Skocz do zawartości
kondor

MTZ - czy wasze MTZ'ty też tak szybko ździeraja przednie opoty, i nierówno??

Polecane posty

Pawel328    124

mówicie że zdziera się prawa strona od zewnątrz a przyczyna może jest taka że w orce jedziecie prawym kołem w bruździe a o ile dobrze wiem to Mtz ma pochylone lekko opony i wtedy jeszcze bardziej prze po krawędzi i się zdziera jak jest włączony napęd <_< tak mi się wydaje. A jak wy myślicie?? :)

Pronar82a    30

W polu to opony się nie zdzierają kolego, a jak już sie zdzierają to bardzo mały procent <_<

Wiadomość z agroFakt.pl

Pronarek82a    1

Umnie już sie nie zdzierają naszczęscie <_< A ja gałem z ludźmi co składaja farmery to mówią że może dla tego że sie skręca w prawo zazwyczaj hehe. No bo ja np cały czas prawie w prawo skręcam Troche wyśmiałem kolesi

tomi217    1
Witam. Mam pytanie , czy wasze MTZ'ty też tak szybko zdzierają przednie opony, no i krzywo. np mój rocznik 97, lewą oponę zdziera równo a prawa zdarta do płócien no trochę krzywo zdarta, można to zmienić, słyszałem że MTZ'ty już tak mają że szybko i nie równo ścierają???? Też dostałem poradę by kolejny komplet założyć, odwrotnie - odwrotnie bieżnik, by przy załączonym napędzie przednim mniej ciągły. Pozdrawiam

Nie posiadam takiego sprzetu lecz wiem ze te ciągniki sa wadliwe pod tym wzgledem gdy pracuja Z napedem koła przednie i tylne nie obracaja sie z równa prędkością, to moze byc przyczyną nierównomiernego sierania sie opon i szybkiego oczywiscie <_<

qqq    18

kolego nie masz się czym przejmować, w MTZ to normalne że zdziera tak opony to zadna usterka <_<

rolnik96    3

Nie przejmuj się mój znajomy ma MTZ 82 i teraz bo tych 2 latach jego oponki wyglądają koszmarnie są tez nierówne ale chyba w tym roku będą nowe a MTZ lata cały czas w transporcie z beczką to ma prawo się zedrzeć ten MTZ ani razu nie pracował w polu bo jest tylko dostosowany do beczki. pozdrawiam.

sparta    0

nie wiem jak w mtz ale jak w innych ciągnikach są takie objawy ścierania się przednich opon, z zewnętrznej strony to zbieżnośc jest zła, mialem to samo w ursusie:p przy ciągnikach z przednim napędem powinna być zbieżność ustawiona na od 0 cm do 1 mm zbieżne do środka, jesli zbiera opony od zewnątrz do są za bardzo skierowane do środka. Najlepiej jest zmierzyć i zobaczyć

ansu    73

Ustawiłem koła na lekko rozbieżne (nie pamiętam ile), przestałem tyle jeździć po asfalcie i przednie opony zużywają się znaczne mniej i równiej. Pompuje 1,5 atmosfery. (Przedni napęd plus obciążniki 200kg)

kamil496    39

U mnie też mocniej zdzierał od zewnątrz i jeszcze prawa strona jakoś nierówno bo w jednym miejscu jakoś bardziej bieżnik brało że jakbym dalej tak jeździł to by zaczął podskakiwać, 3 lata temu zamieniłem koła prawe na lewą stronę i już nic się nie dzieje nawet się tak szybko nie drą na asfalcie.

No bo ten napęd stożkowy tak ma u mnie to samo było w 82TS teraz mam 1221.3 w krzyżakach narazie mam go tylko 1 rok zobaczymy co bedzie później

BAGHIS1    1

Wyczytałem w tym temacje że straszne problemy macie w mtz z oponami - dziwi mnie to bo w moim pronarze 82a po 1200 mth widać jeszcze numerację opon na bieżniku niby nie jeżdżę po asfalcie ale to i tak dobry wynik

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się