Zaloguj się, aby obserwować  
JohnDeere6330Premium

Jaką prasę wybrać ???

Polecane posty

alorolnik    0

cieżdo powiedziec do czego chciał byś ją użyć ja bym polecił mchale napewno sie nie zawiedziesz i najlej F550 bo w F540 nie ma noży a F560 to dla mnie już za bardzo rozbudowany komputer ma no i trzeba spory traktor by wykorzystać bo i dużo noży. Kolega ma claasa to tak średnio sobie chwali ale nie są złe jak nowa to napewno bedzie chodzić i chodzić mówił że jak tylko troszke sie komora otwozy to zaraz słoma wylatuje ja swoją prasa to belke słomy potrafie zrobic do 1.6m średnicy. a co do potingera to sie nie znam ale moim zdaniem to mimoze bardzo pracyzyjnie to jednak oni nie robią sprzetu z aż tak dobrej stali. W okolicy jeś dużo przyczep samozbierających i narzekają że rotor sie wygina od kamieni że byle kamień to zaraz nuż peknie ale nie mówie odrazu że są takie najgorsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alorolnik    0

to jest link do tych pras niby po angielsku ale da sie wiekszość zrozumiećhttp://www.mchale.net/uploadedfiles/McHaleF5Balers150508.pdf podstawowa różnica to ilośc noży w jednej jest 15 a w drugirj 23 no i ta f560 ma bardziej rozbudowany komputer np automatyczne otwieranie klapy itp. moc jaka piszą to w obu minimum 80KM ja robie narazie fendtem 105KM i też ma co robić jak chcieć szybciej. co do F550 to w instrukcji pisze że maksimum wystarczy 110 koni a ja uważam że tak z 130 by sie przydało nawet zeby ją tak w pełni wykożystać z nożami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alorolnik    0

o raczej spora to juz byś musiał delera pytać F550 w tamtym roku kosztowała 130tyś!!! dużo ale moim zdaniem warto. a no i fajna sprwa w tych prasach to że jest ta podłoga pod nożami opuszczana na siłownikach w razie jak by sie rotor zapchał. Tu jest link gdzie był model tej prazy opisany ale bez noży, podstawowa wersja F530 http://www.agrofoto.pl/technika-rolnicza/mas...94b96a6326.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel156    31

Class nie jest zły sam mam Rollanda 250 . Ale McHale to pierwsza liga jeśli chodzi o pasy i owijarki. Wystarczy porównać łożyska na walcach w McHale są o wiele masywniejsze niż w Class.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Paweł a jaki ciągnik chodzi u Ciebie w tej prasie ???

ale pewnie do claasa trzeba więcej mocy co ? a cena pewnie podobna mam racje ???

no ale lepiej powiedzcie co byście wybrali z tych dwóch :lol:

a może welger ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alorolnik    0

jak cena podobna to Mchale welger też bardzo dobra maszyna tylko ma zatrzaski z tyłu przy klapie wiec jak się sucha słoma zaklinuje w prasie i nie będzie chciała się kręcić to ciekawe co zrobisz, w mchale to delikatnie podnoszę klapę później przyciskam i belka zaczyna z powrotem sie obracać. nie wyrzucałem jeszcze nie owiniętej belki i jeszcze co w niej dobre jest to to że siatka jest na wierzchu i cały czas możesz obserwować czy owija belkę siatką. dla mnie rarytas to welger ale ta na pasy ale z tego co się orientuje to jest duuzo droższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alorolnik    0

no nie wiem nie chce tutaj jej zbyt mocno reklamować bo nie jestem dealerem :blink: ale ja jestem bardzo zadowolony z prasy i z owijarki mchale i jak miał bym wybierać jeszcze raz to też bym wybrał mchale dla mnie to najlepsza prasa stało komorowa tylko jak już byś ją kupował to proś o jakąś przystawkę do tego żeby belka się nie zatrzymywała w komorze bo podobno coś ostatnio takiego wymyślili w tej prasie tylko niech Ci nie przyjdzie do głowy brać prasy bez noży bo na pewno będziesz żałował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel156    31

Mój Rollanda jest bez noży więc Proxima 85 ogarnia temat. Ale myślę nad ta F 550 . Dealer twierdzi , że 110 - 120 km to minimum do sprawnej pracy tą prasą. Proponowali mi sprowadzenie F 550, co ukręciła parę belek na pokazach, od dealera z Niemiec o 30 tys taniej niż jakby brać tegoroczną prosto z fabryki. Ale odpuszczam w tym roku temat. Inne wydatki są .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel156    31

Myślę jak dla siebie to wystarczy, na zarobki to z 10 KM więcej by się przydało. Znam gościa , który NEW HOLLANDEM 135KM ciąga prasoowijarkę McHale FUSION i ma nawet zapas mocy. Jeździ dużo na usługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel156    31

Fusion ma 23 noże więc jakby zapinając wszystkie to sieczka się robi . On ma rozstawione 15 noży i to w zupełności wystarcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel156    31

W F 550 jest standardowo 15 noży. Ale można np. wymontować co drugi nóż i zostawić tylko 8 szt. na pewno zmniejsza się zapotrzebowanie na moc. A taką bele nawet i po 8 nożach o wiele szybciej wymiesza wóz paszowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
    • Przez Damian1233
      Witam mam problem z prasą mf 1450 zmiennokomorową nie jestem w stanie zwinąć balota gdyż owija materiał na wałki nad pobieraniem. Podbieraka po remoncie wymienione zęby pasy wyrównane. Problem występuje w dużym stopniu przy trawie i sianie z słomą jest mniejszy problem. Jutro jak będę pracował to zamieszczę zdjęcia jak to wygląda. Proszę o jakieś sugestie co mogę sprawdzić .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj