Vhalior2

jałówki 50%mięsne 50%hf jakim bykami kryc?? czy mozena limuse??

Polecane posty

Vhalior2    66

Mam pytanie mam jałówki 50%mięsne jakim bykiem zacielić żeby nie miały problemu z wycieleniem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikic360    56

Myślę że limousine dla jałówek będzie najlepszy.

 

My zacielaliśmy jałówkę 50% limousine bykiem limousine (zapłodnienie naturalne) i cielak był bardzo mały i ocieliła się sama.

 

A Ty jakiej rasy masz te jałówki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

My wszystkie jałówki zacielamy LM. Wcześniej zacielaliśmy Angusem czarnym. Cielaki bardzo małe i zero problemów z porodem <_< .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vhalior2    66

No ja mam 50% lm i 50%hf są dość duże oraz mam jedne 50%bbb i nie wiem czym zacielić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justin92    0

Witam mam 2 jałówki limozine i 2 simentalerki do zacielenia . jak myślicie jak by było najlepiej zacielić ? naturalnie czy sztucznie ? i jakim bykiem ? dodam że jałówki chodzą luzem i mają wybieg na świerzym powietrzu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszr    0

@justin92 to że dużo chodzą powinno mieć bardzo pozytywny wpływ na łatwość porodu. Jeżeli masz swojego dobrego rozpłodnika to nie powinno być raczej żadnego problemu. Nie wiem jak u ciebie to wygląda czy buhaj sobie spaceruje między resztą stada. Sztuczna inseminacja też raczej nie ma problemu, przy dobrze zaobserwowanej rui za 1 podejściem powinny się zacielić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Lepiej sztucznie limousine ale na łatwosć porodów. Kiedyś mieliśmy buhaja czystorasowego limousine z licencją ale nie był sprawdzony na łatwość porodów i były problemy bo zdarzały się cielaki ponad 50kg i do tego z szeroką miednicą, głowa i przód przechodziły bez problemu, blokowały się tyłem. Odkąd mam inseminacje na jałowki najczęsciej red angus. Limousine jesli chodzi o porody są różne, do towarówki raczej dają te "duże".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

również mam 5 jałówek 50% lm 50% ho i zastanawiam się jak by się cieliły po blondzie .. ? ma ktoś doświadczenie w takim krzyżowaniu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Ja mam taki problem, że mam krowy takie jak w temacie i chciałbym je zacielać 100% buhajem Limousine, tylko ojciec jest przeciwko bo myśli, że krowy nie dadzą sobie rady przy porodzie i może je rozsadzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Przecież LM to małe cielaki i łatwe porody. Chyba, że krowa ma na sobie więcej tłuszczu niż czegokolwiek innego, ale wtedy żadna rasa nie pomoże na łatwy poród

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

dokładnie jak kolega mówi u mnie brat zaciela krowy LM to takie małe są jak od jaówki po 1 wycieleniu dopiero z czasem nabierają na masie,pierwiastki powinno byc dobrze zacielać LM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj