Polecane posty

TenTaki    0

Witam,

chciałbym zamontować wspomaganie w t25a leda. Tylko chciałbym to zrobić bardzo budżetowo. Ciągnik ma słuzyć do lekkich prac typ grabienie, przetrząsanie, siew. Tylko moje pola nie należą do najrówniejszych więc kierownica strasznie odbija a lata już jej zrobiły sporo luzu.

Pierwsze propozycje padają na wspomaganie od samochodów dostawczych. 

Mam do zakupienia wspomaganie od lublina (kolumna 200zł pompa 100zł).

Słyszałem że są małe i duże i problem czy mała da rade. Czy ta pompa wystarczy, czy lepiej kupic nsz 14?

Czy to zda egzamin? Ewentualnie jakie inne wspomagania pasują do tego ciągnika. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TenTaki    0

nie chce mi sie robić kolumny bo już ją dokręcałem i ma pół kierownicy luzu na 6 i gazie w podłodze sie nie da utrzymać na drodze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TenTaki    0

Za 700zł to spokojnie można zrobić wspomaganie hydrauliczne. Bardziej interesuje mnie coś od dostawczakow może ktoś wyślę modele które pasują i czy pompa da radę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wspomaganie w T25 chcesz zasilać z pompy hydraulicznej podnośnika to musiałbyś zastosować dzielnik strumienia, koszt nowego w granicach 350 pln. Gdy będziesz skręcał i podnosił maszynę naraz to podnoszenie będzie wolniejsze i wspomaganie słabsze. Wynika to z wydajności pompy. Coś z dostawczaków powiadasz....  Wspomaganie z maglownicą?? W mojej ocenie nie do zamontowania w rusku - jak poprowadzisz wał do kierownicy. Dobrym rozwiązaniem jest wspomaganie z orbitrolem, którego za 700 pln nie zrobisz, chyba, że na częściach ze złomu. Jeszcze innym rozwiązaniem jest wspomaganie elektryczne. Widziałem takie coś w akcji, działa fajnie. Tak czy owak albo wspomaganie elektryczne, albo hydrauliczne z dzielnikiem strumienia lub dodatkową pompą do jego zasilania. Jeśli wybór padnie na wspomaganie elektryczne to instalacja elektryczna i akumulatory muszą być sprawne. ponadto kupno samego wspomagania, plus przeróbki tokarsko-ślusarskie, jeśli nie masz możliwości ich samodzielnego wykonania to też odbiją się na budżecie. Reasumując samo wspomaganie ze szrotu strzelam cenę 200 pln do tego przeróbki, okablowanie może się zmieścisz w 500 pln. W hydraulicznym orbitrol ok 340 pln, siłownik ok 130 pln, przewody, złączki, elementy konstrukcyjne no i sposób zasilania, którego ceny nie liczyłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

Ja zrobiłem takie wspomaganie za koło 300zł. Wstawiłem kolumne elektryczną od samochodu renault. Wymagało to tylko dodatkowo zamontowania alternatora zamiast pradnicy. Było troche zabawy z dopasowanie ale bez wiekszych problemów udało sie to zrobić w jedno popołudnie. Juz ponad dwa lata działa bez problemu. To chyba najtansza i najprostsza metoda


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam wspomaganie elektryczne przy 330. kolumne mam zalozona od 360 aby tyle ze to mi sie zamyka w 1000 zl. i tak twierdze ze to nie duzo :). ciagnik ma tura i wspomaganie doskonale sie spisuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez binek85
      Witam!Panowie pomóżcie ..wczoraj pryskalem maliny o co się okazało że walek wom mi staje..jadąc do przodu i mając lekko z górki traktor tak jakby wskakiwal na luz i po chwili jest spowrotem na biegu. .dzisiaj jechalem z przyczepa i dodajac gazu nie bylo reakcji przyspieszenia od razu tylko tak jakby z opoznieniem i szarpniecie..A jadąc znów z górki tak jakby właśnie nie było biegu wlozonego i nagle jest bieg i szarpniecie...takie duganie..co to może być?Władimirec z jedną wajcha..
       
    • Przez Frager188
      Witam serdecznie szukam mechanika do mojego T25, najprawdopodobniej jest do naprawy zwolnica prawego koła, wogole nie ciągnie na to koło, słychać tylko głośny szum z tego koła.
    • Przez marekrr456
      Witam, czy ktoś wie jak odpowietrzyc układ wspomagania w zetor że 7245?
    • Przez SebastianP
      Chciałbym samodzielnie zamontować wspomaganie do c330 napędzane z rozrządu. Oś okrągła. Montował ktoś? Jaki zestaw polecacie? Mile widziane linki, oceny i opis problemów przy montażu. Pozdrawiam.
    • Przez pikas4
      Witam , zwracam się do wszystkich posiadaczy władimirca z turem o podzielenie się swoimi patentami z poprawieniem mocowania tegoż tura. Fabryczne polskie mocowanie nie jest zbyt idealne, tanie w wykonaniu, i mimo że dolna rama ciągnika zrobiona jest z grubej ścianki , to mocno pracuje. Sam posiadam władka klasycznego z mocowaną na sztywno do ramy obudową akumulatora, natomiast maska spięta jest gumowymi zapinkami jak w c330. Jak się napełni łyżkę to widać jak maska odsuwa się od obudowy nawet o 2-3 centymetry. Najwyższy czas coś z tym zrobić bo nawet śruby mocowania poduszek do silnika potrafią się w tych warunkach luzować.

      Ja wstępnie myślę czy nie zrobić z mocowania pełnego trójkąta czyli poprowadzić pod ramą silnika profile równolegle z rurkami ramy a następnie połączyć je bezpośrednio z mocowaniem obciążników przednich tak aby złapać jedną śrubą również pręty wsporników tura. Oczywiście dodatkowo profile zostaną spięte jarzmami z oryginalną ramą (jeden od strony sprzęgła i drugi od  strony rozrządu). Jak myślicie czy to dobry pomysł czy też zbyteczne zmartwienie.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj