maly1248

Zetor Proxima 8441 czy Pronar P5 5110

Polecane posty

Zetor53400    2

za 136tyś masz proxime power z elektro-hydraulicznym rewersem i 3 stopniowy powershift i skrzynia 40 km a w pronarze p7 5112 są małe opony i jest gorzej wyposazony więc wg. mnie wybór jest prosty <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Jak masz kase to bierz Pronara.

Bo tych ciagników nie ma co porównywac zobacz sobie na mase skrzynie poprostu Pronar zrobi w polu wiecej a to sie liczy. Ja byłbym za Pronarem bo to jest firma z przyszlością i sie rozwija z roku na rok nie tak jak nasz Ursus <_<

 

 

PS: Proxima Power jest kuszaca ale jednak na masie nie przybrala i nie wiadomo jeszcze jak sie bedzie ta nowa skrzynia sprawować chociaż produkt warty rozważenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1
za 136tyś masz proxime power z elektro-hydraulicznym rewersem i 3 stopniowy powershift i skrzynia 40 km a w pronarze p7 5112 są małe opony i jest gorzej wyposazony więc wg. mnie wybór jest prosty <_<

 

 

Skrzynie ma 30km/h prznajmniej tak jest w standardzie i jest to skrzynia 16/16 (niektóre źródła podają 10/2 niewiem już sam):) Wałek odbioru mocy też przemawia za Pronarem(4 prędkości)

 

ja nadal obstawałbym przy Pronarze no ale zrobisz jak będzisz chciał :)

 

A i masa Proxy to 3600kg Pronaru 4908kg :)

 

No i w Proximie obciążniki za dodatkową dopłatą :)


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

No to jak się bawić to się bawić Zetor 9641 FORTERRA i co ty na to ?? ten sam przedział cenowy i ma wyposarzenie i masa ?? EHR w standardzie ,skrzynia 24/18 , wydatek pompy 70 l/min ,prędkość 40km/h ,ma 10 KM więcej ,udzwig 58,5 kN :) i co ty na to ?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257
Skrzynie ma 30km/h prznajmniej tak jest w standardzie i jest to skrzynia 16/16 (niektóre źródła podają 10/2 niewiem już sam) :) Wałek odbioru mocy też przemawia za Pronarem(4 prędkości)

 

ja nadal obstawałbym przy Pronarze no ale zrobisz jak będzisz chciał :)

 

A i masa Proxy to 3600kg Pronaru 4908kg :)

 

No i w Proximie obciążniki za dodatkową dopłatą :)

 

Najlepszym źródłem informacji jest strona producenta: http://zetor.com/

Domyślam się że nie wiesz, więc cię uświadomię. Są 4 rodzaje proxim:

Proxima - skrzynia 10x2 (opcja 12x12, 20x4 ze wzmacniaczem jednostopniowym)

Proxima Cabrio - czyli zwykła bez kabiny

Proxima Plus - 16x16 ze wzmacniaczem jednostopniowym i hydraulicznym sprzęgłem WOM

Proxima Power - 24x24 z rewersem elektrohydraulicznym, wzmacniaczem 2 stopniowym i hydraulicznym sprzęgłem WOM

A wszystko na ten temat znajdziesz dokładnie tu: http://zetor.com/eng/index.php?obsah=trakt...mp;dir=produkty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cez4R    1

Z tym najlepszym źródłem informacji to tez różnie bywa; np porównajmy rozstaw osi zwykłej Proximy i Power: na oficjalnej stronie Zetora jest ten sam, w kilku artykułach wyczytałem że Power ma 12cm większy. To samo w specyfikacji którą dostałem od dealera. Wydawałoby się że oficjalna strona powinna być miarodajna, a jednak na zdjęciach widać że rozstaw osi jest większy, silnik jest bardziej oddalony od kabiny, nawet maska ma "doklejone" z 10cm bo zwykła była za krótka. Masa na stronie Zetora też różna z tą od dealera-tu ok 4100kg. Jak to jest na prawdę to dowiem się jak sam zmierzę i zważę:)

 

Miałem też dylemat Zetor czy Pronar 5110, jak cena Pronara była koło 98000zł netto to byłem prawie zdecydowany, ale jak podeszła na 117000zł netto, później jeszcze wprowadzili Proximę Power to jednak padło na Zetora. Pewnie po części z przyzwyczajenia do marki (mam 7211 od 1988r). Jedynie szkoda że Power nie ma EHRu, tak to traktor wydaje się całkiem w porządku.

 

Miałem okazję pracować w polu Pronarem p5 (5135), maszyna całkiem do rzeczy, tylko rewers w podłodze i jest ciut głośniej niż w Zetorze, ale główne podzespoły godne zaufania, tylko do polskich dodatków można się przyczepić; jakieś odpadające gałki czy klamka od szyberdachu-ale to szczegóły. Inny właściciel narzekał na grzejący się olej w hydraulice przy pracy z pługiem obracalnym.

 

Waga jak się bardziej zagłębić to też jest podobna, bo Pronar podaje masę z obciążnikami i nawet kierowcą, jak do Zetora założyć max obciążenie ponad 900kg to Power waży też około 5t.

 

Myślę że do Pronara p5 to jednak lepiej porównywać Forterrę i wybór nie jest prosty, z jednej strony P5 to nie taka znowu nowość ale jednak ciągnik rzadko spotykany, nowoczesny, ale składak, z drugiej firma z wieloletnim doświadczeniem i renomą, ale podobno jakość nowych Zetorów już nie ta co w latach '80.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liloboot    0

mam ten sam dylemat jednak skłaniam się w stronę pronara bo zf to zf a zetor podobno zaczyna sie bratać z chinami

Myślę że te podzespoły zf to starsze generacje tego co było montowane w wielu zachodnich markach ciągników - to jeszcze dobre mechaniczne nie wyczesane w kosmos skrzynie i to może być atut pronka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Pronar po prosu wystawił za duża cenę za P5 gdyby 5110 kosztował o 10-20 tys mniej to na pewno było by znacznie więcej tych ciągników na naszych polach, bo części są bardzo dobrych firm. Jeśli chodzi o kabinę w P5 a w Forterze to P5 ma przewagę bo jest wszystko umieszczone na swoim miejscu, porównać chociaż rozdzielacze hydrauliki, jak jest w Pronarze a jak w Zetorze... A jeśli chodzi o wyciszenie to w Zetorze Power jest do 79 db a w Pronarze nie co głośniej bo 81db.

Jak ja bym miał wybierać to jednak wybrał bym Pronara chociażby ze względu na EHR gdzie w Proximie tego nie znajdziemy niestety. Ale Zetora też tak tanio nie kupimy bo przecież trzeba kupić obciążniki, halogeny itp, więc prawie na jedno nam wyjdzie, tylko że w Zetorze nie będziemy mieli EHR :)


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cez4R    1

Wyczytałem gdzieś że podwodzie P5 było montowane w starszych wersjach Deutza k100.

Gdyby nie podnieśli ceny na końcówki 5110 to pewnie bym już takim jeździł.

 

A z tym sterowaniem hydrauliką pod ręką też bywa problem, gość który używa P5 z pługiem obrotowym wspominał że przypadkiem można załączyć wydatek oleju na któreś z wyjść i zagotować olej. Poza tym przypadkowo zdarza się włączyć półbieg kolanem bo guzik jest z lewej strony gałki. Ale poza tym to lux, biegi wchodzą jak w samochodzie.

 

Zetora z max obciążeniem, Grammerem i paroma drobiazgami zamówiłem za 138000zł brutto, tyle że trochę boli brak EHRu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Miałem podobny dylemacik, ale kupiłem Proximę bo wyszła mnie prawie 20tyś taniej a te pieniądze mogę przeznaczyć na zakup sprzętu. Pronarek był całkiem kuszący ale jak mi gościu powiedział cenę to od razu podziękowałem. I silnik i podzespoły typu mosty skrzynia są jak najbardziej, nawet podobał mi się komfort w kabinie, ale zaraz obok stała Proxima 8441 i tak sobie porównywałem ją z nim i jednak doszedłem do wniosku że 20tyś różnicy to dużo, a ciągniki są tej samej klasy i jakościowo tez prezentowały się podobnie w niektórych sprawach albo na korzyść Proximy albo Pronara, więc padło na Proxę. Acha nie wiem jak Ci diler mógł podać taka cenę, bo mi za Pronara z silnikiem perkinsa diler powiedział prawie 135tyś, może on mówił o cenie netto? Proxe 85 w szybkiej skrzyni, CBMy, rewers kupisz do 120tyś. brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pino93    0

czy ten pronar(p5 chyba 82KM) takze od zetora proxima plus 8541 jest lepszy??

na jakieś 20hektarów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cez4R    1

P5 82KM już nie produkują o ile się nie mylę. 82KM z Pronara to P7 5112 ale ten już nie ma EHR, Carraro a nie ZF, w porównaniu z tym modelem wg mnie Proxima wypada lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

Ja byłbym za P 5 ,ale jeżeli go nie produkują to się w P 7 nie pchaj , tam jest wszystko za dopłatą ( EHR , elektrohydrauliczne sterowanie przednim napędem i blokadami mostów , WOM elektro. ) , i jest mniejszy . To lepiej zapolować na Proxime power , ma autorewers a to bardzo pomaga, i reszta wyposarzenia jest ok.


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

P5 produkują, na stornie nie ma żadnej zmianki na ten temat, więc myślę że jednak produkują, a P7 to tak jak kolego wyżej pisze nie ma po co kupować bo to nic specjalnego a w dodatku wysoka kasa... Z P5 to nie produkują jedynie 5115 który był z silnikiem Iveco, a z silnikiem Perkinsa produkują nadal.


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

Na 100% produkują więc nie puszczajcie tu jakiś nie sprawdzonych informacji :lol:

 

Na 20ha powinien być bardzo dobrym rozwiązaniem cenowo no nie wiem może być o kilka tysięcy droższy a może nawet identycznie wyjść mogą :lol:


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cez4R    1

Sorki za sianie zamętu, ale 5110 to od daawna nie widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly1248    1

@Cez4R Ma rację 5110 z Perkinsem już nie produkują, została tylko 5130 z Turbo. Byłem z przedstawicielem w Narwi i interesowałem się 5110 ale nie było ani jednej na placu, ani w kraju! Wiec wystawili mi ofertę na 5112. Zobaczcie sobie mój skan tam jest numer możecie sobie zadzwonic i spytac. Mi tak powiedzieli. Choc i wmawiali na początku ze 5110 bedzie kosztowac 110 000 zapomnieli dodac ze Netto :lol: Ale ostatnie sztuki 5110 szły troszkę taniej jakiś czas temu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil021    3

Według mnie Zetor to już sprawdzona marka i ja bym stawiał na Proxime

 

Ostrzeżenie za posty bez uzasadnienia, to że sprawdzona marka to nie uzasadnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Myślę,że nie masz co się podpalać na P5 bo wychodzi tak jak pisałem, cena za niego kosmos, a miałem go okazję na żywo porównać do Proximy 8441 i niczym mi nie zaimponował, taki sam traktor jak Proxa i tej samej klasy, a Proxa chociaż jest już w miarę sprawdzona no i różnica w cenie 20tyś. Za te pieniądze to możesz kupić coś z SAME albo LAMBO np. r3. Aha tu ktoś podawał różnice w wadze, to Zetor podaje masę traktora bez obciążników a Pronar już był w obciążnikach, wiem bo w ROLTEKSIE obok siebie stały i porównywałem parametry ich tabliczki znamionowe, po za tym Proxima wydawala mi się jak by trochę większa. No i ta cena 20 tys różnicy.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na pewno są w tej samej cenie weź Pronara, w Zetorze nie ma takiego wyposażenia. Jedyny problem z Pronarem jest taki, że to składak.


Sprzedam rozrzutnik obornika PTU 4t. Info na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

ja powiem tak -mam mtz od 1992r jestem zniego zadowolony pod jednym względem,tanie części i wmiare mało pali ale to już wszystko z jego zalet.Znajomy ma pronara od 5 lat i tam juz niema śróki której by nieodkręcał.Pozatym sprzedaje mtz kupuje proxime imyśle że błędu niepopełniam.Nara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

tylko że ten pronar ma tyle wspólnego z mtz ze są produkowane w fabryce która kiedyś mtz robiła a raczej pronary na bazie mtz

 

 

a co do składaka to który ciagnik nie jest składakiem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cez4R    1

Gość nie kupi tego Pronara bo już ich nie produkują, chyba że używanego. Możliwe że p5 to udany ciągnik, ale marce brak jeszcze renomy którą cieszy się Zetor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179
ja powiem tak -mam mtz od 1992r jestem zniego zadowolony pod jednym względem,tanie części i wmiare mało pali ale to już wszystko z jego zalet.Znajomy ma pronara od 5 lat i tam juz niema śróki której by nieodkręcał.Pozatym sprzedaje mtz kupuje proxime imyśle że błędu niepopełniam.Nara

Powiedz mi co ma MTZ do Pronar P5?? Nic i nawet nie gadaj takich głupot bo to jest żałosne i śmieszne :D Odezwie się taki co nie ma zielonego pojęcia o takim ciągniku i sieje zamieszanie :blink:


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Pronar 82 a chłopcze ja podejrzewam że wiem troche wiecej o mtz ,pronarach i nowych wersjach min p5. Mieszkam 20km od fabryki i myśle że wiecej tam razy byłem od ciebie oraz znam troche wiecej pracowników, serwisantów czy kierowników.

nieraz usmarowałem ręce po łokcie ukolegi przy pronarze który pracuje na 120 h a nie na 22 czyli pewnie nienagżał sie nigdy do tega stopnia by pociekł zniego olej zpod każdej uszczelki. Nie porównuj sprawdzonej technologi zetora do czegoś co zostało zmontowane z 5 różnych traktorów.I skoroś taki obcykany w PRONARACH to pewnie widziałeś jak ma zrobiony podnośnik w P że obrotówka przy obrocie ryje po ziemi bo za nisko podnosi albo pewnie niewidziałeś jak po osfalcie jechał nowy pronar(P) i tak sobie pękł na pół? Jechał na testy ale nie dojechał. No ja to wszystko widziałem jak kolega pyta to mu odpowiadam jak najlepiej umiem.A jak pojezdzisz tyle lat co ja na mtz czy tez innych jego podróbkach to też zmienisz zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj