PaweMariuszMokrzycki

jakie i od czego kola na rozstaw srub ursus

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Napisano (edytowany)

witam kolegów chcialbym sie dowiedziec od jakich ciagników procz zetora i ursus pasuja kola na rozstaw srub 220mm i o otworze centralnym 165mm chodzi mi głównie o kola 36/38cali zblizone szerokościa miedzy 12.4 13.6 bo jak szukam to wyskakuja mi tylko 9 ale one sa dobre tylko do ziemniakow a przy transporcie szescdziesiatki maja problem nawet z jedna d44 czy d50 a gdzie tym kolibkom do HLek czy BRANDYSek o ładownosci ok 8t gdzie ja na standardowych 28 targam 2 HLki 6011 bo przednie praktycznie podejda od kazdego co ma na 6szpilek a po 2 nawet nowe opony sasiada r42 na 9cali maja plytki protektor bynajmniej te z mitasa

 

a tak na marginesieostatnio z kolega byłem w czechach ogladac 7211 ktory pracowal na skladzie opalu ale on byl na kolach 23.1 r26 (opony praktycznie lyse) a na przodku miał 275/65 r16 w miedzy czasie kierowca tira nie mogł wyciagnac z sasiedniego zakladu naczepy to podczepilismy wózek dolly do naczepy to ciagnik demba stawal ale wyciagnal ponad 30t na rowna droge

 

jesli juz byl gdzies post o podobnym temacie to prosze o przylaczenie

Edytowano przez PaweMariuszMokrzycki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471

nie wiem o co Ci chodzi najpierw piszesz o oponach 36/38 czyli do ciezkich ursusów i zetorach pożniej piszesz o szesdziesiatce i przyczepach różnych o oponach 42 a na końcu piszesz ze zetor ok 70KM na łysych oponach wyciaga naczepę 30T której nie mógł wyciagnac 350KM ciagnik siodłowy. 

 

Nie wiem o co Ci chodzi czy w ferie sie nudzisz 


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825
Napisano (edytowany)

16,9 są na feldze oryginalnej 28 cali więc co chcesz zmieniać?

16,9R38 do 60-ki pewnie bieda będzie wcisnąć one mają z 1685 mm  średnicy. Ciągnik przestanie na nich jechać o ile w ogóle wejdą.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem o co Ci chodzi najpierw piszesz o oponach 36/38 czyli do ciezkich ursusów i zetorach pożniej piszesz o szesdziesiatce i przyczepach różnych o oponach 42 a na końcu piszesz ze zetor ok 70KM na łysych oponach wyciaga naczepę 30T której nie mógł wyciagnac 350KM ciagnik siodłowy. 

 

Nie wiem o co Ci chodzi czy w ferie sie nudzisz 

 

chodzi mi o kola do 60tki (chyba rozstaw srub cos mowi) 36 lub 38 cali ale szersze niz te badziewne waskie 9cali co nadaja sie do ciagniecia opryskiwacza czy piasta bo ciagnik jak ma ciagnac przyczepe to po asfalcie trza z polowych ruszac z zwykla autosanka/pilawka

 

a z tym zetorem chodzi mi ze na szerokich kapciach (2razy szersze kola) ma o wiele lepszy uciag niz nawet moja 1212 a  popatrz sobie ze ciezarowki maja kola dobre na odsnierzone drogi a na bruku maja problem a w ciagniku wiekszosc masy idzie na tyl wolniej kola sie kreca lepsze zaparcie albo tirowiec byl pi...a nie wnikam ale nie umial jezdzic pepik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Ta i co z tego że asfaltu się lepiej trzyma na oryginalnych dęba staje. Chcesz więcej ciągać ciągnik zmień a nie kombinuj. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sorki wdarla sie literowka mialo byc 12.4 13.6 chodzi aby zwiekszyc przeswit 60tki kolami do miedzyrzedzi bo z przodu juz zwiekszylem ale zeby nie tracic na uciagu 

 

tu chodzi jakie ciagniki maja podobny rozstaw srub i otwor wewnetrzny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

13,6r38 średnica 1552, 16,9r28 średnica 1425. to masz jakieś 60 mm na promieniu, wysokości ciągnika. Więcej chyba nie upcha.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471

ty chcesz koła od ciężkiego Ursusa czy Zetora założyć do C360? dobrze Cię rozumie?


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Nie. Wąskie koła...  12,4 lub 13,6 szerokości ale wyższe nić 16,9R28 np. na feldze 38.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dokladnie panie seweryn dlatego pytam jakie ciagniki maja ten sam rozstaw srub co 60tka czy zetor 5211-7211 bo na blaszaki od 9' szerokosci nie wcisne a przynajmniej nie przy zdrowych zmyslach 

 

chce poprostu wieksze kola nie tracac trakcji orginalnych takimi jak mial moj sasiad on jeden sezon jezdzil zalozyl od capka 12.4 i zwolnice w dól ale to szpeci

 

a jak kolega napisal ze nie wejda bo wysokie to oczko czy dwa w dół i wejdzie


chodzi mi o cos takiego jak maja niektore NH czy JD kola wysokie nie za szerokie ani za waskie dlatego dałem przyklad 36' czy 38' ale moga rowniez byc 34' ciagnik krotki zwrotny do lekkich prac ale tez zeby w razie czego mozna by bylo zawiezc zboze ale zeby nie wałowac tak rzepakow a co do ciegiel dolnych uprzedze komentarze ze bd za krotkie to bd takiepost-171377-0-56206200-1486586061_thumb.jpg

post-171377-0-40296500-1486586199_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
admon1212    10

koła 13,6 36 rozstaw szpilek zetora 7211 czyli taki jak w360 18.4 34 16.9 34 wszystke te. podejdą do 60 po małych modyfikacjach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a oprocz zetora? bo na portalach znajduje z zetorow  ale one mega drogie w stosunku do stanu i najczesciej sa to felgi pełne bez regulacj np 2500 za kola laczki 20-30% wiec trza dolozyc drugie tyle za doprowadzenie do stanu uzywalnosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154
Napisano (edytowany)

kupujesz samą wąską obręcz, gwiazda zostaje ta sama

na 8 calową obręcz bez problemu założysz oponę 11.2 

Edytowano przez izydor6280

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kupujesz samą wąską obręcz, gwiazda zostaje ta sama

na 8 calową obręcz bez problemu założysz oponę 11.2 

 

dzieki za pomoc pomysle zorientuje sie za obrecza i cena laczkow chociaz wolałbym felge 10 cali aby dac 13.6 najwidoczniej zostaje rzezbienie ale wolalbym z kompletna gwiazda a narazie znajduje tylko od opryskiwaczy czyli bez mozliwosci regulacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

masz 1212 sprawdź czy od niej nie pasują koła do 360 bo cos mi się kojarzy że te same wymiary i wtedy masz większy wybór felg (od ciężkiego ursusa)

 

Wogóle to od zachodnich też od któregoś podejdzie tylko rusz się i szukaj w okolicy nie ma ogłoszeń ? Jedziesz i mierzysz nie musisz kupować , a komis z ciągnikami to daleko masz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Skoro chcesz zwiększyć prześwit to czemu nie podniesiesz na zwolnicach? To ma nie wyglądać to ma spełniać swoje zadanie w robocie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

takie koła wąskie mój ojciec ma założone do c 360 i chodzi git ale jeśli chodzi o prześwit to niewiele podnoszą bo w takich oponach wysokość  balona jest niska.ja mam w jednej  c330 standardowe koła 12.4 28 a w drugiej 9.5 na 32 i tylko chodzi o zweżenie ciągnika w kołach ale do orki się nienadają bo za mały uciąg na tych kołach i koszt opony jest 2 razy tyle co standardowa opona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciezkie maja wiekszy rozstaw srub a nawiercanie nie wchodzi w gre w moich okolicach to najczesciej jak sa felgi od zetorkow to laczki zwloki a na tych laczkach co kupie chce chociaz sezon czy dwa pracowac po 2 u mnie najczesciej sa te waskie nic nie warte 9tki  a 12.4 czy 13.6 sa zblizone szerokoscia do standardowych wiec na uciagu nie bd znacznych strat ten ciagnik juz pluga nie widuje od 5lat tylko siewniki i opryskiwacz chyba ze robie porzadki to przestawianie zabawek od 12stki ale to po bruku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinb8    0

Witam,

Chciałem się was zapytać czy koła od zetora k25 będą pasowały do c360? tzn czy maja taki sam rozstaw śrub i dziurę w środku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jacek5227
      Mam zetora 7745, który od niedawna pracuje z opryskiwaczem. Zetor aktualnie jest na kołach: tył: 16.9-34/14-34 8PR i przód: 12.4-24 8PR. Chciałbym zmienić (tylko) tylne koła na takie, żeby szerokością odpowiadały przednim i żeby średnica nowych była taka jak tych obecnych albo mieściła się w tolerancji.  Opryskiwacz ma opony 9.5 czyli 230 mm, koła z przodu to 320 mm.  Nie chcę zakładać do ciągnika 9.5 bo pracuje on tez w transporcie i lekkiej uprawie więc szukam opon w miarę uniwersalnych do jego zadań, żeby nie musieć przekładać kół w ciągu sezonu. Z moich obliczeń wynika, że średnica obecnych kół (teoretycznie) to tył - 158 cm i przód - 115 cm. Pytanie jakie koła musiałbym wybrać na tył? 
    • Przez szymon360
      sprzedam koła 9.5 32. w bardzo dobrym stanie kompletne z gwiazdami. Były przy Ursusie c 4011. Więcej info wiadomością
    • Przez Skorsky
      Witam. Posiadam ciągnik Renault 103.54 1993r. Zakupiłem go niestety od typowego handlarza, a będąc raczej małowiedzącym w tym temacie okazało się że ciągnik nie jest w pełni sprawny.Rzeczy mechaniczne udało mi się doprowadzić do ładu. Jednak z tego co wiem ciągnik posiada nieodpowiednie koła. Przednie są 13.6 rozmiar 28, a tylne 16.9 rozmiar 34. Z tego co sprawdzałem na stronach które podają zalecane rozmiary to powinny być 14.6 r28 i 16.9 r38. Tutaj pojawia sie moje pytanie w związku z tym że wymiana 4 kół może byc dosyć kapitałochłonna. Skoro przednie są w odpowiednim rozmiarze znaczy wysokośc felgi wynosi 28. Czy musze zmieniać przednie opony? Czy wystarczy że wymienię tylko tylne koła? Jesli tak to domyślam się że powinny być tam felgi o rozmiarze 38, w związku z tym jak dowiedzieć się/obliczyc jakie powinny byc tam opony aby obie osie się zgrywały i nie wpływało to niekorzystnie na układ napędowy?
    • Przez ursusikc330m
      Witam,mam pytanie czy da rade założyć na tył do Zetora 8045 przednie koła od bizona,chodzi mi o to czy pasuje rozstaw szpilek?
    • Przez Jurasik
      Witam kolegów,chciałbym założyć do 385 na przód koła od stara 660
      Problem w tym że piasta od 80 ma 6 szpilek a felga od stara 8 otworów 
      Pytanie moje to jak to zrobić żeby to jakoś weszło,czytałem o flanszach ale za bardzo nie wiem jak one wyglądają 
      Jak by jakiś kolega miał poratować zdjęciem takiej o to flanszy albo wytłumaczenie jak ją wykonać 
      To z góry dziękuję  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj