agrofoto

Żywienie drobiu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agrofoto    90

Temat poświęcony żywieniu drobiu. Co należy dodawać do diety, czego unikać itp. Czekamy na Wasze opinie, sugestie i dobre rady, które mogą przydać się innym. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie dodatki ziołowe wydają się całkiem rozsądne w dużych fermach. Moje kury dziobią co im pod dziób wpadnie te na uwięzi nie mają takiej naturalnej diety. Moje kury nie chorują prawie wcale, odpukać bo ta ptasia grypa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woytek    6

Te dodatki, przynajmniej w chowie fermowym, jedynie co robią, to doskonale czyszczą portfel. Innych skutków nie zaobserwowałem  :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loweursus    0

A zrobiłes chociaż jakąś analize? Ile faktycznie włożyles w dodatki i jaki byl efekt i porownales to sobie z efektem bez nich? zlaloze sie, ze nie!


Szanuj Polske! ;[  Szanuj polskie! ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woytek    6
Napisano (edytowany)

Dwa identyczne kurniki 20000 szt. każdy. Pisklę z tego samego stada, dostarczone tego samego dnia na obydwa kurniki. Dalszy ciąg chowu identyczny, poza stosowaniem tych "wynalazków" na jednym kurniku.

Po trzech rzutach i braku efektów w przyrostach, zużyciu paszy, zdrowotności stada, odpuściłem.

Jeżeli chodzi o nakład na dodatki, to wciągu 3 rzutów wydałem na nie około 8 tys. Równie dobrze mogłem wziąć tą kasę z banku i przy wyjściu wrzucić ją do kosza, efekt byłby ten sam.

Edytowano przez woytek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woytek    6

Tak 2 x 20 000 szt. Na jednym pasza standard, na drugim dodatki do paszy i do picia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk_93    0

Żywienie drobiu jest tematem dosyć obszernym. Podstawowe informacje na temat hodowli drobiu, w tym żywienia można znaleźć tutaj:
https://www.fermowo.pl/hodowla-kur-niosek-wszystko-co-musisz-wiedziec-n-77.html

Natomiast dobrej jakości produkty są łatwo dostępne w lokalnych sklepach i sklepach internetowych:

https://www.fermowo.pl/hodowla-kur-niosek-wszystko-co-musisz-wiedziec-n-77.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anolit    0
Dnia 7.02.2017 o 10:58, agrofoto napisał:

Temat poświęcony żywieniu drobiu. Co należy dodawać do diety, czego unikać itp. Czekamy na Wasze opinie, sugestie i dobre rady, które mogą przydać się innym. 

5% i więcej wzrost rentowności hodowli - Anolit Group

Szanowni Państwo,

 

Chciałbym zaprezentować nową, innowacyjną technologię, która może znacząco wpłynąć na poprawę rentowności produkcji drobiu oraz innych ptaków i zwierząt w hodowli.

proxy?sig=88f03c3e98c486d7d35fefaf03b56a4951219a16591f3660d3d09fb1023aedfd&url=aHR0cHM6Ly9lY3FsZ2hxLnN0cmlwb2Nkbi5lbWFpbC9jb250ZW50L2d1aWRzL0NBQklORVRfYjE1ZDFhMDc0NzZmN2ZhMjZiNzY1MDRhZWFjYzMyMDljNzBlY2RlMjQ1ZGU2OWU0MGFhMjJjYTMwOWIyZjNlMi9pbWFnZXMvaW1hZ2VfME14LmpwZWc=

Przykładowa tablica hodowli 30 000 brojlerów w sposób tradycyjny i z zastosowaniem środka biobójczego "Anolit Krystal":

 

  Hodowla tradycyjna Hodowla z Anolit Krystal
Średnia masa kurczaka (kg) 2,5 - 2,6 2,75 - 2,85
Ogólna masa hodowli (t) 75 - 78 82,5 - 85,5
Sprzedaż kurczaka po 5 zł (zł) 375000 - 390000 412500 - 427500

 

Całkowita waga żywych ptaków wzrasta o 7,5 tony, co daje nam wzrost zysku o około 37500 zł przy cenie 5 zł/kg.

Kliknij, aby zadzwonić

Zapraszamy do kontaktu

Igor Gawriłow, Tel. 606 389 693

 

Nasza innowacyjna technologia pozwala na osiągnięcie wzrostu rentowności na poziomie około 5% i więcej, nie wymagając jednocześnie dodatkowych kosztów związanych z paszą, witaminami, sprzętem czy certyfikacją.

Stosowanie do produkcji środka Anolit Krystal (https://anolitgroup.com.pl/) zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób ptaków, co z kolei redukuje potrzebę stosowania antybiotyków i innych leków, co jest kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa żywności.

Dodatkowo, nasza technologia naturalnie wpływa na zmniejszenie strat paszy oraz znaczną poprawę procesu jej strawności, co w rezultacie przekłada się na większy wzrost masy kurczaków.

Jestem przekonany, że nasza innowacyjna technologia może przynieść Państwu znaczące korzyści, i chętnie przedstawię więcej szczegółów na temat jej działania oraz możliwości zastosowania w Państwa hodowli.

Proszę o kontakt w celu omówienia szczegółów oraz ewentualnego przetestowania tego innowacyjnego rozwiązania.

Z poważaniem,

Igor Gawriłow,

Tel. 606 389 693

 
proxy?sig=e0b1fdaeb80e48fc07a15cbdedbdf746a59608de21a68d6eff40b3d9b08e6eba&url=aHR0cHM6Ly9lY3FsZ2hxLnN0cmlwb2Nkbi5lbWFpbC9jb250ZW50L2d1aWRzL0NBQklORVRfYjE1ZDFhMDc0NzZmN2ZhMjZiNzY1MDRhZWFjYzMyMDljNzBlY2RlMjQ1ZGU2OWU0MGFhMjJjYTMwOWIyZjNlMi9pbWFnZXMvaW1hZ2VfVWdzLnBuZw==

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mtzecik82
      Witam!
      Mam takie pytanie, dlaczego małe gęsi (tygodniowe)  zbierają się w grupie?  przez to już mi 10 zdechło.
      Czy jest im za ciepło czy za zimno temperatura w miejscu gdzie przebywają wynosi ok.26*C
      Jest ich 100 sztuk, kupiłem je z Gniezna i są klasy 2 .
    • Przez rolnikhghf
      Od niedawana wraz z tatą zajeliśmy się hodowlą bydła mięsnego jako dodatkowy dochód do gospodarstwa.
      I mamy kilka pytań odnośnie ich żywienia.
      Planujemy hodowlę 10 byczków, nie mamy zamiaru siać kukurydzy bo jednak przy takiej ilości sztuk to mało opłacalne. Byki mamy zamiar karmić ziemniakami (mamy ich dość sporo 3ha które sprzedajemy na rynkach wiec odpadów jest dość sporo), kiszonka z poplonu ewentualnie trawy, wytłoki buraczane i dynia. Jak myślicie takie żywienie ma  sens aby byki dosrosły w miarę opłacalnej wagi?
      I moje drugie pytanie co myślicie o sianie z lucerny podobno jest ono bardzo wartościową paszą dla bydła i chętnie przez nie zjadaną ( wiem ze podsuszone liście odpadną i zostaną same badyle ale sąsiad stosuje to ok kilku ładnych lat i byki osiągają ładne przyrosty
    • Przez kolo5ful
      witam czy warto robić siano kiszonkę albo kukurydzę do byku ?;] aktualnie mam 10 byku w wieku  3 byczki mam po 18 miesiecy kolejne 3  po  16 miesiecy  potem  2 mam co maja 8 miesiecy i resztę co maja 4 miesiecy  do tego posiadam 1 hektar łąk i resztę 5 hektar ziemi ornej 
    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry ile sztuk gęsi lub kaczek mógłbym trzymać w budynku o wymiarach 15m na 35m (450m2)?
    • Przez marconi965
      Witam, kilka dni temu pisałem o problemie z wodą w mleku. Na początku poziom wynosił 1%, teraz zwiększył się do 2.5%. Robiłem próbki w kilku laboratoriach, bezpośrednio od krów mleko, wychodzi woda. Odpada więc awaria chłodni czy wina kierowcy. Po zrobieniu wynikow wychodzi bialko- 3.2%, tłuszcz 4,4%, sucha masa-12.3%, ph- 6.6, woda 2.5%. Kontaktowałem się z doradcą zywieniowym, każdy rozkłada ręce. Miał ktoś może podobny przypadek i potrafi pomóc?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj