And2ej1

Przyczepa D83 sztywna wyładunek żmijkowy

Polecane posty

And2ej1    4

Witam piszę bo jestem w lekkim kłopocie a przy odważnej konstrukcji...

Posiadam przyczepkę Autosan D83 sztywna i postanowiłem zrobić jej rozładunek żmijkowy i teraz tak zamocowałem żmijkę o średnicy ślimaka  300mm na środku podłoga zrobiona pod kątem do ślimaka wyładunek jest z tył oraz napęd też z tył i tu problem według konstruktora co kupowałem żmijkę zalecał mi silnik elektryczny o mocy 4 kw z przekładnią 1.60 nowy koszt kompletu(1200zł) ale pasuje mi bardziej zrobić napęd hydrauliczny tzn podpinam do ciągnika pod hydrauliczne wyjścia  i tu moje pytania może ktoś doradzi..

- jaki silnik hydrauliczny ??

-Czy nie mogła by być Pompy PZ3 ???

-Czy przekładnia 1.60 to nie za mało ???

 

Postaram się wrzucić zdjęcia przyczepy przed w trakcie prac i po zakończeniu oraz koszty całej budowy..

 

Pozdrawiam z góry dziękuje za info 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

To już może prościej i taniej na wywrotkę przerobić i była by bardziej uniwersalna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

jeszcze prościej zrobić napęd na WOM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

No ciekawe jak widzisz pogodzenie skrętu przyczepy z połączeniem wom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wom by się sprawdził przy tandemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
And2ej1    4

wywrotkę prościej i taniej niestety nie.. Ani taniej ani prościej było liczone same siłowniki to koszt 3 tyś używek :)

Wom było by prosto ale niestety nie da rady dlatego potrzebuje doradcy żeby odpowiedział na moje pytania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Błędem jest przeróbka sztywnej na wywrot tylko na bok ja osobiście zrobiłbym na 1 tłok i na trzy strony, policz to że ta przyczepa będzie wtedy wozić zboże palety z nawozem może obornik jak nie szkoda czy też ziemię albo musery z wodą na pole ile masz zastosowań jednej przyczepy? w tym przypadku jedno i tylko a

w drugim cała gama i co się lepiej opłaca? przyczepa jedynie na sezon czy na cały rok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
And2ej1    4

Słabo kolega ma pojecie zrobienia takiej przyczepy na jeden tłok to jest pewna śmierć tej przyczepy dodam że na nią wchodzi około 12 ton pszenicy i co byś nie robił to gdzieś puści:) na 2 tłoki bym się zgodził jeszcze ale pewniej na 3 ;) Następnie ta przyczepa tylko i wyłącznie do zboża i rzepaku oraz kuku:)

PAnowie mi nie chodzi co lepiej tylko potrzebuje odpowiedzi na moje pytania bo jestem przy końcu pracy na tą przyczepą i chciałbym zrobić próbę jak mi to wyszło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

silnik hydrauliczny będzie najlepszy, podłączysz do ciągnika i w każdym miejscu mozesz wyładować mam coś takiego w Brandysce  wywrotce, tylko,że na środku jest zsyp, po podniesieniu spadnie ok 40% zboża , a resztę trzeba było szuflować.Teraz podłączam zmijkę i samo leci.Co do sinika to nie pamiętam ale cenowo ok 300 zł, a parametry cos jak w owijarce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Chyba przesadziłeś ze średnicą ślimaka, takiego gnata napędzić przy takiej długości i naporze zboża to ciężko.... Lepszy byłby ślimak fi 150 i znacznie lżej by szedł a wydajność nadrabiałby predkością obrotową. Swoją drogą świetny sposób na wyładunek sztywnej przyczepy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

silnik hydrauliczny będzie najlepszy, podłączysz do ciągnika i w każdym miejscu mozesz wyładować mam coś takiego w Brandysce  wywrotce, tylko,że na środku jest zsyp, po podniesieniu spadnie ok 40% zboża , a resztę trzeba było szuflować.Teraz podłączam zmijkę i samo leci.Co do sinika to nie pamiętam ale cenowo ok 300 zł, a parametry cos jak w owijarce

 

Jak bym czytał sąsiada :D

Ma brandyskę na boki, 10 ton pszenicy wchodzi i przy załadunku tira żmijką była masakra, 4 tony samo poleciało a resztę przerzucić trzeba było. zrobił ślimak na boku na silnik hydrauliczny i wszystko samo zleci, aby siedzi w ciągniku i fajkę pali  :lol:  :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

odpowiednio wzmocnić ramę nie załować materiału i musi chodzić a wtedy fajna przyczepka sie robi tylko jaki koszt przeróbki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matias95    80

Co do przerobienia d 83 na trzystronny wywrot mam mieszane uczucia. Co prawda jest to przydatne, ale czy taka konstrukcja wytrzyma? Kiprując na tył pełną przyczepę pszenicy może coś nie wytrzymać.... ba prędzej czy później coś puści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

No jakoś hl-ki przerabiają na wywrot na 3 strony i nic im się nie dzieje a one mają 8t ładowności a wozi się nawet 12 i działa to co tu ma nie wytrzymać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1581

Kolegi poszukaj jakiegoś fachowca od chydrauliki siłowej i ci powie jak będzie dobrze , bo tu na forum to tylko doradców co każdy swoje opowiada .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
And2ej1    4

Hehehe panowie jeśli chodzi o kiper do przyczepy d83 to pierwsze primo nigdy na 1 tłok prosta zasada krzywienie ramy nawet nie widoczne późniejszym czasie pękniecie czyli złamanie :) mam kilku fajnych majstrów i żaden nie chciał się podjąć jak to stwierdzili że woleli by od podstawa robić przyczepę niż z d83 kiper następnie jak by mieli już robić to na 3 tłoki żeby ciężar dobrze po tej ramie rozprowadzić a następnie to koszt takie przeróbki tak żeby to miało ręce i nogi około 10tyś tylko się nie zapytałem czy za materiał czy z robotą hehehe koszty wszystkiego czyli całej przeróbki z robotą z silnikiem elektrycznym oraz przekładnią i żmijką fi300 taką jak mam około 6 tyś;) pod koniec tyg wstawię zdjęcia 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj