Skocz do zawartości
krzysztof212

New Holland TM skrzynia dual

Polecane posty

Posiadam problem mój New Holland (skrzynia dual)czasami nie chce jechać. Biegi normalnie wchodzą ale nie chce ruszyć. Moim zdaniem to wina rewersa. Czy Wy macie/ mieliście podobny problem? Jak temu zaradzić?

Wiadomość z agroFakt.pl

Napisano (edytowany)

Dzieje się tak czasami, zwłaszcza jak jest rozgrzany ciągnik. Wydaje się, że ma chęć , ale nie ruszy .  Jak włączę reduktor na B to jest lepiej. 
Czujnik nie sprawdzany. 

Mam też czasami problem z przekaźnikiem rusza z dużym opóźnieniem, a czasami wcale nie ruszy i zapcha rozrzutnik . 

Edytowano przez krzysztof212

Myślę że to może być tłumik drgań... śruby mogły popękać. WOM dobrze działa? Jeżeli masz możliwość (jeżeli nie jeździ) to wbij najwyższy bieg (niech 1 osoba zostanie w kabinie żeby ciągnik nie odjechal) i weź jakiś klucz i zakręć trochę wałkiem wom i przyjrzyj się czy nie będzie chciał ruszyć. Oczywiście rewers do przodu. Jeżeli będzie próbował ruszyć to najprawdopodobniej tłumik drgań.

WOM działa z opóźnieniem , czasami wcale nie załączy. A gdzie znaleźć ten tłumnik drgań i te śruby?

Napisano (edytowany)

Nie od womu a od zapchania filtra/niskiego ciśnienia ale jak się nie pali to raczej nie to.
Dual commandy przynajmniej w TLu miały problemy z komputerami od skrzyni. Sprawdź też stan instalacji na wyjściu z lewarka (w tej gałce gdzie masz żółw zając) no tam też się lubią przecierać. Rozumiem że żadnego magika u Ciebie nie było żeby podłączyć kompa i zrobić diagnozę...

Edytowano przez alvaroalvaro78

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się