębna )

Wystarczyło użyć wyszukiwarki:)

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/11567-klepisko-w-claas-mercator-70/

Edytowano przez akmaly

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Theprzemo205
      witam! Może ktoś posiada wymieniony kombajn w tytule. Szukam informacji uzytkowania np jak ustawić go. Na co zwrócić uwagę przy nim itp. Każda informacja się przyda.
    • Przez beorn
      Witam,
      Mam uprzejma prośbę o podanie wskazówek dla wyjściowego ustawienia tego modelu w pszenica/jęczmień, groch oraz rzepak.
      Chodzi konkretnie o klepisko na wlocie
      Prędkość separatora obrotowego (dostępne dwie prędkości)
      Predkość DGR (mini młocarnie), również dostępne dwie prędkości

Nie dysponuję instrukcją i byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.
    • Przez MichaPolskafarma
      Tak jak w tytule, prosiłbym bym o ustawienie sit, klepiska, prędkości bębna mniej więcej do poszczególnych zbóż.
      przeszukałem forum i nic na ten temat nie znalazłem.
      Przy okazji, wie ktoś może czy można gdzieś kupić linkę obrotów bębna młocarni? bo nic nie mogę znaleźć a może od innego modelu/kombajnu by pasował ? z góry dzięki   

• Przez artis32
      Witam,
      Mam Classa Ergos 446 2008rok. Na zimnym silniku bardzo dobrze pracuje, jednak po przejechaniu kilku kilometrów  zapala się czerwona dioda na wskaźniku temperatury wody i po sekunddzie traktor przechodzi w tryb awaryjny (piszczy i wyświetlają się dwa wykrzykniki), ciągnik zwalnia niemalże do 20km/h. Na początku wymieniłem czujnik temperatury bo wskaźnik wskakiwał na czerwone pole, teraz jest już chyba ok bo wychodzi za niebieskie. Później wymieniłem czujnik sprzęgła lecz nic to nie pomogło.   Gdzie szukać przyczyny? Oraz czasami jest problem z ruszaniem, wrzucam bieg, puszczam sprzęgło, ciągnik stoi w miejscu i nagle rusza, zdarza się to bardzo sporadycznie. 
    • Przez jagodaxd1
      Witam,
      mam taki problem aczkowiek chcę wymienic łozyska na wale wytrząsacza i nie nie chcą mi zejść .
      próbowałęm wybijać i nie da rady macie jakieś pomysły jak je ściągnąć bez ucinania wału ?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.