farmer7745

Aplikatory do konserwantów

Polecane posty

kikoland    0

post='479804']

wszystkie środki do zakiszania są takie żrące ?????????

 

mam prase zwijająca ale bele sie czesto psują albo po wstawieniu do obory zagrzewają moze ktoś ma jakiś na to patent ????? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekjas    0

Zobacz galerię http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=gallery&module=images&section=viewimage&img=179722

To mój aplikator: na szrocie znalazłem pompkę napędzaną silnikiem elektrycznym 12V (chyba od wspomagania) podłączyłem cztery dysze od opryskiwacza lanca z rurki, przełącznik przy kierownicy.Jako konserwantu używam EM mikroorganizmy lub inne biologiczne nie powodują korozji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kikoland    0

EM mikroorganizmy kto to rozprowadza chodzi mi o firme

 

np. Lactobacillus plantarum, Pediococcus pentosaceus) chodzi mi o takie szczepy bakterii

 

a aplikator jest spoko a ta kubotka to hohoh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PALAX    32

Mam prośbę może ktoś używa aplikatorów do zakiszacza jeśli tak to jakich oraz jakich zakiszaczy ;)

 

Ja zmontowałem aplikator od tego gościa i działa.

http://www.allegro.pl/item951624229_aplikator_do_zakiszaczy_wykonaj_sam.html

 

Dotychczas używałem zakiszaczy Sano LABAXIL oraz Schawman BONSILAGE FORTE oraz BONSILAGE PLUS. Po sano jest ładny zapach sianokiszonki jednak trochę grzeje się. Po schawmanie dobrze zakisza się jednak zapach taki sobie.


Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Najprostszy i najtańszy.

Na szrocie wyciągasz z poloneza pompkę od spryskiwacza szyb z workiem i, przewodami i dyszami. Kupujesz konserwant w jak największym plastikowym pojemniku 30-50 l.

Wycinasz szeroko pompkę z workiem.

Odwracasz pojemnik do góry dnem. wiercisz otwór i przyklejsz tu pompkę klejem do plastiku. Szukasz kawałek przewodu trójżyłowego i podpinasz zasilanie z gniazda ciągnika a na jednym przewodzie wcinasz się z przełącznikiem włącz/wyłącz. Dysze z przewodami rozprowadzasz po podbieraku żeby spryskiwały pokos.

Za 20 zł masz aplikator.

U mnie działa drugi rok i nawer pompka nie siadła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PALAX    32

No ciekawy pomysł, może pompa od poloneza jest okej, ale ja w pierwszym użyłem pompki paliwowej od lanosa i się zatarła po kilku przyczepach. Dlatego poszukiwałem pompki identycznej jak w aplikatorach faska bądż silaspray bo taki był zamonotwany na prasie do gniecenia ziarna w rękawie firmy AG-BAG Polska. Jednak wydać na aplikator ponad 3tyś to szkoda. No i wtedy znalazłem podobne ogłoszenie w zeszłym roku z którego skorzystałem. I mam teraz na przyczepie aplikator 250 litrów z beczki po glicerynie. Całość instalacji za około 450 zł.


Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PALAX    32

Najprostszy i najtańszy.

Na szrocie wyciągasz z poloneza pompkę od spryskiwacza szyb z workiem i, przewodami i dyszami. Kupujesz konserwant w jak największym plastikowym pojemniku 30-50 l.

Wycinasz szeroko pompkę z workiem.

Odwracasz pojemnik do góry dnem. wiercisz otwór i przyklejsz tu pompkę klejem do plastiku. Szukasz kawałek przewodu trójżyłowego i podpinasz zasilanie z gniazda ciągnika a na jednym przewodzie wcinasz się z przełącznikiem włącz/wyłącz. Dysze z przewodami rozprowadzasz po podbieraku żeby spryskiwały pokos.

Za 20 zł masz aplikator.

U mnie działa drugi rok i nawer pompka nie siadła.

 

Słuchaj jankris jaką ma ta pompka wydajnośc na minutę?


Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Powiem że nawet nie mierzyłem, dawkuje się na oko przez przyciśnięcie i przytrzymanie co jakiś czas przycisku elektrycznego na kilka sekund podczas jazdy. Staram się aby bańka 30 l kwasu mrówkowego starczyła na jakieś 100-150 bel, bo za więcej klient nie zapłaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PALAX    32

Nie żartuj ty używasz kwasu mrówkowego? Ile ci wytrzyma belówka? Poza tym jest on niezdrowy dla krów, fakt konserwuje doskonale.


Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturs860    0

ja tez mam w sieczkarni podobny silniczek co masfer55 poleca i wszystko chodzi bez zarzutów cały dzien. ja dodatkowo mam sterownik pwm (na alegro 50 zł)i ciśnieniomierz przez co moge z kabiny płynnie regulować ciśnienie. zbiornik mam 400 litrów z opryskiwacza i wystarcza na 3/4 dnia prxzy 1,5 litra na tonę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RYZYNH    3
Napisano (edytowany)

Tematy połączone

 

Wie ktoś może jak zrobić taki aplikator żeby wyszło tanio,może znacie jakiś prywaciarzy którzy to robią. Bo nie bedę płacił 3 tysiące za bańkę i spryskiwacz

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przejrzyj galerię wynalazki i udoskonalenia a najlepiej wpisz w szukajkę Aplikator to Ci znajdzie. Za Ciebie nie znajdę, więc włóż nieco wysiłku w wklep kilka literek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkamill    2

Kolego jak chcesz to podaj e-mail na priv. to wyślę zdjęcia. ja w tym roku sobie robiłem. koszt ok 200 zł. Aplikator założony na metal-fach z 562 z rotorem. wzorowany na oryginalnym aplikatorze z metal-fachu. do dej pory zaaplikował płyn w jakieś 80 belek. pompę mam trochę słabą bo 3l/min więc jeśli chodzi o mieszanie to słabo daje radę, no i zbiornik z bańki 20l, też jest za mały (innej nie miałem), sterowanie z komputera belownicy. Oryginalny aplikator ma wydajną pompę i zbiornik 60 l. Ja nie chciałem wydawać wiele kasy na coś co może się okazać niewypałem więc poszło trochę po kosztach.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez peewee1984
      Witam. Zastanawiam się nad zainstalowaniem w Jaguarze 690 SL instalacji do aplikacji zakiszacza podczas koszenia kukurydzy. Znalazłem na portalu taki zestaw:
      https://www.olx.pl/oferta/aplikator-zakiszania-pryzma-prasa-przyczepa-80-litrow-12v-fv-gw-ce-CID757-IDeUebB.html#85fc8da59d;promoted
      Pytanie do użytkowników, jak się taki sprzęt spisuje? Czy pompa elektryczna zda egzamin przy ciągłej pracy? Szukać jakiegoś firmowego sprzętu czy i ten spełni swoje zadanie? A może jakiś mały opryskiwacz zainstalować i napęd pompy zrobić silnikiem hydraulicznym? 
      Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj