maly1248

Zetor Proxima 8441 czy Pronar P5 5110

Polecane posty

adikpl1    257
nie no ok ok spokojnie...przecież napisałem o tarczkach, bo tak każdy wzmacniacz działa... ale chodziło mi o to że w zetorze nie ma powershiftu, tylko wzmacniacz na jego bazie... wzmacniach polega tylko (a może aż) na zmianie prędkości obrotów wchodzących i wychodzących... :blink:

Co do tego linku, to niestety języka czeskiego nie znam... :D

 

A więc ja też nie umiem czeskiego :D , ale nagłówek w tłumaczeni brzmi nie inaczej jak Wzmacniacze momentu obrotowego ciągnikowych przekładni :( . A pod każdym zdjęciem jest podpisane np. Násobič 4^o Case czyli Wzmacniacz 4-stopniowy Case. Oprócz niego występują opisy pod zdjęciami w tej publikacji takie marki jak: Steyr, ZTS, Landini, Same, John Deere, Fiat i oczywiście Zetor. Oprócz tych marek w tekście występują także Renault, Massey Ferguson, Deutz, Valtra i wszędzie pisze o wmacniaczach momentu :( .

Wniosek jest bardzo prosty. Powershift to nic innego jak wzmacniacz momentu obrotowego :) w tłumaczeniu na nasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DPro1993    0
U nas obrabiamy 120 ha i nie mamy 200 konnego ciągnika i przez 5 lat nie zamierzam takiego kupować bo się po prostu nie opłaca i jeśli za 300 tys kupisz maszyny z ciągnikiem 200 konnym to jesteś dobry. PROW swoją drogą ale kredyt na milion złotych musisz wziąć i jeszcze jak masz uprawę zboża albo kukurydzy na ziarno to powodzenia przy tych cenach :blink:

mój kumpel ma też ponad 100ha i radzi sobie NH TD80D i Zetorem Proxima 8441 z turem.

Taki kredyt to hohoho mój tata nawet nie chciał brać kredytu na 50tyś a mowa na milion hahaha :D wszystko było kupione za swoją kasę i dobrze zrobiliśmy :D.

Dla niektórych osób co zaciągają takie kredyty to pełen szacun taki rolnik bierze kredyt na milion złotych i ma np. 20 krów i cena mleka spadnie to noga może się powinąć i co wtedy komorniczek i szubienica? :/

Rozumiem jak 200tyś na traktor weźmie nie więcej góra 500 tyś zł ale to już na chlew bo na traktor mały rolnik jak tyle wyda to głupota :/ (chodzi mi teraz o małe gospodarstwo oczywiście bo na duże na traktor może brać więcej)


Zetor Nr 1 w Polsce!
Proxima z turem czy bez zawsze piękna jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Ja też wszystkie maszyny kupuję za gotówkę i nie mówiłem o żadnym kredycie tylko o tym że przez 5 lat można spokojnie na taki sprzęt na składać kasy przy dobrym gospodarowaniu :blink: Ale dobra zakończmy rozmowy nie tyczące się tematy. Sorki za ot


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cez4R    1

Przez 5 lat spokojnie zarobić na ciągnik ponad 200KM? To chyba maryśkę trzeba uprawiać i grzybki :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Pronar 82a ty jak skończysz gimnazjum to wtedy pogadamy bo narazie to ty fantazjujesz i chyba niewiesz ile kosztuje 200konny traktorek ale ja wiem że za 12letni dałem wiencej a duzo wiencej jak ty za nowego pronarka ito gotówką.Jestem ciekaw jak se wyrobisz konto w banku i na własny rachunek kupisz rope i nawozy itp .A wiedz że płyg do 200konnego ciągnika kosztuje wiencej jak pronar i jak bierzesz sie za pisanie głupot to posprawdzaj ceny i fakty.Jestem też ciekaw z jakiej produkcji osiągasz takie dobre osiągi finnansowe bo bym chętnie wszedł w to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Zeby w 5 lat zarobic na ciagnik 200KM to tylko maryska ;)

Wracajac do tematy to tez czasem sobie ciagniki porownuje i raczej wybrałbym proxe

dlaczeg??

bo Jakos bradziej do mnir przemawia ich technika ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

No jak byś chciał wiedzieć to gimnazjum skończyłem 2 lata temu, mam prawko itp. U mnie w gospodarstwie wychodzi ponad 1000 zł za 1ha na czysto, a był rok co nawet miałem ponad 1500zł na czystko, wszystko odliczone, paliwo robocizna, nawozy i opryski. Ze 120 ha wychodzi na rok 120 000 zł na czysto, to przez 5 lat daje 600 000 zł, wiadomo że trzeba żyć i około 200 tys trzeba na życie przeznaczyć, czyli zostaje nam 400 tys, za jakieś 350 tys można kupić ciągnik około 200 km, a jak byśmy brali na PROW to możemy go mieć za jakieś 200 tys i jeszcze możemy do niego kupić maszyny... No chyba że u was zostaje te 500 zł a nawet i nie no to nie wiem po co robić, aby robota była? ;)

2 lata temu z buraka cukrowego za 4ha miałem na czystko 40 tys, a w tym roku za 3ha miałem tylko 15 tys na czystko...

Ja kupiłem Pronara bo był tani i miał dużo koni, mi nie trzeba wypasionego sprzęty, JD czy Fendta, bo jak kupie taki sprzęt to na pewno na nim nie zarobie i wole mieć Pronara iż jakiegoś starego wyżałowanego i wytłuczonego MF-a


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

jednym słowem ty pronar to jesteś gospodarz pełną gębą ,Wystarczy że policzysz hektary i już wiadomo ile na czysto zarobisz na 5 lat do przodu.Oczywiście jak tatuś te hektary przepisze bo jak sie kupuje ziemie po15 tyś to po pietnastu latach można już liczyć że zaczniemy zarabiać noiwtedy to już tylko 5 lat zbieramy kaske i kupujemy nowe 200km i maszyny .No ale to by jakiś temat założyc trzeba inny bo tu śmiecimy tylko nienatemat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Tez się macie o co kłócić, prawda jest tak,że jeden ma kupę hektarów w kredycie i co zarobi (jeśli dzisiaj zarobi....) to prawie wszystko odda na raty, a to za pole, a to za sprzęt i faktycznie w ten sposób jest się ciężko dorobić nawet korzystając z różnorakich dofinansowań, a Ci którzy jada na czysto, nic nie splacają to fakt przy tym 1-1,5 tyś zysku z ha już można coś dzialać, ale tez pod warunkiem, że nie musisz wykarmić w domu kilka gęb bo i wtedy też nie pofikasz.... ;) Ale wróćmy do tematu.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj