Skocz do zawartości
Luke16

Jak Wam odpalają ciagniki zimą?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Luke16    170

Jak było to można skasować...

Jestem ciekaw jak Wam odpalają ciągniki zimą przy obecnych mrozach?
Pisać markę i model.

Zacznę od siebie:
Renault 95.14 do -10ciu po podgrzaniu świecą gada od strzała, poniżej bez samostartu ani rusz.
Massey Ferguson 675 bez podłączenia grzałki do prądu nie chce gad palić poniżej 0. Powyżej od strzała.

Zenek714    0
Napisano (edytowany)

McCocmick MC 80 przy -17 zapalił o 10s kręcenia ale akumulatory ładowane 4-5h. Jak akumulator ma mniej niż 12.2V to automat nawet nie rusza rozrusznikiem.

Grunt to dobre paliwko z dodatkiem uszlachetniacza i 1 flaszka dobrej dykty z baku.

Pytanie odemnie: dolewa ktoś do baku dykte tz denaturat? Na wytrącanie parafiny super sprawa, Tata dolewa od 30 lat i jeszcze nie miał problemu aby parafina zakleiła filtry

Czemu samostart a nie plak?

Edytowano przez Zenek714

wojtal24    173

zetor 6211 od strzala przy -11 a 10540 z grzałką w bloku

Wiadomość z agroFakt.pl

Luke16    170

wojtal u nas mieliśmy 7211 od nowości w zimę nigdy bez grzałki nie zapalił... 8145 palił od strzała nawet przy 25 stopniach na minusie, C-362 też paliła od strzała, C-330 na tzw "kopciucha", Renault 70.34 jej mróz też nie był straszny, 77.12 tak samo jak 95-14 paliła. U nas ferdziu raczej rzucił palenie przez paliwo na "naszym" Orlenie jest straszna lipa. Widzę też to po aucie (TDI) jak zatankowałem na BP w Łodzi inny samochód i znacznie więcej km zrobiłem za tą samą kasę, no i dodatków się żadnych nie dolewało... 

Zenek bo plak jest do czyszczenia deski rozdzielczej w aucie a samostart do odpalania :D  :P  :D

lukbold    411

360-3p z silnikiem do remontu przestaje kręcić przy -15... powyżej pali od strzału a nawet świecy nie ma. Mf3060 przed remontem również palił przy -15 i to nawet bez świecy... Teraz trzeba grzać...

Jest to możliwe żeby silnik ze zużytym tulejami lepiej palił? olej na tulejach ułatwia rozruch? naprawdę boję się ruszać tego 3p choć pół litra oleju za dzień pracy wypije

NH T6.175 -15 mrozu ze świecami ktore właczają sie automatycznie po przekręceniu zapłonu pali jak w lato elegancko :) C-360 3P podobnie ale ja mamw nim świece zamontowaną podgrzeje 30 sekund i również jak w lato :)

witejus    120

wojtal u nas mieliśmy 7211 od nowości w zimę nigdy bez grzałki nie zapalił... 8145 palił od strzała nawet przy 25 stopniach na minusie, C-362 też paliła od strzała, C-330 na tzw "kopciucha", Renault 70.34 jej mróz też nie był straszny, 77.12 tak samo jak 95-14 paliła. U nas ferdziu raczej rzucił palenie przez paliwo na "naszym" Orlenie jest straszna lipa. Widzę też to po aucie (TDI) jak zatankowałem na BP w Łodzi inny samochód i znacznie więcej km zrobiłem za tą samą kasę, no i dodatków się żadnych nie dolewało... 

Zenek bo plak jest do czyszczenia deski rozdzielczej w aucie a samostart do odpalania :D  :P  :D

ja bym się z plaka nie śmiał zapal na samostarcie a na plaku to zobaczysz różnicę ^^

PRIMO    189

Ursus 5314 jak i Zetor 5211 obydwa mają grzałki w bloku używane dopiero jak temperatura spadnie poniżej -5* tak to szkoda rozruszników i aku

Patryk1222    23

Nh t6 165 przy -17 st odpalal bez problemu a ursus 1224 do -12 normalnie po chwili kręcenia zaskoczył powyżej -15 palnik w kolektor ssący inaczej nie złapie (rozrusznik niby najmocniejszy a baterie 2x 125ah 950a po odpaleniu poniżej -15 musi pochodzic z 5 min bo wszystko wyje z oleju robi się smar...

Z c360 to różnie jedna odrazu złapie na -15 a drugą jedynie z palnikiem i plakiem i z dobrymi akumulatorami się umeczy...

Milosz27    177
Napisano (edytowany)

U mnie

JD 3040 na razie nie było takiej temp. żeby używać wspomagaczy do odpalania oczywiście poniżej 0 używam świecy płomieniowej  poniżej -10 pare razy zakręci ale pali sam,

c-360 przed remontem poniżej -5 bez samostartu ciężko, teraz po remoncie pali od strzała chociaż pompa wtryskowa nie jest w najlepszym stanie,

c-330 mam świecę płomieniową to mu mróz nie straszny  ale on w większości stoi w oborze także ma lux warunki B)

MTZ 82 od jesieni ma wolne ;) ale tam potrzeba dobrego startu to pali na strzała.

Edytowano przez Milosz27

TheLukasTeam    52
Napisano (edytowany)

Po samostarcie silnik pracuje bardziej twardo (o ile można nazwać to pracą na tym paliwie :D ), natomiast plak jest delikatniejszy i trudniej go przedawkować, a też bez problemu na nim odpali ;)

Edytowano przez TheLukasTeam

Daaniel766    1

Zetor 7011 sam pali do -14 bez żadnych grzałek ani innych wspomagaczy, tylko ssanie potem ładuje akumulator. Renault 103.14 po dłuższym postoju tez bez żadnych problemów.

Slaszmh9014    0

C360 poniżej 0 ciężko żeby zadadala :( mtz 82 (86r) akumulator 12v 140ah 1000a + przelanie ciepłą woda i -20 o 4 nad ranem mu nie straszne . Ursus h9014 do -5 na dotyk -5 - -10 trzeba z 3h akumulator podladowac po nizej -10C nawet juz go nie próbuje ( kiepski akumulator ) nie uzywam i nie polecam samostartów, praca silnika przez pierwsze sekundy nie brzmi zbyt fajnie i tez nie jest zdrowe dla niego. trzeba tez uważać żeby samostart nie był zbyt " ostry " go gdy są zamantowanie świece zarowe , plomieniowe i grzeje moze dojsc do wybuchu w kolektorze dolotowym .

Trojak    5
Napisano (edytowany)

Ja tak jak kolega powyżej ,  C-330 przy - 10 na świecach bez problemu ( silnik po remoncie 220 mtg.)

Edytowano przez Trojak

lukbold    411

tak tak... Tylko dodaj wzmiankę o grzałce albo przelewaniu gorąca wodą :-)

MaciejEs    9

zetor 7245 z grzałką, c-330 bez świec ciężko ale pali, c-360 3p elegancko, 1634 tez elegancko

Trojak    5
Napisano (edytowany)

Do

lukbold

Tylko po co 2 razy obróci i pali ( dobry akumulator ewentualnie drugi równolegle )

Edytowano przez Trojak

ovi    35

miałem okazje widzieć tłoki z c4011 po przedawkowaniu samostartu

Tomasz78    335

tez jestem ciekaw ,jak dla mnie to nic im nie powinno byc  chyba że na sworzniach dostały ,bardziej cierpi wał i zawory bo jeb.....e konkretne ,to trzeba z głowa stosować .

seweryn20    583

Dokładnie. Nie ma prawa się jako tako nic stać. Może zdarzy się że układ korbowy dostaje mocniejszego kopa i na tym koniec.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez patryk165
      Słyszeliście możne że ktoś komuś wsypał cukier do baku w traktorze lub maszynie napędzanej na ropę. Słyszałem ze traktory stawały, a ciekawi mnie jak było naprawdę?  
    • Przez AdrianFanDeutz
      Gdzie mozna kupic ile kosztuje obciaznik do ciagnika na przedni tuz waga jaka mnie interesuje to ok 800kg
    • Przez michal_xs
      Witam chciałbym dowiedziec sie cos wiecej o użytkowaniu traktora z DPF. Planuje zakup jd z filtrem dpf. Pracował by on głównie z turem . Przez okres zimowy co 3 dzień po ok 30min. Jak bd wyglądać to cale wypalanie itp? Czy bedzie to uciążliwe? Moze ktos taki traktor uzytkuje i opiszę jak sie ma sprawa?
    • Przez endrju00711
      Stworzyłem ten temat, ponieważ coraz więcej na rynku pojawia się tzw. okazji, i ludzie mają zabujcze pomysły jak wyłudzić od człowieka pieniądze. Oraz jak można się przed nimi przestrzec.

To może ja zaczne, dziś wróciłem z wycieczki kraioznawczej, ponieważ tak to nazwaliśmy. Od jakiegoś czasu szukałem ciągnika, RENAULT cztero cylindrowego, jak się trafi to tur nie zawadzi, ale do rzeczy. Znalaeźliśmy oferte tzw. suuuuper okacje RENAULT 75-14 z ładowaczem czołowym, krokodyl, łyżka, trzy miesiące gwarancji (co było dla mnie podejrzane od razu ), transport gratis. I takie tam szmery bajery
      Dokładnie to ta oferta :
      http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B99711

Niezła co nie ?? PRZESTRZEGAM TO OSZUST !!! najlepsze jest to że gość robi tak co miesiąć, dowiedziałem się to w sklepie, bo szukałem adresu, ale oczewiście on nie istniał. Pytam się czy jest taki gośc co ciągniki sprzedaje ?? Mówią cytuje ,, Nie, ile pan stracił, pewno po John Deera pan przyjechał HEH ?? " Mój ojciec mówi, nie po Renault , ,, O to nowość, ale nie jest pan pierwszy, bo już siedmiu u nas było HEH "

Całą spawe zgłosiliśmy na komendzie, jednego gością nie dość, że jechał 700 km w jedną strone, bo JD 6100 był w równie promocyjnej cenie, bo za 44 tyś

Najlepsze jest to że w środe miałem dojechać do niego na trasie i niby podpisać deklaracje, że taki i taki ciągnik odbiore, gość wyłączył telefon i udał głupka, później miał wymówke że mu się rozładował, że mamy wpłacić na konto zaliczke, że to na 100% ciągnik będzie nasz, ojciec mówi że inaczej jak do ręki kasy nie dostanie, to mówi że mamy przyjechać w piątek o piętnastej to zaraz całą kase mu damy i z ciągnikiem pojedziemy do chaty, no to pojechaliśmy, a tam niespodzianka Nie powiem troche ładnie mówiąc źli byliśmy ale nam przeszło na szczęście

Temacik ma być ku waszej przestrodze, i prosze o zamieszczanie linków, lub podawanie numerów istnych oszustów, lub ciągników z nieznanego źródła, może ona baaardzo pomuc innym, bo po co tracić kase, czas i nerwy

I jedna sentencja : NIGDY NIE WPŁACAJ KASY NA KONTO BEZ OGLĄDANIA CIAGNIKA I POTWIERDZENIA DANYCH OSOBOWYCH

Aha, zapomniał bym, mieli oni podrobiony dowód osobisty i założone konto w banku w Poznaniu, niech ten złodziej wie, że korzystając z komórki można go namierzyć co do 10 metrów, i policja ostro nad tym pracuje, ale na razie nie włącza numeru, i raczej był sprytniejszy i wyrzucił karte do śmieci, ale i tak mogą określić z kąd były wykonywane połączenia ( To dla złodzieja )
    • Przez tommy66692
      Instrukcje obsługi, tabele wysiewu i katalogi czesci do maszyn rolniczych podajemy w tym temacie. Przed pytaniem postawionym w tym temacie polecam poprzeglądać te tematy;
      http://www.agrofoto.pl/forum/Instrukcje-ob...czes-t2826.html
      http://www.agrofoto.pl/forum/Instrukcje-ob...czes-t9098.html