Skocz do zawartości
Lubago

Gryka - jaka zaprawa ?

Polecane posty

Lubago    0

Witam, jaką zaprawe polecacie na gryke ? . Może ktoś z was sieje jeszcze gryke i podzieli sie informacjami na jej temat?

Matey    431

masz obszerny temat o gryce na forum, zapraszam tam

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez Kroolik15
      <p>Od kilku lat na naszym polu rośnie jeden szczególny chwast którego nie idzie się niczym pozbyc a który w dużym stopniu zarasta pszenice, owies jak i pszenżyto w ogromnym stopniu zmniejszając nasze zbiory. Nie wiem co to jest ani czym to pryskać za pomoc wielkie dzięki. </p>

• Przez Stacho1244
      Witam jak w tytule , potrzebuje osob ktore sialy starym poznaniakiem łubin, prosze o konkrety , pozdrawiam dolaczam zdj siewnika , zdj z internetu

• Przez karmelowatrawa
      Forumowicze!
      Uprawiam pszenicę i pszenżyto. Niestety jak to bywa na wiosnę chwasty wystrzeliły w górę że aż żal patrzeć na to pole. Zakupiłam polecany oprysk - Lentipur Flo 500 SC. Chciałabym połączyć go z Chwastoxem. I tu moje pytanie. Czy taka mieszanina nie zaszkodzi zbożu a jedynie niechcianym chwastom?
    • Przez atrol123
      Witam Tak jak w temacie . Czy ktos przechowywał zboze w kontenerze morskim ? Czy kontener wytrzymał ? Wady i zalety takiego rozwiazania ? Prosze o szybką odpowiedz
    • Przez LeXXus44
      Witam,
      Powoli czas wyciągać kombajn i szykować po zimie do nowych zbiorów. 
      Jak co roku przezbrajam kombajn z kukurydzy na zboże. Zajmuje to trochę czasu i chciałbym się dowiedzieć, czy elementy z kukurydzy można zostawić na koszenie zbóż i rzepaku?
      Klepiska to wiadomo z kukurydzy raczej się nie nadają, ale fartuch (na kukurydzę mam wzmocniony) i listwę przed klawiszami (do zboża mam w kształcie dachówki - rybiej łuski wyciętej z blachy, a do kukurydzy z prętów) można chyba zostawić?
      Koszę rocznie około 200 ha zbóż łącznie z rzepakiem i 200 ha kukurydzy, więc tak 50/50. 
      Jak uważacie?