Skocz do zawartości
News
Trewq

Dowód rejestracyjny nietypowy wpis w andonacjach urzedowych

Polecane posty

Trewq    5

Czy spotkaliście się kiedyś z takim dopisaniem badania technicznego pojazdu, podobno powinno się taki dowód wymienić po wykorzystaniu tych 6 pól a tu mam przedstawiony taki myk  czy to jest legalne?  W Temacie powinno byc Adnotacje

post-87828-0-99356600-1487517578_thumb.jpg

Edytowano przez Trewq

balcerek1    91

Mam takie dwa jeden od ciągnika jeszcze stary dowód drugi od fiata.Policja nosem kręci ale zabrać nie ma prawa.

Wiadomość z agroFakt.pl

kasiak    18

Skoro nie ma miejsca na wbicie przeglądu, to trzeba wymienić dowód.

Trewq    5

o widzę że kolega z powiatu :) ?

niestety nie ale dowód z twojego powiatu

stempos1980    139

Prawidlowo jak  już niemasz miejscza na pieczątki to diagnosta powinien ci wydrukować na kartce nowy przegląd i z tą kartką możesz jezdzic miesiąc a w tym czasie powinieneś wymienić dowód --też nie wiedziałem tego ale diagnosta mnie uświadomił jak robiłem przegląd w zeszłym roku

gabrysiek    50

Tak @wlamaj1 drukują, ale jeśli chodzi o przebieg itp. a jeżeli skończy się miejsce w dowodzie to tak samo jak @stempos1980 wydają kartkę z potwierdzeniem badania techniczego tak abyś udał się do wydziału komunikacji w celu wyrobienia nowego dowodu.

Z takimi wpisami jak na zdjęciu to się nie spotkałem jeszcze, ale mamuśka miała zrobiony przegląd w samochodzie na kratce przez 2 lata, bo co prawda była tego nie świadoma i kontroli nie miała więc jakoś to przeszło.

andrzej78    55

Istnieje różnica pomiędzy zaświadczeniem wydawanym  przy braku miejsca w dowodzie rejestracyjnym ( o taki własnie wpis) , a wydawanym zaświadczeniem przy każdym OBT. Przedstawiony dowód świadczy tylko o jakiejś rejonowej przypadłości.Wszelkie wzory dokumentów i pieczątek przy badaniach technicznych określa rozporządzenie .Skoro Wydziały Komunikacji to tolerują to diagności klepią pieczątki w miejscu nie przeznaczonym.W przypadku kiedy jest ważne badanie techniczne (jest w CEPiK-u i na zaświadczeniu) nie ma podstawy do zatrzymania dowodu, nawet przy braku miejsca w dowodzie.Posiadacz takiego dowody rejestracyjnego nie ma powodu do obaw.

Rolnik1973    2543

A czy badania mają rejonizacje, bo kupiłem ursusa z białostockiego i w marcu kończy się przegląd i czy podbiją w lubelskim nie przerejestrowanego?

ankuc    0

Badania techniczne nie mają rejonizacji. Można robić w dowolnej stacji do tego przystosowanej. Dla ciągników powyżej 3.5t nie może być to pierwsza lepsza stacja diagnostyczna tylko chyba okręgowa. Jeśli sie myle to mnie poprawcie :-)

mariuszd93    489

A czy badania mają rejonizacje, bo kupiłem ursusa z białostockiego i w marcu kończy się przegląd i czy podbiją w lubelskim nie przerejestrowanego?

To nie  zamierzasz  go przerejestrować? 

;)

Rolnik1973    2543

Po próbie w polu jak nie wybuchnie to przerejestruję. Oc ma do października ważne to nie ma co się spieszyć. Wystawił fakturę to urząd skarbowy nie dotyczy a komunikacyjny nie ma sankcji po 30 dniach więc jak zda egzamin to go zarejestruję.

mariuszd93    489

W  WK sankcji nie ma  za  przekroczenie  terminu 30  dni , ale tak naprawde po  tym  terminie  dowód  staje  sie  nieważny  mimo  aktualnych  badań  i nie masz prawa sie poruszać takim pojazdem .

;)

robert1226    69

Bardzo fajnie to wymyślił.A tak w ogóle to ta wymiana dowodów to jedna wielka głupota powinna być wkladka wymienna,albo cos jak OC.a nie wymieniać cały dowód.

Nikita_Bennet    136

Czy spotkaliście się kiedyś z takim dopisaniem badania technicznego pojazdu, podobno powinno się taki dowód wymienić po wykorzystaniu tych 6 pól a tu mam przedstawiony taki myk  czy to jest legalne?  W Temacie powinno byc Adnotacje

zaje****e

Po prostu mistrzostwo, od kiedy diagnosta jest urzędnikiem ;) bo to pole na adnotacje urzędowe.

Co do mojego zdania - jak będzie pojazd niesprawny to policja zabierze dowód i odeśle do WK a ten już przymusi właściciela do wymiany a diagnoście który tak podbija może zrobić problemy ale to moje zdanie.

Co do nieprzerejestrowanego pojazdu - nie jest tak że jak misiaki zabiorą dowód to wyślą go do organu który go wydał (czyli tam gdzie jest zarejestrowany)?

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

PATr    279

U mnie w samochodzie od 4 lat nie ma miejsca w dowodzie, diagnosta wystawia kartkę o przeglądzie i w adnotacjach pisze ze brak miejsca w dowodzie na podbicie, policja nawet nie burkneła słowem mimo iż kilka razy już to widzieli

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tobi866
      sprzedam części do przyczepy samozbierającej T-010/1  sprzedam wszystko poza ramą dolna np;przekładnia, podbierak,ubijak, łańcuchy itd. atrakcyjne ceny.wiadomości przez pw.lub tel 
    • Przez xXKarolXx
      WItam. Chciał bym kupić przyczepe przyczepa strautmann około 33-40m z  kantowym tyłem z 3 wałkami na kołach 26.5 i dzwoniłem po dilerach w okolicy i nie mają długi termin oczekiwania  niby by była za rok , kupił bym taką używaną albo nowo może ktoś ma jakieś filie co ma taką przyczepę w polce nową bądź używaną i mógł by dać namiary na nią ? 
    • Przez Farmer606
      Witam. Poszukuje jakiejs fajnej starszej przyczepy do remontu na jeden siłownik co byscie mi polecili?
    • Przez KarolBodnar
      Witam, 
      Pilnie potrzebuję informacji na temat osi, której zdjęcia załączam do tematu, chcę wiedzieć z czego pochodzi oraz jej parametry nacisk itp. z góry dziękuję

• Przez gumis428
      Witam wszystkich,
      Mam w domu jakąś starą przyczepę, w której niestety nienaprawialnej awarii uległo koło. Od kilku miesięcy przeglądam internet w poszukiwaniu takiego koła jednak nie mogę znaleźć wersji z odpowiednią ilością otworów mocujących itp. Pomyślałem, że może gdyby udało się zidentyfikować model to byłoby łatwiej. Jest to stara przyczepa i podobno mój dziadek kupił ją jeszcze w latach 80, od kogoś kto kupił z Czech lub Słowacji a patrząc na czasy to prawdopodobnie z Czechosłowacji. Przeglądałem różne fora, ogłoszenia jednak nie natrafiłem na taki model... Jedna z tabliczek z jakiegoś zbiornika (systemu hamulcowego?) wskazuje na produkcje końca lat 60 a może początek 70.
      Dyszel prawdopodobnie nie był fabrycznie zagięty.
      Ewentualnie może ktoś wie gdzie można dostać koło 8.25  R20 z pięcioma otworami mocującymi? rozstaw pomiędzy środkami sąsiednich otworów 9,5cm a otworu środkowego ~11cm. 
      Z góry dziękuje za pomoc

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.