Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Radek000111    2

podlączyłem akumulator do ładowania i po 3 godzinach efekty są takie że w każdej celi elektrolit sie gotuje a wskazówka na prostowniku dalej pokazuje że akumulator jest całkowicie rozładowany, co zrobic z tym fantem? czy warto pozostawic do ładowania czy moze nie ma juz dla niego ratunku?? nie wiem co mam robic. prostownik napewno dobrze działa bo ładowałem ostatnio aku do auta i chodzi. Prosze o szybką odpowiedź!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6

Jak akumulator ma już swój wiek i nie da się go naładować to jest wyeksploatowany. Pamiętaj aby podczas kupywania akumulatora, stary oddać bo i tak nie będziesz mał co z nim zrobić.

 

Jaka jest różnica w użytkowaniu pomiędzy akumulatorami zasadowymi a kwasowymi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
podlączyłem akumulator do ładowania i po 3 godzinach efekty są takie że w każdej celi elektrolit sie gotuje a wskazówka na prostowniku dalej pokazuje że akumulator jest całkowicie rozładowany, co zrobic z tym fantem? czy warto pozostawic do ładowania czy moze nie ma juz dla niego ratunku?? nie wiem co mam robic. prostownik napewno dobrze działa bo ładowałem ostatnio aku do auta i chodzi. Prosze o szybką odpowiedź!!

Akumulator jest zasiarczony, dlatego pobiera duży prąd podczas ładowania. Możesz spróbować go odsiarczyć, ale przypuszczam, że nadaje się on tylko na złom.

 

Jaka jest różnica w użytkowaniu pomiędzy akumulatorami zasadowymi a kwasowymi?

Taka, że akumulatory kwasowe ładuje się stałym napięciem, a zasadowe stałym prądem, co w praktyce uniemożliwia zastosowanie ich w pojazdach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
....Pamiętaj aby podczas kupywania akumulatora, stary oddać bo i tak nie będziesz mał co z nim zrobić.
Odda go spokojnie na złom.

Ale nie wiem czy uda mu się kupić nowy - ja brałem dziś 3 akku w GRENE i musiałem zdać 3 stare. Brałem w jakimś innym sklepie i bez zdawania starego kupiłem nowy. Od razu widac kto dba o przepisy.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104
aku na złom

 

aku najpierw do odsiarczenia, potem do pononego napelnienia elektrolitem i naladowania, jezeli wtedy nic nie pomoze to do oddania do sklepu na wymianke podczas zakupu nowego a nie na zlom.


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

nie koniecznie do sklepu, do sklepu liczy się sztuka możesz oddać np z motoru,by ci nie potrącili 30zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Panie i Panowie proponuję wrócić do tematu bo trochę OT robicie. <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

co do tego akku z pierwszego wątka - wylej gdzieś elektrolit (nie do ziemi tylko!).

nalej wody do akku (kupisz w sklepie ale tę do akku - demineralizowaną i destylowaną czy jakoś tak - ja się pytam o wode do akku to mi zawsze dobrą dadzą).

zostaw go pod prostownikiem z niskim napięciem na 24godzinki.

później to powtórz (wylej i zalej wodą i ładuj).

zalej elektrolitem i podładuj i zobacz co wyjdzie.

 

IMHO - nie warto się w to bawić bo i tak długo nie wytrzyma a czasu zmarnujesz i parę pln - wiem bo teraz wymienialiśmy kilka akku i nie są tak drogie, szczególnie, że jeszcze 5% ceny urwał nam sprzedawca na dzień dobry a akku były w promocji i swieżuteńka dostawa <_<


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

no to fakt - daliśmy ciała <_<

u nas max 8 lat wytrzymały, poźniej chyba 7 i to jest naprawde max jaki udało sie nam uzyskać (znaczy się akku ma uruchomić ciągnik bez jęczenia bo jeśli zajęczy to oznacza wymianę).

 

@elektrotechnik - fajna instrukcja nawet, jej nie zauwazyłem - zaraz ją sobie gdzies zapiszę.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18
aku najpierw do odsiarczenia, potem do pononego napelnienia elektrolitem i naladowania, jezeli wtedy nic nie pomoze to do oddania do sklepu na wymianke podczas zakupu nowego a nie na zlom.

 

 

 

Dla twojej wiedzy aku tez mozna oddac na zlom :)


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15    0

U mnie akumlatory wytrzymały 9 lat z czego te 2 lata to juz byla męczarnia no ale teraz już są nowe i super traktorek pali;p


Pozdrowienia dla wsztstkich!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

mam do was pytanie kupiłem akumulator na jesień, włożyłem go wszystko ok było z nim ,na zimę wziąłem go do domu potem(wiosną) wsadzam i co nie ma sygnału i jest rozładowany to pod ładowałem z 2h i wsadziłem było ok, zostawiłem na noc i przychodzę rano i już padł ładować mam go dłużej czy co? bo mam na niego jeszcze gwarancję


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

działać działa parę godzin ale nie trzyma , jak myślicie ile trzeba go ładować?

a nie pamiętam z jakiej to firmy


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    680

Witam, mam podobny problem z aku jak autor wątku. Jak podepnę 2 aku aby ładowały się jednocześnie to niby bardzo szybko i są naładowane ale jak podpinam je pojedynczo to żadnego nie mogę naładować, wskazówka na prostowniku opada do pewnego poziomu i można by tydzień ładować i nic nie drgnie niżej. Jak ciągnik zapali na hol to potem przez jakiś czas odpala normalnie ale po paru godzinach od zgaszenia znowu nie idzie go normalnie zapalić. czy to oznacza, że aku już na złom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Jakie masz te aku 6-12v jakim prądem ładujesz 6-12- 24v, dobierasz dobrze prąd ładując pojedynczo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Camry
      Mam małe pytanko czy taki prostownik z rozruchem będzie dobry np. do rozruchu bizona czy też większego ciągnika . Jeśli macie lepsze propozycje to podsuncie. Wiem tematów było już dość dużo ale jakoś chodzi mi po głowie ten model a nigdzie tu na forum nie bylo o nim wzmianki. Dzięki 
      https://erli.pl/produkt/prostownik-z-rozruchem-class-750-lcd-rozruch-700a,166480992?gad_source=1&gclid=CjwKCAjwnv-vBhBdEiwABCYQAxkx6XIYDalvfXO3ZVaR2kdU2vq10NvAl9YBT0uqTsAOZf32j7LRChoCQ80QAvD_BwE
       
    • Przez ma123
      Witam planuje zakup prostownika z rozruchem z tego co czytałem to dobrze by było gdyby miał chociaż 500ah podczas rozruchu głównie miał by służyć do odpalania c360 c330 zimą oba posiadają akumulator 120 ah jakie polecacie prostowniki z rozruchem 
    • Przez lysyrolnik
      Witam
       
      No i stalo sie w moim MTZ 82TS padly baterie, i tu nasuwa sie moje pytanie- Jakie polecacie akumulatory?
      dodam ze w moim MTZ-cie sia aku... 2x 6v
    • Przez Fugeo
      Cześć Jaki polecicie mi nowy prostownik 12 V i 6 V do 200 zł do ładowania głównie akumulatorów w ciągnikach. Pojemność największego w claasie to jak się nie mylę ok 160-170 Ah. I czy warto szukać prostownika z funkcją rozruchu?
    • Przez Rolnik4056
      Witam.
      Zmieniam akumlatory w c330 z 2x 6 v na 1 12V.
      I pisze z pytaniem czy akumlator o parametrach 12V 120Ah 1000A wystarczy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj