News
Rolnik221

Case MX 150 -Brak 3 półbiegu

Polecane posty

Rowan    55

Aha i po lewej stronie, patrząc na ten dekiel masz dwa korki, które dociskają zatrzaski od wodzików. Wykręć je, żeby wodziki z deklem Ci nie wychodziły.

tomek73    371
Napisano (edytowany)

Dzięki za podpowiedź. Mam tylko katalog, serwisówka nie był potrzebna na razie. Ale trza pomyśleć. 

Edytowano przez tomek73

Wiadomość z agroFakt.pl

Ziel    36

PW to ci podeślę serwisowe.

Pigmei    591

Mógłbym się podłączyć pod wątek i również poprosić o sewisówkę?

tomek73    371

Serwisówke zamówiłem już.

A więc tak, Rozebrałem wszystko, jak się okazalo jest to bardzo proste , ale musiałem kupić klucz 16  mm płaski 12 kątna, odciąć koncówke i przez rurkę odkręcić sprzęgło od przedniego napędu. Miałem taki klucz, ale  z kompletu nie chciałem psuć. 

Ogólnie ten ciagnik jest dużo prościejszy od 1224 którą  kiedyś miałem. On praktycznie nie ma sprzęgła,  jego sprzęgło to kosz rewrsu  i pedałem przez linkę dawkuję sie olej do kosza. 

Co do biegów to zatarł się tryb 4 biegu na wałku atakującym, o 4 biegi z wodzikami są na  nim, ten najmniejszy,  lekko z ukosował i dlatego 4 nie wchodziła do końca, a  że był zespawany z wałkiem to 4  była non stop.  Wałek zawiozłem do mechaników  z  serwisu, oni go ledwo rozebrali. 

Tryb kosztuje 2800 netto, ale nie wiem czy jest sens kupować, bo raczej poszukam firmy co mi go w środku przetoczą i tuleje wstawią i dopasują z walkiem. Zęby są idealne, środek poszedł. 

Rowan    55

Przecież mówiłem, że to proste... Jeden z najprostszych ciągników zachodnich. Po tylu latach użytkowania myślałem, że wiesz iż sprzęgło jest sterowane z linki. Dziwne to o czym mówisz... Jak masz rozebrane to, to sprawdź tarczki na rewersie, tarczki ręcznego, a przede wszystkim łożyska wszystkie. U mnie w MC120 dużo łożysk miało już „mleczne” bieżnie. Przy 10tys h. Ori, bo skrzynia nie dotyka była jeszcze.

Pigmei    591

To ja mam  trudności z włączaniem biegów mechanicznie,  pedał sprzęgła niby rozłącza w połowie jego ruchu, ale przełączanie dźwignią  jest przy użyciu sporej siły, jak rewers przestawię na neutral to wszystkie wchodzą płynnie.

Jak to powinno być ustawione? W mojej skrzyni są ślady silikonu więc jakieś rączki tam kiedyś grzebały.

tomek73    371

Tarcze wszystkie wymieniam i uszczelnienia. rewers do przodu był podjechany jedna tarcza  metalem już szła, tył jest ok. 

Nie wiedziałem o sprzęgle, nie interesowało mnie to i nigdy nikogo nie pytałem się czym jeżdże. nie jestem człowiekiem który jak coś kupuję to musi wszędzie zajżeć i wszystko wiedzieć. Mój szwagier może wiecej wie na temat mojego ciągnika niż ja, on taki jest nie robił a wie co i jak. 

A troche znam się na mechanice przeważnie wszystko robię sam, i nie boje się rozebrać. 

Bolek96    5
10 godzin temu, tomek73 napisał:

Tarcze wszystkie wymieniam i uszczelnienia. rewers do przodu był podjechany jedna tarcza  metalem już szła, tył jest ok. 

Nie wiedziałem o sprzęgle, nie interesowało mnie to i nigdy nikogo nie pytałem się czym jeżdże. nie jestem człowiekiem który jak coś kupuję to musi wszędzie zajżeć i wszystko wiedzieć. Mój szwagier może wiecej wie na temat mojego ciągnika niż ja, on taki jest nie robił a wie co i jak. 

A troche znam się na mechanice przeważnie wszystko robię sam, i nie boje się rozebrać. 

powiedz mi ile ci zajęło rozjechanie ciągnika, bo też mam zamiar rozjechać aby zajrzeć do rewersu bo do przodu jadąc ma poślizg lekki

Rowan    55

Rozjechać tył, to jakieś 6-8h we dwóch.

tomek73    371

Dokładnie, ja sam  z synem co podawał klucze to dzień na spokojnie. 

Przed robotą radził bym części kupić, bo teraz to tragedia dostać, Francja jeszcze otwarta. 

Rowan    55

Podstawowe czesci typu tarczki, uszczelnienia, to jak poszukasz, to ludzie w dużych sklepach w PL maja bardzo dużo. Wystarczy nr czesci w googlach wpisac i zadzwonic.

tomek73    371

Ja kupuje na serwisie. Tarcze do rewersu 56 zł netto oryginał. Wiem że można po 30 kupić, ale ja  nie chcę. 

tomek73    371

No tarcze i uszczelniacze w serwisie 1800 brutto. Tylko rewers. 

Chyba trzeba za tańszymi sklepami zacząć się  rozglądać. 

Ile kosztuje i gdzie można kupić akumulator hydrauliczny do półbiegów, bo 1 tys mechanicy wołają, a mój pusty. 

Rowan    55

Kup w agricoli. „sklepdlarolnika.pl” Tylko trzeba będzie złącza przerobić. 

tomek73    371

A ile on ma mieć ciśnienia ? I jaka pojemność.

Edytowano przez tomek73

Rowan    55

Ciśnienie o ile dobrze pamietam to okolo 15bar, pojemność chyba okolo 0.75, ale dokladne informacje w serwisówce są.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez lukasz0920
      Zapala się kontrolka hydrauliki przy wyższych obrotach po rozgrzaniu ciągnika, dobrym rozgrzaniu. Ogólnie filtr hydrauliki był wymieniany w zeszłym roku to go teraz wymienię i do tego nie muszę spuszczać oleju. Moje pytanie brzmi gdzie jest drugi filtr i co to za filtr i jak się go wymienia? Trzeba spuszczać olej? Może przyczyną jest grzejący się olej albo co. Filmik z objawu https://youtu.be/_RmHS4ahmo4
    • Przez czekajowie
      Panowie mam pytanie ,posiadam mxm 140z 2004. Podnosząc zawieszaną maszynę muszę nacisnąć  hamulec aby pompa podniosła na 100%.  gdy nie jest naciśnięty pedał hamulca podnosi tylko do 45%. Po na wciśnięciu hamulca  wszystko działa prawidłowo .Mam pytanie jak usunąć tą blokadę.
    • Przez masacase
      Witam, Mam w swoim Case mx problem a mianowicie trzyma wyższa temperaturę, tj pracuję w granicy zielonego i czerwonego pola. Wymieniony płyn chłodniczy, przepłukania chłodnica wymieniony na orginal czujnik termostat oraz wiskoza. Ponadto zamontowałem mowy czujnik temperatury w głowicy z nowym zegarem żeby wyeliminować błąd elektroniki i nic nie pomaga. Dodam że nie gotuję płynu nie kopci i oleju nie ubywa ani nie przybywa a jeszcze wymieniłem końcówki wtryskiwaczy na? oryginalne. I niestety bez efektu może ktoś podpowie co może być przyczyną i gdzie szukać?
    • Przez Wojciech556
      Mam problem z podnośnikiem czas 956xl wyjaśnijcje mi do czego służy to pokrętło z rysunkiem pług i podnośnik z dwoma strzałkami dźwignia do 1do10 i z tą do podnoszenia i opuszczania bo tam jest jakieś są trzy pozycje

• Przez karol2306
      Witam
      Wymontowałem tłumik drgań i muszę go wymienić. Czy jest ktoś z forumowiczów kto to już wymieniał i podpowie na jaki wymienił?? Czy oryginał czy zamiennik? Znalazłem zamiennik niby firmy LUK ale spawy na zdjęciu są takie jakieś "słabe". Boje się że nie wytrzymają obciążenia u puszczą podczas pracy..

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj