ABIK

Kredyt we frankach szwjacarskich

Polecane posty

ABIK    1

Wiele osób w Polsce  ( chociaz tez i w innych krajach UE ) korzystało z kredytu deminowanego we Frankach szwajcarskich, euro lub dolarach. 

Obecnie najbardziej palącym problemem stała się spłata kredytu we frankach szwajcarskich CHF, Porblem frankowiczów stanął na najwyższych debatach politycznych i społecznych . Wielu rolników też korzystało z takiej formy kredytowania. Otrzymywali ten kredyt w celach zakupu domu mieszkalnego , maszyn rolniczych ;lub samochodów.  Po ostatniej decyzji władz rządowych frankowicze  musza sprawy  wziąć w swoje ręce i sami dochodzić roszczeń z bankami. W zakresie rolników sprawy frankowiczów będą dotyczyć tylko zakupou domu lub kredytu w zakresie wybudowania domu mieszkalnego - nie dotyczą maszyn rolniczych , samochódów czy też budowy budynków gospodarczych.

Obecnie reprezentujać  knacelarię prawną  powstały możliwości pomocy dla frankowiczów. Co najważniejsze sa już pozytywne  wyroki na korzyść frankowiczów. 

Jeśli zatem jesteś jednym z kredytobiorców " Frankowiczów" i chciałbyś rozwiązać  swój problem  w zakresie spłat tego kredytu  skontaktuj się z nami 

 

Władysław Biskup 

 Prawnik 

tel. 660 783 158

 

e-mail: wbiskup@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Nieszczęście jednych, szczęściem innych Każdy pewnie zna w swoim otoczeniu ludzi z kredytami . ja też miałem choć nie taki że na całe życie, oczywiście  złotówkowy Odsetki na poziomie kilku procent były powodem uświadamiania mnie przez niby kolegę jaki jestem głupi  ON człowiek mądry ma we frankach i płaci odsetki na poziomie   2,5-3 % Sory ale trudno mi współczuć  frankowiczom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

dokładnie jak kolega wyżej pisze, nikt ich nie zmuszał żeby brali we frankach to dlaczego Państwo czy społeczeństwo ma im pomagać jak tak się śmiali z tych co brali w złotówkach


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beryl    88

Kurde, ostatnio przewalilem 30 zł na maszynie w pobliskim barze, wiedziałem że mogę stracić ale podjąłem ryzyko. Może mogę liczyć teraz na pomoc rządu ???
Ten kto brał kredyt we frankach też wiedział o ryzyku !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dacjan123    28

Święta prawda jest też mam kredyty i nawet na 10% czemu mi nikt nie pomoże tego spłacić chcieli mieć tańszy kredyt mniejsze odsetki to mają nikt nikogo nie zmuszał brać w obcej walucie to było wiadomo ryzyko że może będzie tanio cały czas albo nie kiedyś mój znajomy wzia kredyt na ciągnik w euro w tedy euro było coś chyba w granicach 3 zł a później było prawie po 5 i musiał sprzedać drugi ciągnik żeby było go stać spłacić ten kredyt i jakoś nikt mu nie pomógł sam powiedział że to było jego ryzyko na którym stracił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Kurde, ostatnio przewalilem 30 zł na maszynie w pobliskim barze, wiedziałem że mogę stracić ale podjąłem ryzyko. Może mogę liczyć teraz na pomoc rządu ???

Ten kto brał kredyt we frankach też wiedział o ryzyku !

Pewien znany ekonomista powiedział: pożyczaj w pieniądzu w którym zarabiasz  Sprawdż czy maszyna była z tych legalnych He He

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalus8    101

Też uważam że podjęli świadomie ryzyko więc powinni sami sobie teraz radzić. Nikt ich przecież nie zmuszał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ABIK    1

Moi Drodzy , tu nie chodzi  o to że frankowicze się śmiali z tych co wzieli kredyt w złotówkach, tylko o fakt, że  w zakresie udzielania kredytu we frankach ze strony banków były pewne nieprawidłowości prawne ,. które decydują teraz  o takiej możliwościach pomocy dla tych osób. Trzeba też pamiętać, ze w niektórych przypadkach w wyniku braku zdolności spłaty kredytu osoby te straciły dorobek całego życia , lub spłacają cały  czas odsetki , gdy kapitał pozosteje nadal  ten sam. 

A co jest najważnejsze , że w wyniku takiej pomocy  pomoc finansowa nie jest pobierana z budżetu państwa, czy społecznych środków tylko z finansow bankowych. 

Banki już i tak bardzo dużo na tych fraknowiczach zarobiły. Więc uważam , że skoro powstała taka możliowość  prawna, to z niej powinni skorzystać Ci , którzy w tką pętle zadłużenia wpadli, nawet Ci , którzy już swój kredyt spłacili mogą liczyć na taką  pomoc . Jest to podobna sytuacja  do działania  nieuczciwych komorników , którzy  przekroczyl;i swoje uprawnienia i zabrali wielu osobom , domy , maszyny rolnicze, ciągniki, mieszkania . Nie bądźmy więc aż tak krytyczni  wobec frankowiczów. Istotne jest , że powstała taka możliwość pomocy. W przyszłości może trzeba będzie pomóc innej grupie  społecznej. Weźmy pod uwagę, że w innych państwach ten problem został uregulowany i wszyscy potrzebujący uzyskali stosowną pomoc . 

Z poważaniem 

Władysław Biskup 

Prawnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ja znam 3 osoby co wzięły kredyt we frankach - mają kasy jak lodu a mieszkania kupili w obcych miastach pod wynajem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Kolego Abik czy wierzysz w to że prezesi banków obniżą swoje pensje by zrekąpensować straty frankowiczów czy upchną to w cenę swoich produktów , i kto zapłaci Ekonomia jest bezlitosna , żeby dać - trzeba zabrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2647

Z tym kredytem to zawsze ryzyko, znam faceta co wziął nowego Matiza na kredyt w euro jak wziął euro było w granicach 2 czy 2,50 a jak kończył spłacać było już po 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

@abik jak żeś taki mądry to wykup reklamę na forum swoich usług a nie zakładasz temat i sie reklamujesz za darmo za reklamę się płaci i to dużo


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

banki celowo ubierały ludzi w kredyty w CHF. w PLN np. zdolność  kredytowa 150 000 zł, a we franku już 200 000 zł... chcieli , nie chcieli musieli brać we franku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

@Abik  najpierw   banki wydymały ,,frankowiczów''    a teraz   wasza firma próbuje na nich  zarobić..... pewnie macie  ładną  prowizję. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ABIK    1

Szanowny Kolego Members. Dla uściślenia : w sprawie frankowiczów zapadło już kilkanaście pozytywnych  wyroków korzystnych dla " franków " . stąd moja oferta, a ponieważ reprezentuję jedną z największych kancelarii w Polsce  i Europie Środkowej  jestem przekonany , że w znacznej  wiekszości przypadków na pewno pomożemy  . I jak wskazywałem koszty poniosą banki , a nie inne podmioty.  Zasadą jest taka, że jesli jest ktoś zainteresowany , to na pewno zgłosi się do mnie , nie zależnie w której części Polski mieszka. Wiele osób  ze względu na wskazane zawirowania zmuszone były do wyjazdu za granicę  by tam zarabiać na spłatę kredytu, a to się wiąząło ze szkodą dla rodziny, często dla gospodarstwa domowego czy rolnego . Jak każdy frankowicz też chciał mieć dom, mieszkanie , bo taka jest natura ludzka , tylko że nikt nie przewidział, że kurs CHF zostanie tak wysoko wywindowany w górę . Taką sama sytuację maja obecnie  i kredytowicze , którzy zdecydowali się  wziąć kredyt w złotówkach. To właśnie zapisy w umowach  bankowych  spowodowały sytuację, że już dzisiaj  " złotówkowcy " zaczynają się zastanawiać, dlaczego płacą odsetki przez cały czas , a kapitał pozostaje ten sam lub już znacznie urósł. Być może za " chwilę " trzeba będzie poszukać kolejnych rozwiązań ale już dla zlotówkowiczów. Dlatego nie krytykuję żadnej ze stron , gdyż każdy z nas ma na pewno swoje doświadczenia z kredytami, jeszcze nie tak dawno  w latach 90 procent spłaty był 28 % lub 30 i nawet wyższy. A bez kredytów niewiele  osób  mogło dokonać zakupów mieszkań, domów , samochodów, maszyn rolniczych itp. 

Tak więc wszyscy widzimy , że bardzo często  kredyt stanowi  intergralną część naszego życia . 

Banki obecnie znalazły się w takiej sytuacji , że są zmuszone by cofnąć się w sprawie frankowiczów i przyjąć nasze propozycje  rozwiązania problemu, gdyż wyobraźmy sobie sytuację, że  wszyscy którzy za franki mają domy przestali płacić raty, bank zabiera dom, i w obecnej sytuacji co zrobią z kilkuset tysiącami domów - nie sprzedadzą ich , bo nie ma klientów  na te dobra , USA już to przerobiło, banki zmuszone były zajmować się tymi domami , co zjadało  ogromne oszczędności bankowe, nie mając wyjścia zaczeli je burzyć, a więc doszło do ogromnych strat, no więc  zaczeli prosić się by ktoś kupił taki dom za 1 dolara i tak nie  było chętnych. Więc poszli po rozum do glowy , że lepiej jest dogadać się z tymi co mają pomysł na rozwiązanie  i znają się na prawnych legislacjach, a takimi jesteśmy właśnie my.  I to my jesteśmy  tą pomocą dla frankowiczów.

 

Z poważaniem 

Władysław Biskup

Prawnik

tel. 660 783 158

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ABIK    1

Do Members - wiesz kolego jak się nie ma nic do zaoferowania , ta najłatwiej jest krytykować i być zawsze niezadowolonym , widzieć że każdy każdego  tylko chce '" wydymać .  I już widzisz jaką to prowizję my zarobimy , której Ty nie zarobisz.  Otóż kolego prowizja stosowana jest tylko u pośredników  , my zaś jesteśmy kancelaria prawną  i stosujemy honorarium i bardzo byś się zdziwił  gdybyś był na miejscu frankowicza w zakresie  wysokości opłat związanych z pomocą . 

Cechą charakterystyczną  narodu polskiego jest  zawiść, że komuś lepiej idzie, że lepiej na polu rośnie, że ma lepszy ciągnik czy samochód. Najlepiej tak jak za socjalizmu wszystkim jednakowo, w jednakowych mundurkach jak w Chinach lub w Korei. Taki  pogląd prezentujesz kolego. 

Jak powiedziałem wcześniej , jeśli  tym frankowiczem będziesz akurat TY , to też Ci pomożemy pomimo Twojej złośliwej natury, tak byś wiedział , że w naszy kraju są jednak ludzie  różni do Ciebie .Przecież ja Ciebie nie rozliczam , za ile sprzedajesz swoje wyprodukowane produkty rolne , gdyż rozumiem że  wyprodukowanie  np. 

1q ziemniaków , czy zboża wymaga takich a takich nakładów + rata na spłatę zakupionej przez Ciebie maszyny rolniczej czy ciągnika , oleju napędowego, nawozów , pracy itp. a przecież mogę tak jak TY napisać, że Twój sąsiad produkuje dużo taniej niż TY i proszę "pewno masz ładną prowizję ". 

No i jak takie stwierdzenie będziesz odbierać, jak łatwo jest krytykowac tego o czym nie ma się pojęcia , a może taka moja pomoc to ostatnią deska ratunku dla tego który za chwilę  być może straci dom i pójdzie pod most a dzieci zostaną zabrane do domu dziecka . a co do reklamy  kancelarie nie mogą się reklamować, ale Ty możesz więc będę czekał jak się się zareklamujesz - no bo przecież kosztują. 

Na koniec by pokaząć jak bardzo się różnimy  w zakresie pomocy społecznej  podaję  Ci adres  fundacji " www.fundacja-familiaprolex.pl        to jest fundacja , której jestem fundatorem tak by dzielić się z innymi i innym pomagać  w przeciwieństwie do Twojej osoby  Members. 

Zawsze jak będziesz chciał jestem gotowy do konstrukcyjnej dyskusji na wiele różnych zagadnień  ale  nie na polemikę, która nic nie wnosi  prócz szczucia jeden na drugiego. 

Z  pozdrowieniami

Władysław Biskup 

Prawnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrysek    21

tylko najwięcej beczą Frankowicze ci co nabrali po 500tyś i więcej  kredytu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soltys85    83

Co do frankowiczów to racja że banki nagabywały do brania we frankach, w złotowkach nie mozna było we frankach owszem, co frankowiczów nie tlumaczy bo z tego co sie pisze to nadal płaca nizsza rate niz by wzieli w złotówkach. 

 

Co do oferty to korzystałem z pomocy takiej kancelarii gdy starałem sie o odszkodowanie za wypadek drogowy, i jestem zadowolony widomo prowizja musi byc, ale normalnie przyznali mi okolo 2 tys a tak 15 tys a zebym byl trezwy to dwa razy tyle pewnie :D:D a sam co bym zrobił?  

 

Nikogo nie namawiam pisze tylko o swoich doswiadczeniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu0007    30

Jest płacz bo frank skoczył ostro w górę. A gdyby staniał o połowę? Już widzę jak "frankowicze" dzieliliby się zaoszczędzonymi pieniędzmi z tymi co wzięli w złotówkach... Póki co z tego co mi wiadomo to raty frankowiczów nadal są niższe niż gdyby wzięli w złotówkach. Jeśli się mylę niech mnie Pan Prawnik poprawi.
A druga sprawa to jak Wibor od którego zależy większość kredytów skoczy w górę to czy Państwo też nie powinno mi pomóc? Każdy podpisując umowę godzi się na pewne ryzyko. Na dzień dzisiejszy frankowicze po prostu się przeliczyli i płacą wiecej niż planowali więc ryzyko się im nie do końca opłaciło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Trochę nie na temat ale...... kolego Sołtysie sam widzisz, że alkohol  to samo zło i dlatego gdy ja kupię butelkę spożywam tego samego dnia aby mnie nie kusiła stojąc w barku i nikt  nie powie że w moim dom jest wódka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

@abik to co Ty za kancelarię reprezentujesz ze nie możesz się reklamować? czyżbyś działał na granicy prawa czy w czarnej strefie jeżeli działasz legalnie to co to za problem opłaty za reklamę możesz sobie w koszty wrzucić a moze po prostu jesteś zwykłym naciagaczem który chce zarobić na ludzkiej krzywdzie?


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kasienka555
      Witam wszystkich
      Potrzebuję pomocy/porady.
      A więc odziedziczyłam działkę o powierzchni 6 arów (600m2) ta działka stoi i nie ma z niej żadnego pożytku, na działce podłączona jest woda i nawet dostęp do prądu oraz studnia, nie mam zielonego pojęcia co mogłabym na niej zrobić żeby cokolwiek z niej mieć, nie interesuje mnie nic z stylu ogródka ponieważ posiadam ogród, byłabym zainteresowana np fotowoltaika ale nie wiem czy moja działka jest kompetentna do tego, być może są rośliny na których można się wzbogacić nie wiem. Proszę o porady będę bardzo wdzięczna. Pozdrawiam! :)
    • Przez franek230
      Dobry wieczór
      Mam 16.5 hektara użytków rolnych i 43 sztuki DJP bydła. Czy ktoś z Was wie jak obliczyć, ile litrów ropy przysługuje mi na cały rok?
      Serdecznie pozdrawiam :)
    • Przez Mario8610
      Witam, zastanawiam się nad zakupem używanego ciągnika i szukam kredytu z ratami rocznymi, brał ktoś taki kredyt jak to wygląda od strony formalnej. Daje jakiś bank taki kredyt?
    • Przez tomi003
      Dzień dobry, reprezentuję polską firmę Respect Energy S.A. - 100% Zielona Energia.
      Zajmujemy się zabezpieczaniem gospodarstw rolnych przed podwyżkami cen energii, taryf C (C11, C12A,C12B itd), w tym momencie możemy już podpisywać i zamrażać cenę prądu od roku 2025,2026,2027,2028 ... aż do roku 2036. 
      Na ten moment mogę Państwu zaproponować cenę stałą 690zł/MWh (0.69zł/kWh) nawet do 2030 roku, opłata handlowa 0zł. 
      Więcej informacji na stronie internetowej : www.respect.energy
      Zapraszam do współpracy.
      Tomasz Kędzior
      Account Manager
      tel. 519 704 485
       
      Poniżej kilka słów o naszej firmie:
      Respect Energy:
      · Jesteśmy polskim wytwórcą i sprzedawcą energii pochodzącej w 100% z OZE.
      ·  Handlujemy energią globalnie w ponad 20 Państwach w tym NASDAQ Commodites, a od kilku lat na rynku detalicznym w Polsce.
      · W zestawieniu największych firm w kraju wg rankingu Rzeczypospolita 500 jesteśmy na 47 miejscu (wyprzedzamy takie firmy jak m.in. CCC, Allegro, ING Bank Śląski, MBank). 
      ·  Zrzeszamy blisko 700 profesjonalnych wytwórców OZE oraz posiadamy własne źródła np. trzecia największa instalacja fotowoltaiczna w Europie -Zwartowo (300 hektarów paneli w jednym kawałku).
      · Respect Energy i Electricite De France (największy na świecie operator elektrowni jądrowych) podpisały 13.01.2023 umowę o współpracy dotyczącej rozwoju projektów energetyki jądrowej w Polsce w oparciu o technologię SMR NUWARD.
      · W każdym produkcie zapewniamy Gwarancje Pochodzenia redukujące ślad węglowy Klienta.
      · Zdecydowały się na nas takie firmy jak m.in.: T-Mobile, BNP Paribas, Solaris, Raiffeisen, Skanska, Omaplast, Bioenetech, Velux, Energylandia, Rossmann, Tchibo, Miasto Rzeszów oraz wiele innych miast, MWPiK Rzeszów, spółki miejskie typu (MPK, MZBM, MPGK) Hotel Arłamów, Hotele Prezydenckie, PSB Mrówka, Powiaty (powiat przeworski) oraz całe Gminy (Radzyń Podlaski) , SPODEK w Katowicach i tysiące innych biznesów
    • Przez kingway
      Witam , czy faktura proforma jest coś ważna ? Chodzi o to , że mój dostawca wystawił mi fakturę proformę i teraz chce abym ją opłacił tą proformę przed  dostawą  . Ja wolałbym taką zwykłą fakturę bo  miałem taki przypadek przy składaniu o dopłaty do nawozów i był problem , że nie chcieli mi przyjąć wniosku ze względu na tą proformę chociaż była opłacona  , ale kierownik twierdził , że proformy to takie faktury jakby informacyjne bez żadnego większego znaczenia . Tym bardziej , że przy dostawie dostawałem do tego zwykła fakturę z innym numerem niż na tej proformie (choć proformę opłaciłem )  I teraz mam dylemat bo z tego co wiem to proforma jest  taką fv niezbyt ważną .... 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj