tabasco

Cielaki mięsne - kupno

Polecane posty

tabasco    73

Witam serdecznie, jako że planuję zakupić byczki ras mięsnych ( w miarę możliwości, bo z dobrym towarem bywa ciężko), chciałbym zapytać o opinię na temat tego handlarza: https://www.olx.pl/i2/oferta/byczki-i-jalowki-miesne-busko-CID757-IDbDXpd.html#:dc7b2a0bc1
Facet ogłasza się w całym kraju, od morza aż po góry, są to cielaki zagraniczne, dowóz do gospodarstwa praktycznie w całym kraju nawet przy 3-4 sztukach,
Jego nr tel: 502-596-472, być może ktoś zakupił u niego cielaki.

Zapytam również o opinię na temat lokalnego handlarza z Radzanowa (niejaki pan Tomek, obecnie nie ma go na olx ), czy jest tu ktoś kto ma z nim jakieś kontakty handlowe? Jeśli tak to proszę o opinie,
Jak u was z cenami małych cieląt?
Bo u nas w świętokrzyskim za tygodniowego mięsnego simentala ( choć zapewne nie jest to i tak 100% mięsny cielak ) trzeba zapłacić między 1400 - 1600 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek6911    5

Ja brałem od tego gościa z olx dwa tygodnie temu 6 sztuk 4 sztuki brown swiss 1 lm 1 pinzaguin w cenie 1500 za sztukę waga jeden ma z 110 reszta od 80 do 90 kg jak przyjechał miał na samochodzie ze 25 sztuk i kazał sobie wybierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tabasco    73

Piotrek 6911@ dzięki wielkie za info, i jak się chowają te byczki? Jeśli miałbyś czas i możliwośći i wrzuciłbyś fotkę do galerii byłbym wdzięczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padalec    15

Za brown swiss 1500 zl?? Ten handlarz Boga się nie boi ,przecież to taki większy jersey .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek6911    5

Tak mają nie które w paszporcie BS ale ja tym paszportom i tak nie wierze wieczorem może zdjęcie wrzucę a chowają się nieźle jeden ma zapalenie płuc to dostaje antybiotyk cały czas ale powinien wyjść z tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj