jaro93

Bronowanie przenżyta

Polecane posty

marex    0

Ja w sumie też bronuje ozime zborza. Kiedys dla porównianie zostawiliśmy jeden kawałek niebronowany i nie wiem czy to akurat było tym spowodowane, ale na bronowanych kawałkach były lepsze plony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

Pszenicy po zimie nie bronuję nie ma takiej potrzeby , można jedynie uszkodzić rośliny szczególnie korzenie, jak przyjdzie przymrozek uszkodzi odkryte mlode korzonki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

Ja słyszałem że robi się to na pokrzewienie zborza, a co za tym idzie większe plony, ale kto to teraz stosuje.


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbi10495    0

Boruję sie zboża w celu pobudzenia nasion te które nie zdażyły wykiełkować i wtedy dostają słońca i powietrza i te nasionka wschodzą sobie


2812=Power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Niszczy się zarodki chwastów i najleprza do tego jest brona chwastownika, Bronowaniem też rozżadzmy za gęsto posiane zboża ale to juz zwykłą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boruję sie zboża w celu pobudzenia nasion te które nie zdażyły wykiełkować i wtedy dostają słońca i powietrza i te nasionka wschodzą sobie

 

A po co wg Ciebie pobudzać do wschodzenia nasiona zbóż ozimych wiosną? Przecież to jakiś absurd.


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

Bronuje się aby wzmocnić ukorzenienie roślin a co za tym, idzie zboże lepiej się rozkrzewia. A nasiona które nie wzeszły na jesieni teraz tez nie powschodzą. Jeśli np. zboże źle przezimuje(mrozy) można je pobronować to daje bardzo dobre efekty. W moich stronach robi się to bardzo często.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

mozna bronowac pszenice i pszenzyto.ja sieje nawoz a potem lekkie brony.zawsze jakies chwasty sie wyrwa ,troche gleba sie przewietrzy po zimie ,a ze dosyc gesto sieje to chocby sie troche roslin wyrwalo to nie zaszkodzi.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

Kilka lat temu było u nas dużo śniegu i pszenżyto wygniło zanim się stopił. Wtedy bronowałem ale plony i tak były bardzo słabe. Jak nie było jeszcze oprysków to wiosną bronowano oziminy żeby zniszczyć trochę chwastu i pobudzić rośliny, teraz rzadko się to spotyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Poprostu bronuje się tak że żeby ruszyc tą zewnętrzną skorupę która robi sie po zimie i żeby gleba mogła lepiej oddychać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

to zbędny zabieg,spalenie dodatkowych litrów paliwa,podniesienie kosztów,co to jest KRZENIE? pszenżyto krzewi tak jak inne odmiany pszenicy czy żyta a nie jak nie którzy piszą że poszczegulne odmiany,chwasty to się niszczy cherbicydami i nej lepiej na jeśeni, a co do krzewienia to są inne sposoby , napewno nie mechaniczne.panowie bronowało się 15 lat temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

pszeżyto głównie w granicach 75% krzewi się jesienią , nie jak przenica głównie wiosną w zależności od odmiany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

dawaj jakiś link, albo coś innego, to chcesz powiedzieć że na wiosne się nie krzewi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Panowie ponawiam temat. Zyto u mnie jest porażone pleśnią śniegową. Pomyślałem żeby po daniu nawozy lekko ruszyć ziemie broną lekką. Z jaką prędkością wykonać taki zabieg lub z jaka szybkością to robicie(o ile jeszcze ktoś to stosuje)?


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj