Polecane posty

MAti21    3

Witam Panowie/Panie

 

Mam takie pytania dotyczące claasa rollanta 46, mam takiego na oku tylko posiada on samą siatkę i czy jest możliwość aby ona była obsługiwana tylko w opcji manualnej bez tej automatycznej bo nigdzie nie znalazłem tam przełącznika ?

 

jeden walec od góry jest całkiem inny, w sensie ma inne przetłoczenia czy to nie szkodzi? 

 

ogólnie jak ja sprawdzić po uruchomieniu wom czy wszystko działa? czy aparat od siatki się włączy normalnie na pusto i nóż tez się ruszy jak gdyby ucinał siatkę? 

 

walcówka powinna cichutko w miarę pracować? nic nie powinno się tłuc ani trzeszczeć? 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

,witaj . ja mam ROLAND 44,WALCÓWKA POWINNA CHODZIĆ CICHÓTKO,jedynie słychać cichy szelest łańcuchów napędowych.Bez balota prasa sama nie poda ci siatki,a 46 obsługują także sznurek. Jeżeli głośno tłucze, to sprawdz łyżką luzy na łożyskach wałów(zgaszony ciągnik)bo często się zdarza że prócz łożysk ,do wymiany lub regeneracji są całe wały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

da się sprawdzić czy poda jak masz siatke z przodu to tam jest taki palak trzeba go pociągnąć do góry a walcówka nigdy nie będzie całkiem cichutka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jarzabek3
      Witam, mam problem z wałkiem przy prasie claas rollant 46. Otóż wałek stuka podczas pracy, po stronie ciągnika (na tym pprzegubie). Łożyska igiełkowe są ok. Chyba jest coś nie tak z tym przegubem, ale nie wiem co sprawdzić. Im więcej materiału w komorze tym stukot jest coraz głośniejszy.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj