Skocz do zawartości
Buszido007

Ustawianie znaczników oraz rozstaw redlic w siewniku Amazone D7 Typ 25

Polecane posty

Buszido007    43

Witam.

Posiadam siewnik Amazone D7 Typ 25 "Special" z 17 redlicami i mam kilka pytań.

1. Jak poprawnie ustawić znaczniki w tym siewniku? Siewnik będzie współpracował z Ursusem c330M.

Znalazłem taki wzór na forum :

Zl = Zp = [ Sps / 2 - A/2] + m = (Sps + A) /2 + m [m]

Zl - długość znacznika lewego
Zp -długość znacznika prawego
Sps -szerokość pasa siewnika (odległość między skrajnymi redlicami siewnika [m])
A - Rozstaw przednich kół ciągnika
m - szerokość jednego międzyrzędzia [m]

a jeżeli chcesz prowadzić siewnik tylko jedną stroną np kołem prawym lub lewym to wzór jest taki

Zp = (Sps - A) / 2 + m lub to samo tylko zamiast Zp dajesz Zl 

Czy jest on poprawny?

Od którego miejsca mierzymy długość znacznika?

2. Jak poprawnie obliczyć rozstaw redlic w siewniku? Czy wystarczy zmierzyć odległość między skrajnymi redlicami i podzielić przez ich ilość czy jest na to inny wzór?

Przepraszam że tyle pytań, ale nie miałem do czynienia wcześniej z tego typu maszyną...

jahooo    263
Napisano (edytowany)

Najprościej bez wzoru ? Zmierz odległość od środka tylnego koła podczepionego do siewnika, do linii wyznaczanej przez skrajną redlicę. Dodaj do tego jedną odległość między redlicami. Wysuń znacznik tak, aby był odsunięty od linii ostatniej redlicy na tę odległość. Zazwyczaj siewnik jest symetrycznie ustawiony względem ciągnika, więc oba znaczniki możesz wysunąć tak samo. Będą pokazywały, którędy ma jechać środek tylnego koła.

Edytowano przez jahooo

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez center
      Witam Jestem zainsteresowany taimi siewnikami tej marki ale nigdzie się nie spotkałem z opiniami o tych maszynach. Chciał bym aby tutaj użytkownicy tych maszyn opisali jak się nimi pracuje jakie maszyny posiadają ich wady zalety. Dzięki wielkie:D
    • Przez Qba1
      AMAZONE ZA-M 1201 SPECIAL
        - maszyna fabrycznie nowa - pojemność 1200 litrów, możliwość rozbudowy do 3000 L - szerokość wysiewu 18-24 m, możliwość wyboru innej szerokości pracy - hydrauliczne otwieranie komór - talerze oraz dół rozsiewacza wykonane ze stali nierdzewnej - w komplecie wałek, sita, oświetlenie - system SBS   Promocyjna cena, ostatnia sztuka 2015!   CENA NETTO: 18 700 zł    Odbiór pod Płockiem.   Po zdjęcia i więcej informacji proszę na priv. tel. 500 401 523
    • Przez Theprzemo205
      Witam! Od tygodnia jestem szczęśliwym lub nie szczęśliwym posiadaczem siewnika zbożowego Amazone DL 225. Może ktoś z was posiada tabele wysiewu do tego siewnika? Ile wykonuje obrotów na hektar koło? Gdzie bym mógł dokupić jakieś części?
    • Przez Michal984
      Mam do sprzedania Amazone ZAF-804R W bardzo dobrym stanie, brak śladów korozji, zadbany, garażowany, więcej informacji na PRIV

• Przez kamil5421
      Posiadam do sprzedania rozsiewacz nawozów Amazone o pojemności 600l , otwierany hydrauliczne , stan dobry, widoczny na zdjeciach , Cena 2300 zł  do negocjacji .Więcej informacji udziele na PW .