Skocz do zawartości
mx_racer

Strautmann Hydrofox

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mx_racer    9

Witam nabyłem wycinak marki Strautmann model Hydrofox tego typy:844332781_1_732x488_wycinak-wycinarka-ki

Ma współpracować  z Ursusem c330 dziś go podczepiłem chciałem wyciąć kostkę i zaczeły sie problemy mianowicie gdy ustawie szybkość cięcia na "4-6" to posów idzie ale noż się nie porusza nóż działa tylko na "1-3" było tak na pusto pomyślałem że może za małe cisnienie, a ze na "3" w miarę szybko szedł to pomyślałem ze będę tak wycinał. Problem się zaczął gdy chciałem wyciąć kukurydze mianowicie wycinak idzie do momentu aż dojdzie do rogu potem staje i kosa i posów. Co może być przyczyną tych dwóch problemów? Za słaba pompa w ciągniku i zbyt małe ciśnienie czy trzeba regulować zawory? Proszę o wszelkie porady jeśli ktoś miał takie problemy.

Edytowano przez mx_racer

pawlo36    5

Ja c-330 na praktycznie takim samym wycinaku tylko z felli podniosłem ciśnienie na zaworze, na zakrętach może nie stawał nóż ale było napewno gorzej, i oczywiste jest że jeśli będziesz chciał szybciej to "brakuje" oleju na napęd noża

mx_racer    9

Już nie chodzi mi o to żeby szybko wycinał tylko aby wycinał wgl. To czyli mowisz żeby sprubowac podniesc cisnienie na zaworze? No ale w sumie dobrzr by było zeby wycinac maks 2 min a nie 5-10.

Wiadomość z agroFakt.pl

pawlo36    5

Nigdy nie mierzyłem ale w 2 minutach na pewno mi się mieści. Nie mierzyłem też ciśnienia ile tam mam ale podnosząc podnośnik kiedy wycinak jest wbity w kiszonkę przód podnosi się bez problemu a jest przed maską jeszcze 200kg obciążenia

mx_racer    9

No to 2 min to dobry czas. No ale moj problem to nie długi czas wycinania tylko nie wycinanie wgl. Noż jak ma cięzej na zakręcie to staje i posów tak samo, pozatym noż wgl nie chodzi na pusto na prędkościach 4-6. Proszę jeszcze o jakieś rady jesli ktos miał podobny problem co może być przyczyną.

pawlo36    5

A próbowałeś podczepić inny ciągnik żeby porównać? chociażby jakiś c-360? Postaram się dzisiaj zmierzyć ciśnienie i dam znać jakie mam

Więc sprawdziłem i mam 190 bar

Edytowano przez pawlo36

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez menos
      zastanawiam sie czy niekupic takiego gniotownika zeby robic pasze dla swin sipma robi takie gniotowniki co powiecie o tym a moze inny
    • Przez DanielKocima
      witam, znajomy ma na sprzedaż cuklopa nujn 100, maszyna posiada liczne przecieki, chce ja odsprzedac za symboliczne 5 stówek, i tu moje pytanie miał ktoś z tym doczynienia warto to brać? Nie posiadam cyklopa a przydał by sie ale mam nadzieje że tutaj dowiem sie czegoś o tej maszynie z góry dzieki
    • Przez Masterek
      Witam, posiada ktoś z Was może wagę samochodowa? waga na pewno ma być najazdowa. zastanawiam się bardziej nad tym czy wybrać wagę betonową czy może stalowo-betonową. i jakbyście mogli mi doradzić jakiej firmy wziąć. W wagach są czujniki różnych firm na których kompletnie się nie znam.
      z góry dziękuję i pozdrawiam
    • Przez deer
      Szukam informacji na teamat wag podkładkowych http://www.miary-wagi.com.pl/wagi-podkladkowe/ .

Interesuje mnie jak one sprawdzają sie w praktyce. Moze ktos miał z nimi do czynienia ?

Ogólnie za wszelkie info na ten temat będę wdzięczny .
    • Przez SuperCebulaKurw
      Witam,

ktoś z wam posiada może taką maszyne? Gdzie sprzedać taką obraną cebule przez maszyne? Jest lekko pokaleczona, więc raczej cebularz raczej nie przyjmie, lecz zobaczymy. Dostaje cebule i oddaje obraną 40 gr za kilo mi daje, więc sporo.