andi10

Niestrawione ziarniaki kukurydzy w kale krów mlecznych

Polecane posty

andi10    0

Witam. Zaobserwowałem w kale niestrawione resztki ziarniaków kukurydzy. Co mogę zrobi, aby wyeliminować ten problem? Oto moja dawka szt/dzień:
- 30 kg kiszonki z kukurydzy
- suche siano do oporu
- od 2.5 do 4,0 kg pełnoporcjówki 30% białka Vem 920 wedle zasług
- 150g drożdży
- 340 g witamin
Parametry białko 3,6 tłuszcz 4,2 mocznik 160-190
Proszę o poradę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez grzesiek88
      Witam! Tak jak w temacie koledzy jakie macie sposoby na to by sianokiszonka po otwarciu dłużej zachowała świeżość. Obecnie mam jeszcze mało ogonów w oborze i powoli mi idzie skarmianie kiszonki, jak otworzę balota to po trzech dniach jest w środku gorący i zaczyna pleśnieć na biało więc idzie na straty bo mogą się bydlaki zatruć taką spleśniałą. Myślałem żeby rozcinać folię w połowie balota, pół kiszonki wziąć do skarmiania a na to drugie pół zaciągnąć spowrotem tą folię i w miejscu cięcia okręcić ze dwie warstwy streczem tak żeby powietrze nie dochodziło. dałoby to coś? jak myślicie ma to sens?  czekam na wasze pomysły i opinie na ten temat
    • Przez everto
      witam, 
      jestem ciekaw waszych przepisów na śrutę. Obecnie dajemy pasze pełnoporcjowe gotowe ale ich cena skłania mnie do zakupu mieszalnika i robieniu samemu. Podajcie tu tylko swoje przepisy na pasze tj. ile % i czego. Piszcie również wasze opinie na ten temat.
    • Przez karolursus2812
      Mam do was pytanie zamierzam w tym roku zrobić sianokiszonkę z 2 ha łaki dla 8 szt bydła jak na razie nie wiem ile trzeba czekać żeby dobrze ukisło i żeby bydłu nie zaszkodziło czy jakieś preparaty się stosuje czy tylko po prostu zwykłego balota owinąć filią i go zostawić
      Proszę  o odpowiedzi ponieważ nie wiem dokładnie gdyż sianokiszonkę robię dopiero 1 raz
    • Przez anka899
      Jak zwiększyć wydajność mleczną?
      Jak karmić krowy w okresie produkcyjnym? zasuszania? okołoporodowym?
      Do dyspozycji mam:
      kiszonka z kukurydzy
      sianokiszonka
      kiszonka z żyta
      śruta zbożowa
      wysłodki buraczane
      premiks witaminowy
      słoma
      Proszę o wszelkie porady. Pasza zadawana ręcznie.
    • Przez Sethlinia
      Studiuję Zootechnikę na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie, w przyszłym roku będę pisać pierwszą swoją pracę, tj. inżynierską odnośnie żywienia zwierząt hodowlanych, w tym bydła Mięsnego/mlecznego). Temat pracy dotyczyć będzie zastosowania wytłoków (głównie z jabłka, ale innych również w mniejszym stopniu, głównie dla porównania), a nikt inny się nie orientuje lepiej w tym, czym żywi zwierzęta oraz jaki ma to na nie wpływ, jak sam hodowca, więc moje pytanie brzmi: czy mają Państwo może dostęp do informacji odnośnie składów chemiczno-pokarmowych wytłoków (tych, które Państwo wykorzystują u siebie), może procentowego ich udziału w ogólnej dawce pokarmowej, efektów jakie spowodowały tego rodzaju dodatki do paszy...
       
      Na pewno jako hodowcy mogą mieć też Państwo kontakt ze Związkiem Hodowców Bydła, gdzie mogą być dostępne podobne dane, np. statystyczne zużycie odpadów owocowych na gospodarstwo, i co najważniejsze: efekty produkcyjne. Czy mają może wpływ na przyrosty (albo nie, to też jest jakaś informacja), czy ich brak/obecność w paszy wpływa np. na lepsze/gorsze trawienie, przeżuwanie, produkcję śliny podczas przeżuwania. 
       
      Przeczytałam już na Państwa forum tematy zahaczające o temat wytłoków, jednak niestety, na potrzeby pracy, dane jakich potrzebuję muszą być dużo bardziej precyzyjne, najlepiej oparte - może na badaniach, może na poradach Ośrodków Doradztwa Rolniczego lub po prostu poparte własnymi wynikami produkcyjnymi (czy to przyrosty, czy to mleczność lub jakość mleka)?
       
      Innymi słowy, jestem otwarta na każdą możliwą pomoc.

      Prosiłabym również ew. Administratora o pomoc "forumową", tzn. jako że moja praca dotyczyłaby różnych gatunków zwierząt, a sekcje "żywienia" są u każdego gatunku oddzielnie (a nie chcę SPAMować na forum tymi samymi postami w wielu miejscach), istnieje jakiś dobry sposób na rozwiązanie tego problemu? Czy jednak umieścić w każdej sekcji podobne treścią pytanie i nie stanowiłoby to przeszkody?

      Z góry dziękuję i pozdrawiam
       
      Joanna
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj