Sławek123

Awaria wspomagania w zetorze 7245

Polecane posty

Sławek123    0

Witam,

Mam problem dotyczący wspomagania w zetorze 7245. Na zimę wjechałem traktorem do garażu. Wszystko sprawnie działało. Niestety gdy tydzień temu wyprowadziłem traktor na zewnątrz zorientowałem się, że wspomaganie kierownicy przestało działać. Nie wiem co może być tego przyczyną. Co mogło ulec awarii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

trzeba sprawdzać wszystko po kolei a zaczął bym od filtra tylko nie pamiętam czy tam jest


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A Ja bym sprawdził czy jest olej w tym naczynku przed chłodnicą (nie wiem jak fachowo się nazywa) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Zbiornik płynu wspomagania i w nim znajduje się również filtr układu wspomagania. Pytanie czy układ jest oryginalny czy zmieniony już na "orbitrol"? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sławek123    0

Olej w zbiorniku jest, filtr jest czysty. Martwi mnie to, że po odkręceniu  przewodów pompa nie podaje oleju. Czy to może oznaczaćże pompa przestała działać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Sprawdź czy olej do pompy dopływa. To prosty układ, pompa-> rozdzielacz->siłownik dwustronnego działania. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046

dziwne ze tak nagle sie zepsulo, najlepiej by bylo sprawdzic cisnienie na wyjsciu pompy , moze ktos ma manometr od butli tlenowej i chyba jakas redukcja byla potrzebna-dawno temu cos takiego mierzylismy, tam niby ma byc 160  atm ale przy odkreconym wezu to tylko tak ciurka.

 a moze woda gdzies na wezu zasilajacym zamarzla i nie ma przeplywu oleju, popusc srube drazona i zobacz czy olej leci.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Wspomaganie w oryginale ma max 120bar a ciśnienie pracy to 100bar. Dla tego jak ktoś zakłada orbitrol a ma pompę od serwo można podkręcić ciśnienie, ja mam u siebie ustawione max 160bar. Kierownica odczuwalnie lżej pracuje. Jak założyłem orbitrol byłem mocno rozczarowany, dopiero jak zacząłem czytać specyfikację komponentów i porównywać z oryginałem zrozumiałem dlaczego to nie pracuje tak jak powinno. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tombien
      Podnośnik w moim Zetorze od jakiegoś czasu zachowuje się dziwnie. Gdy zaczepię coś cięższego to po rozgrzaniu na podniesionych ramionach opuszcza trochę i podnosi z powrotem do góry. Po prostu "faluje" maszyną na podnośniku. Po opuszczeniu ramion słychać w środku obudowy podnośnika specyficzne brzęczenie-syczenie. Po wyłączeniu pompy dźwięk ustaje. Gdy zostawię podniesione ramiona w górze i zgaszę silnik to powoli się opuszczają. Szukałem informacji na ten temat ale zdania się różne: rodzielacz lub oringi w nim, zespół tłoka z cylindrem lub zawór przeciążeniowowy lub filtr oleju. Czy ktoś zna 100% procentową przyczynę tego zachowania?
       
      Drugie pytanie: Żeby dotrzeć do rozdzielacza trzeba kabinę ściągać?
    • Przez milosz320
      Witam zdecydowałem się na zakup zetora 7245 i zaczeliśmy poszukiwania w internecie pełno jest ogłoszeń głównie są to sprowadzane odmalowane i odpicowane na sprzedaż ciągniki.
      Chciałbym dowiedzieć się jak sprawdzić taki ciągnik przed kupnem wiadomo że silnika nie da się prześwietlić ale chodzi mi o taki podstawowe rzeczy jakie macie sposoby i chciałbym się
      dowiedzieć jeszcze jak sprawdzić przedni napęd po włączeniu że rzeczywiście działa?. Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    • Przez farmer200011
      Piszę ten temat poniweaż nie moge znalesć podobnego jeśli przeoczyłem przepraszam
      a więć mam zamiar kupić zetora 7245 lub 6245 posiadam 15 h mam już ursusa 360 i 330
      chodzi mi o dostępnosć częsci , spalanie i wytrzymałosć z dóry dzięki
    • Przez Michaerek
      Chce wymienić zębatke bez rozpołowiania ciągnika myślę że jest jakiś sposób żeby ją wyjąć proszę o rady.
    • Przez darkoe
      Witam poszukuję dobrego mechanika  od pompy wtryskowych, Dobrze by było żeby był z okolic:
      Kalisz
      Konin
      Turek
      Koło
      ponieważ z tych okolic pochodzę...
       
       
      Pytam o to ponieważ przy moim Zetorze od pewnego czasu z tłumnika wydobywa się paliwo.
      Wtryski sprawdziłem miały wszystkie jednakowe ciśnienie 19 Mpa
      W dodatku kopci jak parowóz
      A z silnika słychać dziwny metaliczny stukot
       
      Wydaje mi się że to sprawka układu paliwowego.
      Za pomoc i dobre rady z góry dziękuje.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj