Skocz do zawartości
JoHnyD

Budowa zbiornika na gnojowicę

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Budowa
JoHnyD    3

Czy ktoś z Was orientuje się czy planując budowę zbiornika na gnojowicę trzeba robić raport środowiskowy? Słyszałem różne opinie, niektórzy mówią, że trzeba dopiero przekraczając jakiś pułap objętości zbiornika. Podobno bardzo dużo z tym roboty a co gorsza jeszcze dłużej czekania na wydanie takiego raportu co niepotrzebnie hamuje rozpoczęcie budowy. Jak jest naprawdę? Ps. Nie chodzi o obszar objęty programem NATURA 2000.

qazi    57

nie jestem pewien czy tylko wymóg ilościowy sztuk bydła jest brany czy też powierzchnia płyty czy objętość zbiornika

Wiadomość z agroFakt.pl

JoHnyD    3

@gazi to tak jak ja, dlatego zapytałem <_< czekam na dalsze odp, mam nadzieję że pojawią się jakieś konkrety ze strony tych którzy ostatnim czasie budowali takie zbiorniki

qazi    57

a jaką masz pojemność tego zbiornika bo u nas przy pojemności 330m3 nic takiego nie wymagali

qazi    57

ale nie ma tak ok bo chyba wiesz na ile szt jest budynek i do tego trzeba dopasować zbiornik, w systemie bezściółkowym jest to 11m3 na 1DJP

JoHnyD    3

@gazi twoje pytanie dotyczy wątku? Wiem dobrze ile jest m3 na DJP ale po pierwsze nie wiem jeszcze ile stanowisk uda mi się zrobić a po drugie to temat dotyczy tego kiedy trzeba robić raport środowiskowy a nie tego jakiej pojemności mam zrobić zbiornik.

Andrzej24871    12

Nie wiedziałem gdzie zapytać to pytam tutaj< Wstyd się przyznać ale jeszcze nie mam zbiornika na gnojowice , planuje wybudować go w tym roku i takie pytanie jaką pojemność byście polecali do 50 dużych sztuk bydła plus 20 młodzieży i jakieś tam małe cilątka . Moje pytanie bierze się z tąd że raz rozmawiałem ze znajomym ale to było pare lat temu i nawet nie myślałem o budowaniu u mnie i mówił że raz w nocy poidło krowa mu urwała i na rano tyle wody naleciało do zbiorników że miał problem ( musiał wywozić w zime za nim spadły* śniegi z pól) zastanawiałem się nad pojemnością 700m3 nie wiem czy nie za mało ( jeśli chodzi o teren wokół obory to jest praktycznie nie ograniczony)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się