Skocz do zawartości

Polecane posty

F312    0

Witam,

Czy ktoś z Was orientuje się jak najprościej wyjąć klepisko w Mercatorze 75 ?

Może ktoś z was ma jakieś swoje sprawdzone metody ?

Z góry dzięki za odpowiedzi!

wojtal24    206

musisz od przodu odpiac heder zdjąć podajnik pochyly odkręcić klepisko i je wyciągnąć do przodu w koło bębna mlucacego

ZETOR TEAM

F312    0

Za podajnikiem młocarnia jest szersza niż otwór więc nie wyjdzie.

Wiadomość z agroFakt.pl

wojtal24    206

ja u siebie w dominatorze tak wyjmowalem zobacz na yt widziałem filmik jak ktoś wyjmowal tylko też to był większy Claas myślę ze u Ciebie będzie podobnie

ZETOR TEAM

akmaly    195

Obawiam się że nie będzie podobnie i przez przód w tym kombajnie nie ma możliwości. Pozostają dwa wyjścia, przez tył lub na bok bo jak dobrze kojarzę to merkator ma taką dużą osłonę z jednej strony ( tylko nie wiem czy obędzie się bez demontażu bębna )

Wystarczyło użyć wyszukiwarki:)

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/11567-klepisko-w-claas-mercator-70/

Edytowano przez akmaly

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Damianrolnik
      mam problem z biegiem 4 w ursusie c330.
      jak go włącze pyszczam sprzęglo a ona wyskakuje :angry:  i trzeba z now włączyć i przytrzymać aż się sprzęgło puści.

Co mi możecie doradzić w tej sytuacji

z góry dziękuje
    • Przez farmer74
      Witam.
      Mam problem ze skrzynią biegów w MF 3655.Rozebrałem skrzynie i mam teraz pytanie do fachowców bo jedynym uszkodzeniem które widać jest w takiej jakby przekładni w której są dwie małe tarczki z ząbkami wewnątrz i właśnie one są w kawałkach.W instrukcji jest to opisane(po angielsku) że to jest spedshift.Czy to możliwe że te tarczki przekazują napęd na skrzynię?Dodam że biegi mogę niby wrzucić ale ciągnik stoi.
      Wcześniej był problem z półbiegiem tzn. po wciśnięciu guzika coś zaczynało piszczeć w skrzyni i jakby sie sprzegło ślizgało, więc go nie używałem bo robota czekała a teraz stanął całkiem i muszę go zrobić.Reszta skrzyni jest ok. Myślałem że to rewers poszedł bo wcześniej podobnie się skończyła jazda ale to naprawiłem i to wygląda dobrze. Pozdrawiam i licze na jakieś podpowiedzi co jeszcze sprawdzić.
    • Przez DawidWijata
      Witam mam problem
      Polega na tym ze po odpaleniu kombajnu dominator 98sl grzeje mi sie przekaznik od sterowania hederem .
      Sprawdzone bespieczniki i elekrozawor. Wymieniony przekaznik. Co moze byc nie tak pomocy
    • Przez mirek2503
      Witam, posiadam claas mercator 70 od tego roku i pojawił się u mnie problem z sieczkarnią ( kawałkiem blachy, której nie mogę zidentyfikować w żaden sposób na podstawie katalogu części, który jest w języku niemieckim). Proszę o pomoc w poznaniu nazwy tej części sieczkarni i podpowiedzi gdzie można jej szukać,dziękuję.
    • Przez miromaro
      Witam wszystkich Użytkowników  
      Drodzy koledzy i koleżanki czy posiada ktoś w swoich ich zbiorach materiały pomocnicze do ciągników serii MX, instrukcje obsługi, instrukcje napraw, katalog części w formie elektronicznej i chciałby się nimi podzielić i udostępnić je, oczywiście odpłatnie z mojej strony.
      Pozdrawiam MIrek