adas1999

Co lepiej zasiać pszenżyto jare czy owies?

Polecane posty

adas1999    2

Witam mam dylemat co zasiać na wiosnę pole 2ha. Nie wiem co zasiać pszenżyto czy owies. Nasiona będą brane z centrali. Zbiory zostaną sprzedane na handel. Na wiosnę będzie wożona gnojowica bez nawozów. Klasa ziemi 3-4. Wapnowane w tamtym roku. Jakie odmiany polecacie, aby dobrze zebrac i dobrej  jakości ziarno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

jeżeli będziesz wylewka dużo gnojowicy to gnojowica zakwasza glebę a owies jest mniej wrażliwy na ph gleby wręcz woli kwasniejsza glebę


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cypis92    14

Ale pszenźyto też jest tolerancyjny na kwaskowatą glebę. Ja bym zasiał pszenżyto bo glebę masz dobrą i szkoda jej na owies

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adas1999    2

Piszczcie jakie odmiany są najlepsze i nie będę żałował. Jaki plon mogę uzyskać z takiej klasy ziemi pszenżyta 7 ton będzie jak nasiona z centrali będą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario5    49

z samej gnojowicy bez nawozów to ciężko będzie uzyskać 7 ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

pszenzyto jare na takiej ziemi żeby Ci 4t dało to będzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesior90    23

7 ton jarego? jak uzyskasz 5 to bedzie super. Ale mimo wszystko wolałbym pszenżyto niż owies zasiać.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba55    501

owies bym zasial , w dobrym roku 5 ton mozna zebrac   , i owies nie trzeba pryskac na choroby , pszenzyto jare  to niewypal ciezko zebrac dobry plon 


coraz gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco_94    1

Witam.Panowie planuje zasiać mieszankę pszenicy jarej z jęczmieniem jarym i mam pytanko czy można później opryskąć to mieszankę od głuchego owsu?W jednogatunkowym siewie nie byłoby problemu ale jak to jest właśnie w tej mieszance?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichyh32    164

Jare pszenżyto to porażka, nie dość ze slabo plonuje to jeszcze stoi prawie do września, ja bym wybrał jęczmień lub może zrób mieszanke owsu z jeczmieniem, plon bedzie podobny a towar troche drozszy bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj