Skocz do zawartości

Polecane posty

WHATEVER

F312    0

Witam,

Czy ktoś z Was orientuje się jak najprościej wyjąć klepisko w Mercatorze 75 ?

Może ktoś z was ma jakieś swoje sprawdzone metody ?

Z góry dzięki za odpowiedzi!

wojtal24    173

musisz od przodu odpiac heder zdjąć podajnik pochyly odkręcić klepisko i je wyciągnąć do przodu w koło bębna mlucacego

F312    0

Za podajnikiem młocarnia jest szersza niż otwór więc nie wyjdzie.

Wiadomość z agroFakt.pl

wojtal24    173

ja u siebie w dominatorze tak wyjmowalem zobacz na yt widziałem filmik jak ktoś wyjmowal tylko też to był większy Claas myślę ze u Ciebie będzie podobnie

akmaly    185
Napisano (edytowany)

Obawiam się że nie będzie podobnie i przez przód w tym kombajnie nie ma możliwości. Pozostają dwa wyjścia, przez tył lub na bok bo jak dobrze kojarzę to merkator ma taką dużą osłonę z jednej strony ( tylko nie wiem czy obędzie się bez demontażu bębna )

Wystarczyło użyć wyszukiwarki:)

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/11567-klepisko-w-claas-mercator-70/

Edytowano przez akmaly

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Damianrolnik
      mam problem z biegiem 4 w ursusie c330.
      jak go włącze pyszczam sprzęglo a ona wyskakuje :angry:  i trzeba z now włączyć i przytrzymać aż się sprzęgło puści.

Co mi możecie doradzić w tej sytuacji

z góry dziękuje
    • Przez mf550
      mam problem ciagnik caly czas pracuje ale wyraznie slabnie przy jakim kolwiek obciazeniu schodzi z obrotow nierowno pracuje prosze o pomoc jezeli ktos mial podobny przypadek
    • Przez adhock
      Czołem koledzy,

Tak jak w temacie, znacie/polecacie jakieś serwisy maszyn rolniczych w podkarpackim??? Chodzi mi raczej o nowsze ciągniki zachodnich marek...

• Przez darek1987
      Witam ślizga mi się sprzęgło w r3 evo 2500 h pracy z ładowaczem czołowym, rozpołowiłem traktor i niestety do wymiany jest nie tylko tarcza ale i docisk. Przeczytałem na forum że to wszystko przez zastosowaną tam tarczę ceramiczną więc chciałbym ją teraz zmienić na mineralną niestety jest problem z ich dostępnością a poza tym cena mineralnej jest bardzo zbliżona do ceramicznej ok 1000zł. Na internecie można znależć tarcze mineralne o takich samych wymiarach za 500zł ale w specyfikacji tych tarczy nie ma mojego modelu ciągnika tylko starsze i nie wiem czy będzie pasowała a nie chcę wyżucic w błoto kasy może ktoś już próbował zakładać zamienniki i mógłby podać ich numery katalogowe ewentualnie sklepy w których można je dostać. Tarcza oryginalna ma numer katalogowy 0.012.7095.3/20 wymiar 325mm 36x40mm wałek 24zęby.
    • Przez DawidWijata
      Witam mam problem
      Polega na tym ze po odpaleniu kombajnu dominator 98sl grzeje mi sie przekaznik od sterowania hederem .
      Sprawdzone bespieczniki i elekrozawor. Wymieniony przekaznik. Co moze byc nie tak pomocy