MichaPolskafarma

Opinie o prasie PRONAR Z500R

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam mam zamiar kupić prasę PRONAR Z500R i chciałbym wiedzieć jak się sprawuje, jak z awariami, belki ładne i czy zbite, jak z cięciem czy rotor się nie zapycha i czy ciągnik 75 km da radę ? 

Wiem że był podobny temat ale o innym modelu i 8 lat temu 

cena owej prasy co pytałem u dilera to około 70 tyś 

wiem że na razie nie ma możliwość kupna bo jest jakaś modernizacja czy coś 

a może  jakie prasy polecili byście oprócz sipmy i metal-facha do 70 tyś i żeby 75km dało radę ?

koniecznie musi być nowa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1439

Z tego co wiem jest ona kopią Krone KR 130S, jeżeli materiały użyte do jej produkcji są równie dobre to warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

po pierwsze traktorem 75km nie zrobisz dobrze zbitej beli po po prostu nie da rady dobić. po drugie podejrzewam że ta prasa ulepiona jest z gówna jak wszystkie polskie sprzeta i jak masz ograniczony budżet i nie chcesz dokładać to lepiej nie kupuj nic polskiego tylko poszukaj używaną zachodnią a za 50 tys to już ładny sprzęt można znaleźć. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolec1255    53

Popieram pronar to badziewie  w zeszłym roku sąsiad kupił nowa pronarke po zrobienie dosłownie kilku bel podbieracz sie rozsypał 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Ale chyba jest gwarancja? Jak jest to serwis ma się martwic żeby to ulepione z największego gówna nawet wytrzymało gwarancje. W używce to użytkownik musi sie martwić żeby na mine nie trafić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redbull    50

byłem niedawno u dilera Pronar jak szukałem owijarki i gostek chwalił wszystkie maszyny Pronara no wiadomo musi, ale na końcu powiedział że jest jedna maszyna która jest wielkim niewypałem Pronara i jest to prasa belująca , więc jak chcesz to kupuj tylko później nie płacz bo u nich z serwisem to też słabo przynajmniej w mojej okolicy przez narzekanie znajomych na serwis zdecydowałem sie na inną owijarkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u nas słabo z serwisem to nie jest, dzwonisz na następny dzień są a jak wcześnie to nawet ten sam dzień, a zagraniczne nowe do 70 tyś coś kupie ? ewentualnie do 80 tyś  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9812

Krone belime sprawdź cenę wydaje mi się ze powinieneś sie zmieścić. Jest to stara kr 130 z nowym innym podbieraczem i innymi oslonami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubakar117    1

Posiadam taką prasę od 2012 roku. Ciągaliśmy ją mf 80 km to dawał rade ale przy mokrej kiszonce już brakowało mocy.

 Prasa dobrze idzie w słomie . Zbijanie beli nie jest złe.Były wymieniane zębatki i łożyska. Prasę polecam na gospodarstwa do 500 bel rocznie bo więcej to już radze coś droższego szukać . Jakieś pytania jeszcze do prasy? Priv 

post-192966-0-33258200-1487107190_thumb.jpg

Edytowano przez kubakar117

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubakar117    1

Słoma , siano super noży nie polecam bo sieczka wypada . Jedną z wad jest waga prasy . Szybko się zapada jak widać na miniaturce. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marekcyp    0

Jeżeli chodzi o prasę Pronar to jak najbardziej polecam, maszyna jak maszyna może się zepsuć. Sąsiad ma to sobie chwali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bartek_00
      Witam. Planuję zakup rozrzutnika Pronar NV161/3 10T i chciałbym żeby pełnił dwie funkcje, a mianowicie był do rozwożenia obornika i przewozu kukurydzy. Chciałbym poradzić się osób, które posiadają ten rozrzutnik i stosują taką metodę. Czy demontaż tych wałków jest w miarę szybki i niekłopotliwy.
    • Przez Gamzi
      Dzień dobry. 
      Co to za czujniki? Jeden jest po lewej stronie pod kabina.
      Zdjęcie 1. Wtyczka jest odlaczona i we wtyczce jest włożony kawałek jakiegoś drutu- jakby czujnik pominięty i na krótko wtyczka wspiera. 
      Zdjęcie 2. Drugi czujnik nie wiem gdzie jest ponieważ z tylu wisi tylko wtyczka a czujnika nie widze. Sama wtyczka jest z tylu po lewej stronie wisi na wysokości mocowania górnego lewego silownika


    • Przez AgroRolnikŚląskiTeam
      Witam , szukam mechanika od silnika d243 Pronar Mtz Belarus , ciągnik to Pronar 82 SA ale silniki mają jednakowe jak inne pochodne modele ... Jeśli ktoś miałby namiary na mechanika to bardzo byłbym wdzięczny . Województwo Śląskie .
    • Przez Luki1988
      Panowie remontowałem podbierak w prasie, łożyska, rolki i część palcy. Czy to normalne że niektóre palce mimo ze są proste ocierają miejscami o blachy? Trochę mnie to irytuje. 
      Szczególnie brzeżne palce ocierają..
    • Przez wieslawa_olo
      Witam. Tak jak w temacie kupię przyczepe 6, 8 do 10 ton. Pronar, warfama, D55 lub inną. Wywrot koniecznie na 3 strony. Zarejestrowaną. Do 16000zł. Najlepiej łódzkie lub mazowieckie. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj