kondziu123

Zbiorniki na paliwo

Polecane posty

kondziu123    3

Witam, nie znalazłem podobnego tematu więc zakładam nowy.
Ostatnio słyszałem że będą kontrolować zbiorniki na paliwo. Chodzi o to by każdy posiadał zbiornik dwupłaszczowy albo zbiornik jednopłaszczowy który posiada atest. Tak zwane plastikowe tysiaki nie mogą służyć do przechowywania ON ponieważ nie są do tego przeznaczone. I teraz pytanie czy to jest prawda i znaleźli kolejny pomysł na gnębienie rolników czy po prostu firmy sprzedające atestowane zbiorniki chcą zarobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michu20    165

dwa lata temu miałem kontrol to nic się nie czepiali że paliwo w plastikowych zbiornikach ale jak jest teraz to nie wiem mogło się coś pozmieniać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondziu123    3

Czyli jednym słowem paliwa w nich przechowywać nie można. A ktoś wie jakie są ewentualnie konsekwencje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    856

to nie do końca jest tak jak piszecie. Według prawa owszem nie można przechowywać paliwa w typowych mauzerach chyba od połowy 2013 roku. Sam miałem teraz zakupić takie 2 sztuki i zamówić paliwo. Jeszcze na tą chwilę mogę to zrobić, tylko z tego co brat cioteczny(pracuje na stacji i m.in. przyjmuje zamówienia na dostawy hurtowe paliw do rolników) mi mówił, że samochody rozwożące cysterny mają być podłączone do jakiegoś systemu i mogą one zlewać paliwo do odpowiednio certyfikowanych zbiorników. Nie pytałem się go o szczegóły, bo jak mam tylko na jedno tankowanie wydać parę stówek na mauzery i do tego za dobry dystrybutor zapłacić 2-2,5tyś to po prostu szkoda mi było wydać na to kasę i zamówiłem u niego zbiornik dwupłaszczowy o poj.2500L.

Jeszcze wspominał, że jak bym tankował na stacji to jak najbardziej mogę lać paliwo nawet w mauzery, ale do domu mi nie dowiozą paliwa jeżeli nie będę miał odpowiedniego zbiornika, a jak wiadomo na stacji zawsze będzie drożej mimo, że i tak mam u niego lepsze upusty jak inni


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Wniosek: w razie kontroli oficjalnie nie robimy zapasów paliwa. Kupujemy na bieżąco. Tylko zbiorniki muszą stać w mało widocznym miejscu. Przynajmniej u mniejszych się sprawdzi takie wyjaśnienie, gorzej może być jak ktoś przepala kilka-kilkanaście tys litrów na rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    856

to zależy. Jeżeli jeździsz na stację i kupujesz tam paliwo to nie musisz się kryć nawet jak bierzesz 2-5tyś litrów, ale warunek to tankowanie bezpośrednio na stacji paliw. Tankujesz w co chcesz i tyle w temacie, choć przy dużym jednorazowym zakupie paliwa też mogą się doczepić(myślę o przedziale od 2,5tyś litrów w górę) . Gorzej jak przywożą Ci paliwo na podwórko autocysternami. Wtedy będą  mieli odnotowane w systemie że pod taki adres zostało dostarczone paliwo w konkretnej ilości i masz obowiązek pokazać kontrolerom gdzie i w czym przechowujesz takie ilości paliwa.

 


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Napędzanie kasy i nic wiecej ,ktoś ma produkcję atestowanych i sprzedac nie moze w ilości jakiej by chciał ,więc ciśnie tam gdzie trzeba ,wzamian oferując wiadomo co i interes sie rozkręci ,

Paliwo jest tak drogie że kazdy z nas starannie je przechowuje ,pieprzą o eko.,jak bym rozlewali je jak wode ,nikt nie pozwoli sobie na to ,żeby przechowywac w nieszczelnym ,te tysiączki sa do tego bardzo dobre tylko naklejki atest brakuje ;[ Robia problemy tam gdzie ich nie ma .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Tylko żeby nie było, że to wina PiS-u, bo ustawa weszła w życie z dniem 1 stycznia 2013 r.

Od tego dnia nie będzie możliwe magazynowanie paliwa, oleju napędowego w zwykłych zbiornikach (beczkach), czy mauzerach 1000l, mających tylko jedną ścianę zewnętrzną. Dokładniej, minister gospodarki rozporządzeniem z dnia 12 grudnia 2007r., zmieniającym rozporządzenie ministra gospodarki z dnia 21 listopada 2005 r. w sprawie m.in. warunków technicznych, jakim powinny podlegać bazy i stacje paliw płynnych zmienił termin obowiązkowej modernizacji zbiorników paliwowych z jednopłaszczowych na dwupłaszczowe z dnia 31 grudnia 2007 r. na 31 grudnia 2012 r.

 

Warto poczytać: Dz.U. Nr 243, poz. 2063.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

a mi kiedyś ktoś co robił cross compliance  powiedział że mausery w garażu mogą stać nie ma problemu aby w tym pomieszczeniu nie było paszy, czy mogą takie na zewnątrz stać to hmm nie wiem. ale sam  bym ich tam nie postawił nigdy :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Bo tych od cross compliance interesowało tylko aby nie były gdzieś przy paszy itp. a w wymogi techniczne przechowywania zbiorników i przepisy o tym już nie wchodzili. Nie ich działka ;)

 

Edytowano przez romek6340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumci    2

podobno firmy dostarczające paliwo mają spisywać numer zbiornika do którego wlewają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

yyyy czy to poważnie ktoś tu mówi o rejestrze ? bo troszkę do idiotyczne aby rolnik musiał prowadzić taki rejestr... kto będzie pilnował i kontrolował go, i po co ? A stacje benzynowe jeszcze nigdy nie pytały o nr zbiornika itp. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Piszą tu co nie którzy jak na razie stertę nie podpartych niczym informacji, przez co się tylko zamęt. Dodatkowo autor tematu mógł się podpiąć pod temat który istnieje i nie zakładać nowego co na pewno zaśmieca forum.

 

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/61186-przechowywanie-paliwa-w-gospodarstwie-a-litera-prawa/


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Głupota, ja tam kupuję w bańkach 30 l po oleju silnikowym, 10 baniek na przyczepkę i na stację, co zostanie to stoi w garażu, skoro olej można w nich transportować i przechowywać to i ON, na pewno ta bańka ma wszelkie atesty a jak nie to niech lotos czy orlen też sprzedaje w dwupłaszczowych  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Mnie to nie obchodzi, dam prostą odpowiedź lali z kontroli że bańka ma atest bo jest dopuszczona do przewożenia w niej substancji niebezpiecznych- rozpuszczalników, olei, żrących środków czystości itp i jak zwykle ani be ani me i powie że jest ok. Dziś atest ma wszystko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Tu nie chodzi o detaliczny zakup paliwa z dystrybutora tylko hurtowy z cysterny. Od 1 kwietnia hurtownicy będą monitorowani z urzędu gdzie leja paliwo, czyli nie wleją paliwa do jedno płaszczowego zbiornika bo im ustawa zabrania. Nikt nie będzie ryzykował utraty koncesji.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

No tak ale i mali jako użytkownik końcowy też muszą  znakować bańki/ kanistry z atestem odpowiednimi  piktogramami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Może będzie może nie będzie jak na razie to takie gdybanie. I wszystko idzie obejść. Jesli chodzi o przechowywanie paliwa na razie ma być w oddzielnym pomieszczeniu zdała od pasz i zwierząt.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peters    21

Gdzie można kupic tanio w miare dobry zbiornik dwuplaszczowy? Bo slyszalem ze u dostawcy paliw mozna kupic takie zbiorniki duzo taniej niz np u producenta.. Cos wiecie na ten temat?:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez hary6400
      witam mam john deere 7820 , gdzie w tym sa bezpieczniki to jest taki sam model jak 7720 albo 7920 w ktorym miejscu ,
      i mam z nim problem ostatnio na polu wyskoczył mi komunikat  ze mam niski poziom paliwa . chociaz przed wyjazdem wtankowałem około 120 litrow pozniej wyswietliło system poziom paliwa i ciagnik zaczał przerywac i zgasł, na słupku wyskoczyła mi jedna kreska paliwa a jak wjezdząłem na pole miałem prawe cały bak  paliwa ,  teraz  ciagnik pracuje na polu i cały czas komunikta niski poziom paliwa choc jest pelen co mogło sie stac , gdzie dostac sie do  czujnika poziomu paliwa 
      prosze o pomoc
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam zużywam rocznie około 60t RSM przechowuje go w mauzerach 1000l i trochę mnie to wkurza bo  do napełnienia opryskiwacza potrzebuje 2 traktora z turem i mauzery zastawiają mi podwórko nie znacie jakiejś firmy z wielkopolski , z dolnośląskiego opolskiego czy łódzkiego która wydzierżawiła by mi zbiornik na warunkach że muszę go napełnić przynajmniej 2 razy w ciągu roku  albo na innych zasadach?
    • Przez michal_t25
      Witam
      Jak odkręciłem ten dekielek z tabliczką to wylało się paliwo (niewiele), ale czy powinno tam być?
      A dlaczego odkręcalem? Bo ostatnio wszystko na zewnątrz w pobliżu pompy było zabryzgane paliwem, tylko w czasie jednego momentu, którego dokładnie nie widziałem, ale zauważyłem skutki. Ujście najwidoczniej było z tych plastikowych osłonek - bo tam było potem jeszcze nieco wilgotno. To już się nie powtarza, ale ogólnie może tam gdzieś jakąś uszczelkę należy wymienić. Wuj mówił, że tam raczej nie powinno być paliwa - tylko w jednej komorze.

    • Przez t25a1
      Kupie 2 zbiorniki mauzer 1000l uszkodzone(pęknięte, dziurawe). Najlepiej woj podkarpackie.
    • Przez elpolacco
      Sprzedam silos na zboże.Pojemność ok. 10T. Wymiary widoczne na zdjęciach.
      Średnica zbiornika: 2.4m
      Wykonane z blach o grubości: 3mm.
      Zbiorniki czyste, magazynowane były w nim tylko pasze. 
       
      Miejscowość: Wolbrom (małopolskie)
      Możliwość transportu w dowolne miejsce w okazyjnej cenie.
      Cena: 3000zł.
       
      Zdjęcia w ogłoszeniu:
      https://allegro.pl/silos-paszowy-zbiornik-na-zboze-10t-i7453786433.html
       
      Więcej informacji udzielę telefonicznie
      Tel. 5O2 O21 846
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj