WojtekSprus

Na co zeracać uwagę kupując prosiaki

Polecane posty

farmer15555    85

Weź ze sobą jakiegoś dobrego serwisanta, zwrócić uwagę trzeba na napęd na 4 kopyta (lubi szwankować) jak będziesz sprawdzał prosiaka to dobrze go rozgrzej bo jak jest gorąco to prosiak lubi się pocić i to wszystko. Zapytaj poprzedniego właściciela jakie lał płyny bo o to trzeba dbać te modele tak mają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trojak    22

Kolegom do śmiechu , ale jak ktoś pisze i prosi o radę to albo mu się ją udziela albo nie ( nie każdy jest taki wyedukowany w temacie prosiąt i potrzebuje czasami rady )

Jak kupujesz prosięta ( pewnie od rolnika , nie żadne duny ) to zwracaj uwagę czy wszystkie są mniej więcej równe , czy są odrobaczone ( i takie moje spostrzeżenie jak czy mają zakręcone ogonki ) generalnie ja nie kupuję , ale hoduje w cyklu zamkniętym i stąd te moje spostrzeżenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dużo jeszcze identycznych tematów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tak na oko prosiak zdrowy ma zakręcony ogon (o ile go ma ja kupuje z obciętymi) jeśli wisi prosie wydaje się "smutne" to oznacza że coś mu dolega zwróć uwagę na brzuch czy nie ma przepukliny sprawdź czy knurki są wykastrowane 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kitowiak    520

Głównie to czy odrobaczone, wykastrowane (u mnie w okolicy wymagają) i czy są przyzwyczajone do paszy...bo mogą pojawić sie laksy... Nalepszym wg mnie bedzie jęczmień w 50/60% pszenica lub pszenżyto 30/40% i soja 20 % ja tak robię i u mnie zdaje to egzamin :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

według mnie groch w paszy jak najbardziej dla warchlaków ale nie do przesady , ja już łubinu nie używam od jakiegoś czasu, ale gdy używałem to warchlakowi nie dawałem bo słabe efekty i jeść bardzo nie chciały dopiero u tucznika dawałem łubin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
burak282    0

A czy może ma ktoś jakiegoś sprawdzonego sprzedawcę prosiąt i może polecić?

Interesuje mnie zakup około 100szt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafar191    8

Na co zwracać uwagę kupując prosiaki na tucz ?

 

Kupuj od sprawdzonego. Będą miały szereg szczepień (między innymi odrobaczenie i cirko). Im dłużej odsadzone tym lepiej zniosą transport i zmiane chlewa. Jeśli będą od większego gospodarza prawdopodobnie będą zabezpieczone przeciwko biegunce - co nie znaczy że zmiana otoczenia, paszy i stres nie spowodują u nich problemów pokarmowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dobrze też zwrócić uwagę na ... cenę B) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
burak282    0

Macie może jakiegoś sprawdzonego sprzedawcę prosiąt?

Bo z obecnym może i cena jest dobra, ale zbieranina z różnych gospodarstw i dużo upadków mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez WojtekSprus
      Siemka co myślicie o stosowaniu gotowych pasz ?
    • Przez Erik999
      Poszukuję sprzedawcy loszek danbred. Pierwszy raz próbuję wybrać tę rasę, bo jestem coraz mniej zadowolony z dotychczasowych PIC, ale po wstępnym przeszukaniu internetu mam problem ze znalezieniem dostawcy. Dzwoniłem do przedstawiciela ze strony danbred.pl oraz do agro-sokołów, ale nie udało nam się dogadać. Macie może jeszcze jakieś pomysły gdzie pytać? Poszukuję tylko loszek bez mykoplazmy.
    • Przez Damiq
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć, ile ton obornika spodziewać się po 100szt. tucznika odchowanych od 30 do 125kg ? Chodzi mi o głęboką oraz płytką ściółkę.
       
    • Przez Nasters
      Mam do sprzedania Wyposażenie chlewni Trzoda
      Wszystko firmy Big Dutchman  (Bardzo Solidna Niemiecka Firma)
      Do Sprzedania:
      *Tubomaty (Automaty Paszowe) 
      *Ruszta Plastikowe
      *Kojce Porodowe
      *Pojedynki dla Macior
       
      Zainteresowanych proszę o Kontakt Priv(Wiadomość Prywatna)
    • Przez BOOGY93
      Dzień dobry wszystkim!
      Posiadamy chlewnię, która ma już kilka lat i nadaje się remontu. Podstawowym zadaniem jest przekształcenie jej na chów na rusztach. W związku z tym proszę o pomoc i polecenie firm, które zajmują się nie tylko samą budową od podstaw ale także różnymi przeróbkami. Oczywiście szukałem w internecie aczkolwiek zazwyczaj są to specjaliści od projektowania i budowy od podstaw natomiast tu by się przydał ktoś kto nie boi się wyzwań związanych  z remontem  Dodam, że pochodzę z północnej części woj, małopolskiego i w związku z tym dana firma powinna być z tej okolicy bądź, której zasięg działania to cały kraj. lub obszar w którym mieszkam.
      Jeśli podawanie numerów kontaktowych lub namiarów adresowych jest nie zgodne z regulaminem forum to będę musiał sobie jakoś poradzić. W każdym razie proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj